Hamis cipő


Agent Cooper # 2011.12.08. 10:44

Kedves Kiszacsek!

Az eladója feltehetően két büntetendő cselekményt is elkövetett, az áru hamis megjelölése vétségét és a csalás szabálysértését (amennyiben kevesebbet fizetett 20 ezer forintnál). Az áru hamis megjelölése NAV hatáskörébe tartozik, a csalás a rendőrségébe. Tehát választhat, hogy hol tesz feljelentést. Amennyiben a rendőrséget választja, úgy javaslom, hogy a feljelentésében jelöljön meg néhány olyan visszajelzést is, amelyben a vásárló az értékelésénél azt írja, hogy a cipő nem eredeti. Ebben az esetben ugyanis az üzletszerűség bűncselekménnyé minősíti a szabálysértést.
A polgári jogi igényén a büntetőeljárás keretében is tudja érvényesíteni.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Sz.Márton # 2011.12.08. 08:56

Máshol már lassan nem is gyártanak, vagy az is kinai tulajdonban van!

Rexor # 2011.12.08. 08:42

Kínában is gyártanak Adidas cipőt. Biztos hogy nem Adidasról van szó?

Véleményem # 2011.12.07. 14:24

Csalás

318. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.
(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha a csalás kisebb kárt okoz, vagy a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást

  1. bűnszövetségben,
  2. közveszély színhelyén,
  3. üzletszerűen

d)
követik el.
(3)
(4) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha

  1. a csalás nagyobb kárt okoz,
  2. a kisebb kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon

követik el.
(5) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha

  1. a csalás jelentős kárt okoz,
  2. a nagyobb kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon

követik el.
(6) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha

  1. a csalás különösen nagy kárt okoz,
  2. a jelentős kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon

c)
követik el.
(7) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha

  1. a csalás különösen jelentős kárt okoz,
  2. a különösen nagy kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon,

c)
követik el.

Kérdezz ügyvédet hogy van e értelme indítani. Szerintem nincs, én legalábbis tanuló pénznek fognám fel. Én a vaterán nagyobb értéknél személyes átvételhez ragaszkodok mindig. Ruházati terméket cipőt meg eleve nem ott veszek.

kiszacsek # 2011.12.07. 13:17

Köszönöm a választ! Akkor büntetőügyet nem indithatok ellene csalás miatt?

Véleményem # 2011.12.07. 12:44

vatera szabályzatot nézd át
majd polgári peres úton harcolhatsz szerintem

kiszacsek # 2011.12.07. 12:40

Üdvözlöm! Nekem egy olyan problémám lenne, hogy a vaterán vásároltam egy adidas cipőt! Vagyis csak adidasnak volt meghirdetve. Valójában egy kinai cipő 2 ráragasztott adidas matricával! Kértem az eladót,hogy visszaküldöm a cipőt,ő pedig utalja vissza a pénzemet,mert nekem erre a cipőre nincs szükségem. Erre ő nem hajlandó! Hova tudok fordulni a panaszommal! Feltudom őt jelenteni a rendőrségen? Mert ez bűncselekmény ugye?Kérem segitsen hogy mit tudok tenni!Köszönöm!