Bolti lopás (?)


pepe22 # 2012.01.08. 19:12

Sziasztok abban kérném segítségeteket,hogy 16 évesen bolti lopásért kaptam 6 hónap felfüggesztettet és pártfogóhoz jártam, tehát akkor én büntetett előéletű vagyok?Ez szerepel az erkölcsi bizonyítványban?

bolondmelós # 2011.12.17. 06:43

Jó esetben megbírsaágolnak, rossz estben leülöd a büntit.
Kitoloncolnak a hazádba, vagy amerre rövidebb.

kamilka # 2011.12.16. 22:41

Jó napot kivanok.Loptam rossmannből egy 1500ft termosz,kamerak felvettek.Par nap mulva vissza jottem es biztonsági őr monta hogy tettek feljelentés rendőrségbe,irtak egy papirba(jegyzőkönyv?),az én ideglenes lakcimem (itt),név, utlevél szam.Alairtam,Kifizettem.Nem vagyok magyar allampolgar es nincs semmi papir csak utlevel lejart vizaval.Most kell menni rendőrkapitanysagba meghalgatasra....Mi lesz vele”m?

karika85 # 2011.12.16. 10:02

Tisztelt Agent Cooper!
Köszönöm a segítséget.Valaki tud még abban segíteni, hogy kb. mennyi idő van bírósági tárgyalás? Köszönöm

Agent Cooper # 2011.12.12. 23:37

Kedves Karika85!

Csak bírósági tárgyalás lesz, nem kell jegyzőhöz menni.

A büntetés mértéke függ az ellopott tárgy értékétől, ha az meghaladja a húszezer forintot, akkor már nem szabálysértést, hanem bűncselekményt követett el.

Pénzbüntetés kiszabását tartom legvalószínűbbnek. (Persze ez sok mindentől függ - pl. előélet)

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

karika85 # 2011.12.11. 15:29

Tisztelt fórumozók!
Az én esetem az Auchan-ban történt.ott dolgoztam (mert az eset után már nem) és levettem a polcról egy gps-t és bevittem a raktárba. Persze egyből utánam jöttek a biztonsági őrök és mondták hogy valljam be hogy el akartam lopni. én bevallottam. aztán a rendőrségen is felvettek egy jegyzőkönyvet. mik a további lépések az ügyemben? lakhely szerinti jegyzőhöz is kellesz mennem?ha igen állandó vagy tartózkodási hely szerintihez? vagy csak a bíróságra, mert ezt mondták.milyen büntetésre számítsak?

Gabicsek # 2011.12.10. 20:06

zabel!
Nézd meg a belinkelt topicban lánchinta 12.02-án írt bejegyzését, részletesen leírta az eljárás menetét.

http://www.jogiforum.hu/forum/21/4541

Gabicsek # 2011.12.10. 20:05

Erről már egyszer írt Attika, és ha ez így lenne, akkor nem lennének lopások üzletekből, ami annyi, mint a pelyva. Tulajdonjogot akkor szerzek meg bármilyen tárgyon, ingóságon, ha azt kifizetem, nekem ajándékozzák, attól, hogy leveszem a polcról egy üzletben, még nem az enyém. Majd akkor, ha kifizettem. Igen, polgári jog szabályai, eladó eladja, a vevő pedig MEGVESZI, nem pedig ELVESZI és KIVISZI.

zabel # 2011.12.10. 18:41

Köszönöm, ez jó hír! Így akkor nyugodtabban várakozok.
Arra van valami tapasztalat, esetleg előírás, hogy mennyi idő alatt kell értesíteni a gyanúsítottat az eljárás megindításáról?

végrehajtó1 # 2011.12.10. 16:10

pénzbünti, vagy megrovás

zabel # 2011.12.10. 15:28

Jó napot!

Köszönöm, de azt hiszem, hogy épp azzal, hogy (igaz nem szándékosan) átléptem a kasszavonalat - ráadásul ezt el is ismertem - valószínűleg lopás kísérleteként fogják megítélni a dolgot. Mivel ténylegesen hibáztam, nem is elkerülni akarom a következményeket, de szeretném tudni, mire számíthatok.

Köszönöm!

végrehajtó1 # 2011.12.10. 14:37

Ez most komoly?Vagy csak vicc válasz volt?:)

Dr.Attika # 2011.12.10. 14:29

Jó napot "zabel"!
Ön nem követett el lopást. A magyar polgári jog szerint a lakk polcról történő levételével Ön tulajonjogot szerzett rajta. Ezt követően Ön és az eladó között egy kötelmi jogi viszony áll fenn, mely szerint Ön köteles a vételárat megfizetni. Ennek kikényszerítésére viszont csak a polgári jog szabályait lehet igénybe venni, a büntetőjogot nem.

zabel # 2011.12.10. 13:02

Jó napot,

a minap az Örs Vezér téri IKEA-ban akartam vásárolni és figyelmetlenségből egyszerűen kisétáltam a legszélső pénztár mellett, kezemben a megvásárolni kívánt lakkos dobozzal (1490 Ft értékben. A pénztáros épp nem a helyén ült, hanem pakolászott egy vevővel. Viszont épp itt nem állt sorba senki sem.). Mire észrevettem a ballépést és visszafordultam volna, már meg is állított a biztonsági őr. Ezután természetesen bekísértek, aláíratták a jegyzőkönyvet, amiben gyakorlatilag beismertették velem az elkövetést. Ugyan a helyszínen megígérték, hogy nem jelentenek fel, de mégis szeretném tudni, amennyiben megtörténik a feljelentés, milyen büntetésre számíthatok. Szabálysértési eljárásom még nem volt, 38 éves vagyok, alkalmazottként (vezető beosztásban) dolgozom, 3 gyermeket nevelek. Mi az általános gyakorlat ilyenkor? Előfordulhat, hogy elzárásra ítélnek? Mennyi időt vesz igénybe az eljárás?
Köszönöm a válaszokat előre is!