Közbiztonságra különösen veszélyes eszköz


Véleményem # 2011.12.23. 22:16

intézkedés alá vonhat, de szabálysértési feljelentést, a gázriasztó fegyver miatt nem kezdeményezhet, amennyiben minden törvényi tényállásnak feltételnek megfelelsz és eleget teszel ezeknek.

wotan # 2011.12.23. 19:50

Már másnak is javasoltam hogy ilyen ügyben keresse meg a
Kaliber Magazin jog&fegyver rovat vezetőjét, aki ha jól tudom e.mailben is ad részletes választ
vagy www.kaliber.hu vagy www.drbokros.hu oldal útján

gj01 # 2011.12.20. 08:33

Senki? Esetleg jogászok?

Fontos lenne a válasz...

gj01 # 2011.12.16. 19:22

Köszönöm a választ, de egy kicsit kifejtősebb véleményre is kíváncsi lennék.
A lényeg ugyan benne van, de érdekelne, hogyha mégis megpróbálna az "utca rendőre" eljárás alá vonni, akkor mivel lehet indokolni, hogy "hibásan" próbál intézkedni.

lajcsó # 2011.12.15. 11:25

Nem.

gj01 # 2011.12.14. 14:57

Üdvözletem mindenkinek!

Én az alábbi témában kérném egy illetékes véleményét.

A vonatkozó jogszabályok alapján, hogyha valaki rendelkezik gázriasztó fegyverrel, és a hozzá tartozó viselési engedéllyel, melyet a törvényi szabályozások figyelembe vételével rejtve hord, akkor a rendőr kezdeményezhet-e ellene szabálysértési eljárást közbiztonságra különösen veszélyes eszköz birtoklása miatt?

Konkrét példaként!

A jelenleg hatályos 2006. évi LII. törvény - a polgárőrségről arról rendelkezik, hogy a polgárőr a szolgálata ellátása során nem tarthat magánál közbiztonságra különösen veszélyes eszközt, és nem viselhet lőfegyvert.
Azonban a gázriasztó fegyver nem tartozik egyik kategóriába sem.
Hogyha valaki rejtve, a viselési engedélyét magánál tartva hordja a fegyverét, az ellen lehet szabálysértési eljárást kezdeményzni?