Hűtlen kezelés


Gabicsek # 2011.12.30. 20:38

Olyan nincs, hogy megy a kukába, azt iktatni kell és intézkedni kell benne. Ha nincs megalapozott gyanú, vagy nem történt bűncselekmény, elutasítják a feljelentést, és mivel a feljelentő ismeretlen, szerinted kinek küldenék meg panaszjogra?

végrehajtó1 # 2011.12.30. 15:12

Gondolom mivel névtelen feljelentésről van szó nincs kiegészítés, hiánypótlás megy az ügy a kukába.

Szerintem nem jól gondolod.Valszeg nem volt megalapozott.

MasterBlaster # 2011.12.30. 12:44

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat, lajcsónak meg a bizalmat!
Pontosan azért kérdeztem meg, hogy kb. mik a kritériumok, mert ez ügyben úgy tudom, hogy havi rendszerességgel érkeznek névtelen feljelentések a rendőrséghez, de valami "fontos" mindig kimarad belőle, így aztán meg sem indítják a nyomozást!
Gondolom mivel névtelen feljelentésről van szó nincs kiegészítés, hiánypótlás megy az ügy a kukába.

Gabicsek # 2011.12.28. 21:07

Neked nem kell leírni, hogy a Btk. melyik cselekményét valósították meg, írd meg a lényeget, hogy mi történt, ahogy dr. Attika is írta. A cselekmény ütköztetése a hatóság dolga.

Dr.Attika # 2011.12.28. 20:29

Nagy csapás lenne a jogállamra, ha a feljelentésre is létezne formanyomtatvány.
Ahhoz hogy egy feljelentét elbíráljon a hatóság, ahhoz szükséges a feljelentő személyének pontos meghatározása ( minimálisan : neve, lakóhelye ). Továbbá a cselekmény leírása ( jogászi nyelven a történeti tényállás). Kívánalom arra, hogy a hatóság ezt , ha és amennyiben a Büntető Törvénykönyv szerint ütközó cselekménynek ítéli meg, akkor indítsa meg a büntetőeljárást.

lajcsó # 2011.12.28. 15:59

Ha egy feljelentést sem tudsz megfogalmazni akkor honnan veszed, hogy hűtlen kezelés történt?

MasterBlaster # 2011.12.27. 20:58

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan néz ki egy hűtlen kezelés miatti feljelentés?
Pontosan mit kell, hogy tartalmazzon, illetve hova érdemes eljuttatni, hogy a rendőrség érdemben foglalkozzon vele.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv.:
MB