Meggyanúsítás előtt is lehetek gyanúsított???


xita # 2012.01.04. 08:24

Az ügy bírósági szakaszban van. Nem követtem el a bűncselekményt, gondolom, az időpontokból is kikövetkeztethető, hogy mindenféle ürügyet keresnek arra, hogy elítéljenek. 2003-2004-es elkövetés, majd nyomozás 2006-tól, majd vádemelés 2011. januárjában.

Mivel a kirendelt védő is úgy van kirendelve, hogy a kirendelése óta eltelt 1 évben nem láttam, a kapcsolatot nem keresi, ezért magam vagyok kénytelen fogódzót keresni az igazam bizonyítására.

Ha a tényleges meggyanúsítás előtt másfél évvel olyan határozatot kapok az ügyészségtől, amely engem sikkasztás miatt gyanúsítottként nevez meg, akkor azt felettébb furcsának tarthatom.

Ha ez mindennapos gyakorlat, akkor rendben van, de nem hiszem, hogy az. Amikor adócsalás miatt folyt nyomozás, mindig az ismeretlen elkövető fordulatot alkalmazták, ami gondolom, korrekt.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.03. 21:17

Csak a minősítést változtatták. Különben is mit akarsz ezzel? Ha hibáztak volna, akkor sem olyan hiba, amire építhetnél. Elkövetted a bűncselekményt vagy nem követted el? Bizonyították vagy nem bizonyították?

xita # 2012.01.03. 20:25

Na de: kézhez kapom 2010. júliusában ezt a levelet, határozatot, és csak 15 hónappal később gyanúsítanak meg hivatalosan?????

Így is áll, amit írtál?

Dr.Attika # 2012.01.03. 20:06

A gyanúsítás ténye és annak a gyanúsítottal való közlése időpontilag eltérhet egymástól. Ebben nincs törvénysértés.

xita # 2012.01.03. 18:29

Határozat a nyomozás határidejének meghosszabbításáról
kelt:
2010. július 10.

A sikkasztás bűntette miatt Kovács Lázár ellen a BRFK az XXXX/2010. bü. szám alatt folyamatban lévő bűnügyben a 2006. X.hó Y. napján elrendelt nyomozás határidejét a Be. 176.§-ának (2) bekezdése alapján 2010. évi augusztus 27-éig meghosszabbítom.

A határozatot a gyanúsítottnak és védőjének azzal kell kézbesíteni, hogy ellene a Be. 176.§-ának (4) bekezdése alapján panasznak nincs helye.

Indoklás:
Kovács Lázárral szemben sikkasztás bűntette miatt folytatott nyomozásban további eljárási cselekmények teljesítése szükséges.

TÉNY: 2011. szeptember 27-én gyanúsítottak meg sikkasztással.

KÉRDÉS: 2010. júliusában hogy nevezhettek/minősíthettek gyanúsítottnak? Számít-e ilyenkor az, hogy 2009. márciusában adócsalás miatt meggyanúsítottak, igaz, vádat nem emeltek.