megkésett magánindítvány


keselyű # 2012.01.04. 16:12

Köszönöm szépen a válaszokat.

ObudaFan # 2012.01.04. 09:45

Kérdés lehet, hogy az ingatlan puszta használata büntetőjogi szempontból vagyoni igény-e, de egy próbát megér.
Neked magadnak kell jelezned a rendőrség felé, hogy meglettek az okmányaid, tehát azokat nem ők vitték el.

keselyű # 2012.01.04. 08:07

Mivel ők azon az októberi éjszakán azért dobtak ki engem az ingatlanból,hogy azt én ne használhassam,csak a feleségem maradjon birtokon belül szerintem megvalósult a Btk.273.§.1 pontjának tényállása és így ez önbíráskodás volt.Ezt jól gondolom?

keselyű # 2012.01.04. 07:54

Természetesen,csak eddig még nem kaptam rá lehetőséget.

ObudaFan # 2012.01.04. 06:45

Mondjuk ezt viszont köteles vagy elmondani a rendőröknek. Ha nem, azzal te követsz el bűncselekményt.

keselyű # 2012.01.03. 22:48

A kabátomat és a hátizsákomat vették el.Az okmányaimat és a tulajdoni lapot akarták elvenni tőlem,hogy ne tudjam igazolni magam és a tulajdonjogomat.Arra számítottak,hogy a kiérkező rendőrök így majd kitessékelnek a lakásból.A tulajdoni lapot és egyéb iratokat megtalálták a hátizsákban,és el is tüntették azokat mire megérkeztek a rendőrök.A személyes okmányaim a kabátom belső zsebében voltak,azokat nem találták meg,de mikor a rendőrök kérésére visszakaptam a kabátom,már én sem találtam benne,ezért csak bemondással tudtam igazolni magam,amit a rendőrök telefonon keresztül egyeztettek,és elfogadtak.Mint másnap kiderült,a dulakodás során a kabátom zsebe kiszakadt és a papírjaim beestek a bélésbe.Következő nap találtam meg,miközben ültem a traumatológián a vizsgálatra várva.De ezt a rendőrök még nem tudják.

ObudaFan # 2012.01.03. 22:19

Tudni kellene, miért nem állapították meg a közokirattal visszaélést. Visszaadták az okmányaidat? Elszórták olyan helyen, ahol megtalálhattad?

keselyű # 2012.01.03. 22:10

Igen.Panasz nem fellebbezés,8 napon belül.

keselyű # 2012.01.03. 22:08

ObudaFan

A rendőrség a Btk.277.§.1 bekezdés alapján visszaélés okirattal vétségének minősítette az esetet.Ezen kívül a Btk.176/A 1.bekezdése alapján zaklatást és a Btk 170.§ 1 bekezdése alapján könnyű testi sértés vétségét állapított meg.

ObudaFan # 2012.01.03. 22:07

Vonatkozik. (Nem fellebbezés, panasz.)

keselyű # 2012.01.03. 22:03

A dulakodásban állítólag a feleségem is megsérült.Ő mint magánvádló tett feljelentést,Vonatkozik-e akkor rám a Be 52.§ 3.pontja?Hivatkozhatok-e rá a fellebbezésben?

ObudaFan # 2012.01.03. 22:02

Ha a személyi okmányaidat is elvették, akkor lesz ott közokirattal visszaélés is, ami már közvádas bűncselekmény.

keselyű # 2012.01.03. 21:39

A látleletet még nem csatoltam,mert csak a támadás utáni napon tudtam kórházba menni.Ennek ellenére a rendőrök tudnak a sérüléseimről,mert a támadás két részletben zajlott, és az első összecsapás után már erősen véreztem,de akkor még ki tudtam hívni a rendőröket aki azonnal mentőt hívtak hozzám,ez szerepel a jelentésükben is.Sajnos miután megállapították,hogy mindenki jogszerűen tartózkodik a lakásban csak felvették a szereplők adatait,majd távoztak.Ezek után erősítés érkezett a feleségem táborába,ami után gyakorlatilag egy másodperc alatt kidobtak a lakásból,majd ki is zártak onnan.
Ők öten voltak,én egyedül,tanú sehol.Azt se tudom van-e értelme így küzdeni az igazamért?Bíztam abban,hogy majd a rendőrségi nyomozás talán kideríti az igazat, de így most elbizonytalanodtam.Attól tartok a bíróság ehhez nem lesz elég.

Gabicsek # 2012.01.03. 21:19

Ha egyébként csak ez marad és a panaszodnak helyt adnak, át fogják tenni az ügyet a bíróságra, mert nekik van hatáskörük eljárni, ha csak könnyű testi sértés vétsége van.

Gabicsek # 2012.01.03. 21:18

Főleg ha még a látleletet is csatoltad.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.03. 21:14

Fellebbezd meg. A feljelentés épp elég jó magánindítvány.

keselyű # 2012.01.03. 21:09

Tisztelt Fórumozók!

2011.októberében az egyik közös tulajdonú ingatlanunkban válófélben lévő feleségem négy másik ember társaságában rám támadt.Dulakodtunk.Beszedtem pár ütést, bele löktek egy üveg ajtóba aminek következtében megsérült a fejem és a nyakam.Elvették a személyi okmányaimat,egyéb okiratokat,többek között a bontóperre vonatkozó iratokat is,majd kilöktek az ingatlanból és kizártak onnan.Még aznap éjszaka feljelentést tettem ellenük a kerületi kapitányságon.Másnap látleletet vetettem a sérüléseimről a János kórházban.
Ma,közel három hónappal az események után kaptam egy határozatot a rendőrségtől miszerint megszüntetik a nyomozást mert a zaklatás és az okirattal való visszaélés nem bűncselekmény,a könnyű testi sértés ügyében pedig a feljelentésbe nem írtam bele,hogy magánindítványra kérem elrendelni a nyomozást.
Kérdésem az lenne,lehet-e még ebben az ügyben valami értelmeset csinálni,vagy nyugodjak bele,hogy ezt megússzák?