Rabosítás törlése


mrkorrekt # 2020.06.05. 15:00

A rabosítás folyamata, hogy zajlik a rabosítás?

https://drkiralyeniko.com/rabositas/

gipszjakab # 2012.04.13. 00:46

Üdv! Ha el lettem ítélve, bírósági megrovással, akkor a rabosítást mikor törlik? Vagy az elítéltekét soha?

picur220 # 2012.04.10. 13:44

Egy kérdésem lenne a rabosításról. Ha a kezemen, betegségből adódóan, sebek vannak, attól rákenhetik az ujjlenyomatvevő festéket? Pl ha levetetem a szemölcsöket, és be van köve a kezem folyamatosan, elvileg ki sem köthetném, akkor rabosíthatnak, vagy majd adnak időpontot későbbre? Gondolom a festéket nem tanácsos belekenni sebbe...

xita # 2012.03.29. 12:43

Titokban reménykedtem abban, hogy a mai tárgyalási napon a bíró vagy a vád képviselője, az ügyész előhozza a rabosítás kérdését, de egyik sem tette.

Mondjuk azt mondják, Uram, köszönjük, hogy felhívta a figyelmet arra, hogy elfelejtettük Önt a nagy sietségben berabosítani, nosza, fáradjon be a legközelebbi kapitányságra, mutassa az ujjait, a tenyerét, csinálunk egy fényképet meg egy DNS profilt, ha már 2-8 év a büntetési tétel. De nem.

2010. szeptembere óta (meggyanúsítás) ez elmaradt, én hülye néhány héttel ezelőtt felhívtam rá az ügyész figyelmét, levélben elismerte, megköszönte, ennyi.

Ha valaki ezt érti, szóljon.

Gabicsek # 2012.03.28. 20:07

Kedves xita!

Ebben a topicban nemrég a hasonló hozzászólásodat eléggé kiveséztük szerintem:

http://www.jogiforum.hu/forum/21/30380

ObudaFan # 2012.03.28. 19:45

Újra kellett volna.

xita # 2012.03.28. 16:14

Oké, de volt egy adócsalás begyanúsítás, ahol már nem emlékszem, hogy vettek-e DNS mintát, de tételezzük fel, hogy igen, vettek, mert a kiszabható ítélet abban a sávban mozgott.

Ezt követően nem emeltek vádat.

DE: utána begyanúsítottak sikkasztással, ahol kiderült, hogy elfelejtettek ujj, tenyérlenyomatot venni és lefényképezni, ez bizonyos. Így is kellet volna újra DNS-t venni, mivel az nem változik, VAGY az a DNS minta ahhoz az adócsalásos bűncselekmény gyanúhoz kapcsolódik, s azt a DNS mintát megsemmisítették vádemelés hiányában, és a sikkasztás begyanúsításnál ismét kellett volna DNS-t venni.

végrehajtó1 # 2012.03.28. 14:55

5 évnél súlyosabb szabadságvesztéssel fenyegetett esetben vesznek dns-t.De ha nincs vád vagy felmentő itélet születik akkor törlik.

xita # 2012.03.28. 14:30

Ha már kérdeztem, előre is elnézést.

A DNS profilt is minden meggyanúsításkor le kell venni, majd ha nincs belőle ügy, vád, ítélet, törölni kell???

Hajnalka7903 # 2012.02.29. 15:40

Végrehajtó1... : Igen.. És nem kicsit..Már rég nem hiszünk el neki semmit, csak azt hitte, h a haverja intézi az ők ügyét bármit megtehet....:)

végrehajtó1 # 2012.02.29. 14:33

fantázia dús a sógor ugye..?:)Mindent ne higyjél el neki..

Hajnalka7903 # 2012.02.29. 14:05

Sziasztok.. Abban szeretném a segítségetek kérni, hogy egy családi ügy folyamán és feljelentést tettem és utána a húgom is, mindenki rabosítva lett. A sógorom azt találta ki, h ó nem kerül be a nyilvántartásba és neki ki adják az ujjlenyomatát és fényképét! Lehetséges ez? Segítségeteket köszönöm..
Üdv: Hajnalka

Gabicsek # 2012.01.24. 20:29

Minden büntetőeljárásnál le kell venni az ujjnyomot, hiszen a törvény ezt is előírja, hogy mely bűncselekmény esetén kell az eljárás alá vont személytől ezeket rögzíteni és nyilvántartani. Ha párhuzamosan öt eljárás van folyamatban, ötször kell levenni és a nyilvántartásba küldeni, mert egyesével előbb-utóbb kiszedik, ahogy egy-egy eljárás jogerősen befejeződik.
Tőled is le kellett volna venni, néha előfordul, hogy elfelejtik.

xita # 2012.01.24. 18:50

Gabicsek,

az általad belinkelt törvényben találtam ezt:

Mintavételi eljárás az ujj- és tenyérnyomat, valamint a DNS-profil nyilvántartásba vétele céljából
93. §
(3) Nem kell újból mintavételt elrendelni, ha az ujj- és tenyérnyomat nyilvántartásba vételére a büntetőeljárás alatt sor került, és a büntetőeljárás alapjául szolgáló ügyben a bíróság jogerős, bűnösséget megállapító ítéletet hozott.

Ezt azért kérdezem, mert:

  1. 2009. márciusában adócsalással meggyanúsítanak, rabosítanak, 2011. januárjában megszüntetik a büntetőeljárást, mert nem bűncselekmény,
  2. 2010. szeptemberében sikkasztással meggyanúsítanak, rabosítás elmarad.

Logikus ez? Illetve: szabályszerű?

xita # 2012.01.24. 10:36

Gabicsek, köszönöm.

Most akkor tényleg az a helyzet, hogy (1) a sikkasztással meggyanúsítottak (2-8 év), de (2) elfelejtettek rabosítani.

Sovány vigasz.

Gabicsek # 2012.01.24. 09:41

És:
24. §
(5) A büntetőeljárás jogerős befejezésének időpontját a bíróság, a nyomozás megszüntetésének időpontját a határozatot hozó nyomozó hatóság, ügyészség közli a bűnügyi nyilvántartó szervvel.

Gabicsek # 2012.01.24. 09:41

Ez a törvény rendelkezik az ujjnyomok nyilvántartásáról:

2009. évi XLVII. törvény
a bűnügyi nyilvántartási rendszerről, az Európai Unió tagállamainak bíróságai által magyar állampolgárokkal szemben hozott ítéletek nyilvántartásáról, valamint a bűnügyi és rendészeti biometrikus adatok nyilvántartásáról

25. § A büntetőeljárás hatálya alatt állók nyilvántartásába felvett adatokat

  1. a büntetőeljárás jogerős befejezéséig vagy
  2. a nyomozás megszüntetéséig kell nyilvántartani.
Gabicsek # 2012.01.24. 09:31

Nem küldene értesítést, a nyilvántartót kell értesíteniük a nyomozás megszüntetéséről.

xita # 2012.01.24. 08:47

Szóval, 2009. márciusában rabosítottak, majd 2011. januárjában úgy döntöttek, hogy nem emelnek vádat, mert amivel gyanúsítottak, az nem bűncselekmény. Ezek szerint 2011. január.

És erről nem kellene értesíteniük?

Gabicsek # 2012.01.24. 08:44

Akkor kell törölni, ha az eljárás jogerősen befejeződött. (bármilyen módon)

xita # 2012.01.24. 08:36

Nem tudna valaki segíteni, hogy konkrétan milyen jogszabály rendelkezik arról, hogy a rabosítás során vett adatokat mennyi időn belül kell törölni?