Közmunka nem teljesítése


Robyksz12 # 2017.06.13. 17:43

Van bármilyen megoldás hatályon kivüli helyezésre?

pappcs # 2017.06.13. 17:38

"Kivéve, ha még a régi Btk. alapján szabták ki, mert akkor hat óra. Az ítélet rendelkező részen szerepelnie kell." Így van. Volt rá példa, hogy az ítéletet a régi btk szerint szabták ki, de az elítélt többször költözött azért mindig az aktuális lakhelyhez tartozó pártfogóhoz tették át az ügyet. Ezért elhúzodott évekig a végrehajtás, míg a bv bíró megelégelte a dolgot és átváltoztatta fogházra, de az új btk szerint... Fellebezés után már a régi btk szerint kellett leülni.

wers # 2017.06.13. 17:24

Lakcímnyilvántartás. Így hívják, ahol a lakóhely ill. a tartózkodási hely adatokat tárolják. Ide kell a tényadatokat és azok változásait bejelenteni.
Ez szerepel a lakcímkártyádon is.

Robyksz12 # 2017.06.13. 17:14

Ezt bizonyítottad és panaszt tettél?

Az a probléma ugye lakcimet be mondtam rendőrségen ennek nincs nyoma voltam vidéken meghallgatáson ennek nincs nyoma sehol nincs nyoma annak hogy valamikor is le adtam volna a cimemet pedig tanum van rá hogy le adtam

Robyksz12 # 2017.06.13. 16:34

Egy illető azt mondta perújitást kéne kérelmezni de kb annyi idő lenne mint az elzárás vagy mire számithatok vagy mik lehetnek a kizár okok? ami miatt felfüggesztenék?

Robyksz12 # 2017.06.13. 16:26

közokirat hamisitás de a 63. vádlott voltam á papirok szerint

Vadsuhanc # 2017.06.13. 16:24

És mit is követtél el ?

Vadsuhanc # 2017.06.13. 16:24

Ezt bizonyítottad és panaszt tettél?

Robyksz12 # 2017.06.13. 16:20

Úgy kell értelmezni ő szerintük nem volt fel lelhető a lakcimem holott igenis megtalálható voltam

Vadsuhanc # 2017.06.13. 16:17

Hogyan kell értelmezni, hogy a hátad mögött.." volt a tárgyalás és az itélet hozatal is!.."

Robyksz12 # 2017.06.13. 16:12

Hello anno 2012 kaptam 1 havi közmunkát amit nem kezdtem meg és átváltották 1 hónap letöltésére fogház megjártunk minden helyet halasztást is kértünk kaptam is de viszont megvan az időpont.Kérdés bármilyen mód halasztásra vagy hatályon kivüli helyezésre létezik?

A hátam mögött volt a tárgyalás és az itélet hozatal is!

Öreg Tölgy # 2017.06.07. 06:33

Kivéve, ha még a régi Btk. alapján szabták ki, mert akkor hat óra. Az ítélet rendelkező részen szerepelnie kell.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.06.06. 14:36

Tisztelt Tőrők Pacek!

A büntető törvénykönyvben van meghatározva közérdekű munka szabályai. Annak értelmében átváltoztatás esetén 4 óra közérdekű munka felel meg egy napi szabadságvesztésnek.

http://lorik.hu/buntetojog/

Dr.Attika # 2017.06.06. 14:28

"pl katonasághoz szeretne jelentkezni dolgozni.."
A katonaságnál- Magyar Honvédségnél- nem dolgozni kell, hanem szolgálni. A kettő nem ugyanaz.

Tőrők pacek # 2017.06.06. 08:20

Szép napot az lenne a kérdésem hogy mitől függ az átváltoztatás mértéke ??
Szóval egy benti nap hány órának felel meg??

Öreg Tölgy # 2017.05.28. 13:05

Nem szerepel az erkölcsiben és lehet katona.

era1995 # 2017.05.28. 12:32

Jó Napot!Garázdaság vétsége miadt 72 öra közmunkára itélték testvéremet amit már le is töltött . A kérdésünk az lenne ,hogy erkölcsi bizonyitványban ez szerepelhet e vagy pl katonasághoz szeretne jelentkezni dolgozni ott ezt látják e? Elévülési idö van?Köszönöm a választ

Öreg Tölgy # 2017.05.19. 20:50

Ha nem személy szerint az elítéltet érinti, akkor nem..

zsofar # 2017.05.19. 18:56

S akkor ez azt jelenti semmi esély rá másodfokon, hogy esélyt adjanak még olyan hivatkozásra is ami elég nagy betegség családod belül. Több mütét...stb.
Zs

Öreg Tölgy # 2017.05.19. 14:03

+A BV 11/A. § (4) Az átváltoztatásról rendelkező végzés elleni fellebbezésnek halasztó hatálya van.
Ez mit jelent?"

Ez azt jelenti, hogy addig nem kapsz behívót a börtönbe, amíg a másodfokú határozat megszületik.

Érdemben látatlanban nem lehet mondani semmit, de sajnos azt kell mondjam: feltehetően már teljesen felesleges az ügyvéd, de az lett volna az elsőfok előtt is. Könyörgöm: a közérdekű munka egy BÜNTETÉS, nem az a célja, hogy az elítéltnek jó legyen! Számomra felfoghatatlan, hogy ez az emberek többségéneknem jön le!

Már nem emlékszem, te mire hivatkoztál, miért nem teljesítetted a munkát, de családi meg munkahelyi okok - mint a kettővel ezelőtti kérdezőnél is - senkit nem fognak érdekelni. Ha nem feküdtél egy évig gipszben vagy kómában, vagy más hasonló súlyú, objektív ok nem gátolt meg a munka teljesítésében, akkor nem sok esélyt látok (nagyjából semmit). A másodfokú bíróság iratok alapján, tanácsülésen dönt, az esetek 99,9 %-ában, helybenhagyással.

zsofar # 2017.05.19. 13:57

Köszönöm a választ így fogok eljárni és remélem sikeres lesz, mert ha ezt az okott nem értik meg akkor semmit sem.
Zs

ius latratus # 2017.05.19. 12:36

Bár ez nem az én asztalom, ezt vedd figyelembe, de szerintem már keresni kellett volna egyet, s akkor lehet, hogy nem itt tartanál.
Kérdésedre: igen, keress!

zsofar # 2017.05.19. 11:51

Sziasztok!
Ma voltam a BV Bíró előtt meghallgatáson átváltoztatás miatt. Sajna sikertelen volt a meghallgatás, így fellebbezéssel éltem és majd másodfokon döntenek.

A BV 11/A. § (4) Az átváltoztatásról rendelkező végzés elleni fellebbezésnek halasztó hatálya van.

Ez mit jelent?

Van még esélyem egy új munkahely kijelölésére. Keresek ügyvédet?

Köszönöm
Zs

Tőrők pacek # 2017.05.18. 19:49

Szep napot mindenkinek.

Nagyon fontos es surgos kerdesem lenne.

Kaptam 300 ora kozerdekumunkat.
Nagyon ritkan tudtam menni hol munkahelyi hol csaladi okokbol kifolyolag.

Most viszont megunta a partfogo hogy nem megyek, es vissza kuldte a papiromat.
kertem hogy hagy dolgozhassam mivel most tudom rendeszeresen dolgozni.
Ezt viszont azzal valaszolta majd a BV biro eldonti kapok e uj eslyt vagy sem.

Az lenne a kerdesem hogy van e arra esely hogy dolgozhassam tovobb a kozerdeku munkat a 4 gyerekemre valo tekintettel, mivel ha bevonulok akkor elveszitem a munkamat es a alberletemet es egyben mindenemet amim van a csaladomat.

Valaszukat elore is kosszonom.

Öreg Tölgy # 2017.05.06. 14:34

Elméletileg igen.