Gyorshajtás - fellebezés elfogadva - új határozat


Gabicsek # 2012.02.27. 10:35

Akkor évült volna el, ha tavaly januártól csak idén februárban kaptál volna először bármit is.

Gabicsek # 2012.02.27. 10:35

Az elévülést megszakítja bármilyen eljárás (pl. a II. fokú) Onnantól indul újra az egy év.

Pongi65 # 2012.02.27. 10:27

2011.01.27-én a szabálysértés napján érvényben levő Kkt.20.§ 4. bekezdése elévülési határidőt állapít meg, mivel előírja, hogy "nincs helye bírság kiszabásának, ha a jogsértő cselekmény elkövetése óta egy év eltelt (elévülés). 2011. júliusában módosították ezt a törvényt, de az én ügyemet nem a szabálysértés napján érvényben lévő szabályok alapján kell elbírálni?

Gabicsek # 2012.02.27. 09:42

ilyenkor az 1 év elévülési idő nem számít

Nem évült el.

másodfokon hozhatnak határozatot a fellebbezésemben leírtak figyelembe vétele nélkül?

Hozhatnak.

Ha nem értesz egyet az új I. fokú határozattal, megint van fellebbezési jogod, ha nem tévedek.

Pongi65 # 2012.02.27. 08:59

Tisztelt Fórumozók!

2011.01.27-én a rendőrség állítása szerint gyorshajtást követtem el. Ez ügyben júniusban hozott határozatot megfellebeztem, aminek decemberben helyt is adtak és a hatóságot új eljárás lefolytatására kötelezték. Ma, február 27-én kaptam egy újabb határozatot, miszerint 30.000,-Ft közig.bírság megfizetésére köteleznek. Kérdezem én, ilyenkor az 1 év elévülési idő nem számít, ill ha a fellebezésem elbírálásában le van írva, "hogy az elsőfokú hatóság a döntéshozatal során nem teljes körültekintéssel járt el", másodfokon hozhatnak határozatot a fellebbezésemben leírtak figyelembe vétele nélkül?
A hozzászólásokat előre is köszönöm.
István