Súlyos testi sértés


Agent Cooper # 2014.03.11. 08:44

Kedves Kérdező-007!

Szabályos volt így ebben a formában a tárgyalás, hogy édesanyámat kiküldték, és nem volt jogunk védekezni?
Igen, attól, hogy Önök nem ismerik a jogszabályokat, az eljárás még teljesen szabályos lehet. Sértetti képviselővel eljárva ilyen nem fordulhatott volna elő.
A 240 óra közmunkát nagyon enyhe büntetésnek tartom, ilyen esetben mennyit szoktak kiszabni?
Súlyos testi sértés miatt általában szabadságvesztést szabnak ki
Tehetünk valamit annak érdekében hogy súlyosabb ítélet szülessen?
Nem.
Kártérítési igényünk az lesz, mennyi szokott lenni ilyen esetben egy átlagos kártérítés összege?
Ez attól függ, hogy mennyi a káruk, és lehet-e bizonyítani. Az ügy ismerete nélkül konkrét összeget nem lehet mondani. Több százezer forinttól milliós nagyságrendig is terjedhet.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Kérdező-007 # 2014.03.11. 08:33

"Az anyagi kárunkat ki tudjuk számolni. (A kártérítés nem anyagi részére gondoltam. fájdalomdíj, kellemetlenségek, szégyen, stb.)"

Vagyonira gondoltam, nem anyagira Így: A vagyoni kárunkat ki tudjuk számolni. (A kártérítés nem vagyoni részére gondoltam. fájdalomdíj, kellemetlenségek, szégyen, stb...az ügyész szerint a gyógyulási idő 6 hét volt.)

Kérdező-007 # 2014.03.11. 08:19

A következő kérdéseim lennének egy üggyel kapcsolatban.

Nagybátyám a nagyapám házában megverte édesanyámat, többször megütötte, és megfenyegette, hogy ha nem hagyja el a házat, megöli. 3 bordája eltört, és kisebb zúzódásai keletkeztek. Édesanyám 8-10 napig volt kórházban, utána otthon. Feljelentettük, volt rendőrségi helyszínelés. A vádat ügyészség képviselte. A tárgyaláson édesanyám sértett tanúként volt jelen, és én is szerettem volna részt venni, meghallgatni mi történik. Viszont a tárgyalásról engem kiküldtek. Édesanyámat, is kiküldték, és a teljes tárgyaláson nem volt jelen de azért meghallgatták, megkérdezték. Amivel a nagybátyám védekezett, hogy miért verekedett, és a körülmények, amiket állított nem voltak igazak. Viszont engem, és édesanyámat nem kérdeztek meg, ezért nem tudtuk elmondani. Miután édesanyámat meghallgatták, azt mondta neki a bírónő, hogy elhagyhatja a bíróságot közölte vele, hogy hozza ki a kabátomat, amit a tárgyalóteremben hagytam, és elköszönt tőle. Mivel nem tudtuk, van e jogunk részt venni, ezért eljöttünk. Néhány nappal később személyesen érdeklődtünk a bíróságon és azt mondták, hogy született ítélet, 240 óra közmunka. Ami jogerős, mert egyik fél sem fellebbezett. Az ítéletet kiküldték, írásban számunkra is de még nem kaptuk meg.

Kérdéseim a következők lennének:
Szabályos volt így ebben a formában a tárgyalás, hogy édesanyámat kiküldték, és nem volt jogunk védekezni?
A 240 óra közmunkát nagyon enyhe büntetésnek tartom, ilyen esetben mennyit szoktak kiszabni? Tehetünk valamit annak érdekében hogy súlyosabb ítélet szülessen?
Kártérítési igényünk az lesz, mennyi szokott lenni ilyen esetben egy átlagos kártérítés összege? Az anyagi kárunkat ki tudjuk számolni. (A kártérítés nem anyagi részére gondoltam. fájdalomdíj, kellemetlenségek, szégyen, stb.)

tamas744 # 2014.02.28. 22:13

Köszönöm még egyszer a segítséget!

Agent Cooper # 2014.02.28. 14:14

Kedves tamas744!

Amennyiben a jogerős ítélet 2009-ben született meg, abban az esetben az adatokat 2013-ban selejtezték.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

tamas744 # 2014.02.28. 13:53

Köszönöm a gyors válaszát!
Az évet elírtam 2008-ban volt az ügy a tárgyalás 2009-ben, így is fen áll még selejtezés?

Agent Cooper # 2014.02.28. 13:38

Kedves tamas744!

Az adatai már selejtezésre kerültek a bűnügyi nyilvántartásból, nincs akadálya annak, hogy NAV-nál vagy bármely más hatóságnál dolgozzon!

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

tamas744 # 2014.02.27. 21:22

Tisztelt fórumozók!

2007-ben verekedésbe kerültem egy sráccal egy disco előtt. Barátnőmet zaklatta, elcsattant pár pofon mindkét résztől. Másnap elment a srác a rendőrség és feljelentést test mert a homlokán mikor megütöttem lett egy kis vérző seb( 8 napon belüli sérülés) Behívtak elmondtam mi volt, vettek ujjlenyomatot, majd mondtam szeretnék én is feljelentést tenni a srác ellen, a rendőr mondta ne tegyek mert akkor az már garázdaság és ő is meg én is megszívom.. így nem tettem, gondoltam ennyi volt a dolog. 1 évre rá kaptam egy levelet hogy bíróságra kell mennem súlyos testi sértés vétsége miatt.
Bíróságon az az ítélet született hogy 1 év próba(nem felfüggesztett) idő mivel előtte sose volt rendőrségi ügyem, és a bíró nem akarta, hogy emiatt megbélyegezve legyek állás keresésnél plusz a rendőrségnek kellett fizetnem nyomozási költséget(12e ft-ot) Azóta se voltam büntetve. Kérdésem az lenne, hogy ezzel az ítélettel eltudok-e helyezkedni Nav-nál, vagy bármely másik hatósági szervnél, a feltétel mindegyiknél büntetlen előélet ha felvesznek várható átvilágítás.(munkakör gazdasági terület, hivatásossá képzés) Válaszokat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2014.01.23. 07:57

Gergely32

Ha még nem voltál büntetve, akkor végrehajtandó szabadságvesztés nem lesz belőle.

Gergely32 # 2014.01.22. 16:15

De már le irtam lentebb....

Agent Cooper # 2014.01.22. 15:40

Kedves Gergely32!

Innen senki nem fogja tudni megmondani Önnek, hogy az Ön konkrét ügyében milyen ítélet születhet. Ahhoz lényegesen több körülményt kellene ismerni.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Gergely32 # 2014.01.22. 14:47

Akkor én számíthatok felfüggesztett-re.? Esélyem nincs a szabadra bocsajtas büntetésre azt hiszem van ilyen is? Meg lehet hogy tárgyalás nélkül hoznak vádat? Köszönöm válaszaikat!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.21. 14:56

na ne már. ezt most magad se hiszed el remélem.
Ellenőrizheted. A súlyos testi sértés a régi Btk. 170. § (2). Itt: http://birosag.hu/…rozatok-tara mazsolázhatsz.

Gergely32 # 2014.01.21. 14:34

De én nem direktbe mentem oda hogy én most osszeverem ,az aljasindok nem? Tudatosan cselekszel én 3 vagy 4 os ott hagytam es mondtam neki hogy hagyon beken nem hagyott. De jobban jártunk volna es én elnezest is meg banast tanusitottam a rendőr bele is írta a jegyző konyvbe.

Agent Cooper # 2014.01.21. 11:48

Nekem ez a tapasztalatom. Találkoztam már olyan esettel is, hogy első bűntettes kapott egy év letöltendő börtön, mert ököllel arcon ütött egy részeget, akinek betört az orra. Igaz, itt a minősített esetet állapították meg (aljas indok), de azért ezen én is meglepődtem.
De az egészen biztos, hogy az erőszakos bűncselekményekért a legkönnyebb szabadságvesztést kapni...


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

drTamas # 2014.01.21. 08:47

na ne már. ezt most magad se hiszed el remélem.


dr. bertalan tamás ügyvéd
www.drbertalan.hu

Agent Cooper # 2014.01.20. 22:57

Súlyos testi sértésért nem igazán szoktak pénzbüntetést kiszabni...


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

drTamas # 2014.01.20. 19:45

ezert biztos nem fog letöltendőt kapni, mivel írta előtte, hogy tvtisztelő, nem volt korábbi esete. Max pénzbünti, ha nem teljesítőképes, akkor közérdekű munka.
Kár ijesztegetni.


dr. bertalan tamás ügyvéd
www.drbertalan.hu

Agent Cooper # 2014.01.20. 14:58

Kedves Gergely32!

Súlyos testi sértés miatt korántsem meglepő, ha letöltendő szabadságvesztést szabnak ki. Ha korábban már volt büntetve, akkor erre megvan az esélye.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Gergely32 # 2014.01.20. 10:30

Tisztelte uramhölgyem

Olyan kérdésem lenne hogy 2012-ben volt egy verekedesem több ször el akartam kerülni de amikor nagyon sokadik alkalommal be szolt odamentem és ossze verekettunk én ütöttem először sajnos orrcsont törése lett, feljelentett es sulyos testi sertés miatt eljárás indult ellenem. Én a rendőrségen őszintén bevallottam mindent.el kellet mennunk egy közvetítői beszélgetésre ott kert tőlem 100.000ft én bele mentem de sajnos nem bírtam ki fizetni. 3kiskoru gyermekem van az egyik tartósan beteg. Soha nem volt semilyen ügyem a törvénnyel mire számíthatok? A sok hitelem miatt nem tudtam fizetni, rendesen jarok dolgozni es törvény tisztelő polgár vagyok , a rendőrségen többször is bocsánatot kertem tőle es ő ezt elfogadta,remelem nem kerülök börtönbe mert akkor mi lesz a gyermekeimmel,feleségem egyedül nem tudja eltartani őket. Az ügy mai napig nem zárult le gondolom lesz tárgyalás mire számíthatok? Koszonom.

Agent Cooper # 2014.01.13. 10:14

Kedves Károly85!

Súlyos testi sértés miatt általában szabadságvesztést szabnak ki. Ha korábban még nem volt büntetve és nem állapítják meg a minősített esetet, jó esélye van a büntetés felfüggesztésére. Amíg az ügye le nem zárul, addig nem lehet megmondani, hogy kaphat-e erkölcsit vagy sem. Először meg kell várni az eljárás lezárultát, utána lehetséges az ezzel kapcsolatos kérdésekre válaszolni.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Agent Cooper # 2014.01.13. 10:14

Kedves Károly85!

Súlyos testi sértés miatt általában szabadságvesztést szabnak ki. Ha korábban még nem volt büntetve és nem állapítják meg a minősített esetet, jó esélye van a büntetés felfüggesztésére. Amíg az ügye le nem zárul, addig nem lehet megmondani, hogy kaphat-e erkölcsit vagy sem. Először meg kell várni az eljárás lezárultát, utána lehetséges az ezzel kapcsolatos kérdésekre válaszolni.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Károly85 # 2014.01.12. 17:49

Jo estét ugyvéd urak Hőlgyek!!
olyan problémával fordulnék őnőkhőz hogy belekeveretem egy kocsmai verekedésbe ahol megutőtem egy iletőt és nyolcnapontul szerzet séruléseket.
még nem kaptam erről semmi tájékoztatot de rendőrségen voltam ujlenyomat vételen gondolom menem kell majd biroságra.
A kérdésem a kővetkező lenne ha tudnának segiteni hogy ezért milyen buntetésre számithatok és mikor igényelhetek erkőlcsit? És meddig marad benne soha nem volt gondom a rendőrségel ez az első és utolso!
és még egy kérdésem lenne nemzetkőzi kamionos pályára készulők fel is vennének csak még az utlevél kénne ha kapok egyáltalán!
És kamionozhatok e ha felfugesztetet kapok europában?
Előre is kőszőnőm szives tájékoztatásért.

wers # 2013.11.29. 14:10

hogy van-e, lesz-e tartós, maradandó egészség károsodás, az csak később derül ki
Stohl Bucinál is volt a kiemelt kérdés, mert nem mindegy (ja, és erre orvos fog majd választ adni, aki másfajta doktor)

Véleményem # 2013.11.29. 13:59

Ez egy közúti közlekedési baleset... De ezt tudnia kellene, hisz meghallgatták az ügyben és nyilván tájékoztatták erről.