okirathamisitas - e


italy7 # 2012.05.17. 08:39

Rendben. Biztosan el fog húzódni az ügy..
Köszönöm!

Gabicsek # 2012.05.17. 08:20

Nem muszáj ügyvéd, a feljelentést te is megteheted.

italy7 # 2012.05.17. 08:15

Nem volt büntetve, nincsen más sértett csak én.
Akkor feljelentést kell tenni (rendőrségen?) és nem ügyvédhez fordulni?

Gabicsek # 2012.05.16. 19:41

Ez azért függ nagy részben attól is, - mármint a büntetés -, hogy volt-e már büntetve, van-e rajtad kívül más sértett is, ezt a nyomozásnak kell kiderítenie, ha megteszed a feljelentést.

italy7 # 2012.05.16. 08:19

KÖSZÖNÖM!

Véleményem # 2012.05.15. 16:53

pénzbírság a valószínű...

italy7 # 2012.05.15. 11:39

Köszönöm.

Csalásért kaphat-e valamit, vagy csak pénzbírságot?

Gabicsek: Biztosan hamisítás volt, mert amit én aláírtam az nálam van, az nem kerülhetett a biztosítóhoz.

Gabicsek # 2012.05.15. 11:30

Be kellene menni és megnézni a kitöltött baleseti kárbejelentő lapot és az azon lévő aláírást.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.15. 11:08

Csalás lesz az inkább. De szabálysértési értékhatár alatti.

italy7 # 2012.05.15. 07:20

Tisztelt Szakértők!

Olyan problémám lenne, hogy kárt okoztam parkolás közben egy gépjárművön, a helyszínt elhagytam (máshová parkoltam). A gépjármű tulajdonosa megtalálta a kocsimat és megvárt. Kitöltöttük a kárbejelentő papírt. Másnap találkoztunk, adtam neki "feketén" 25.000 Ft-t, visszakaptam a kitöltött kárbejelentőt. Ennek ellenére kerestek a biztosítómtól, hogy kárbejelentés érkezett. Magyarul hamisítottak egy kárbejelentő lapot és a kárrendezés meg is történt. (A "sértett" kapott 35.000,- Ft-t a biztosítómtól) Van-e értelme ügyvédhez fordulnom, bepanaszolnom a biztosítót, feljelentenem az illetőt?
A válaszokat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2012.05.11. 17:52

És az már tényleg lehet bűncselekmény, ha fel kell mutatni a személyit a vizsga előtt.
Mondjuk nálunk mindig csak az indexet kellett, az meg nem közokirat.

véső (törölt felhasználó) # 2012.05.11. 16:47

Medika07
olvasd el még-egyszer azt a rendelkezést
rendőrt csak akkor kell hívni ha "idegen" személy
vizsgázik helyetted...
viszont az rendben is van hiszen igazoltatni valakit
csak rendőrnek van joga...

Véleményem # 2012.05.11. 16:29

Medika07

Ez vicc. Ilyen nincs.

ObudaFan # 2012.05.11. 11:57

Nem bűncselekmény.

Medika07 # 2012.05.10. 19:29

Kedves Jogászok!

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvosi Karának hallgatója vagyok.Kedves Dékánunk a következő rendelkezéssel lepett meg minket a tavaszi vizsgaidőszakra:
http://aok.pte.hu/…s_magyar.pdf

Röviden a rendelkezés lényege hogy vizsgákon bárki bármilyen eszközből puskázik, a vizsgáztatónak kötelezően rendőrt kell hívnia. A kérdésem az lenne, hogy milyen bűncselekményt követ el az, aki ilyet tesz,és mi lehet ennek a következménye.
Válaszukat előre is köszönöm

Kőbeíró # 2012.04.25. 14:13

Tisztelt Hölgyek és Urak,

Kérdésem a következő.
Volt munkáltatómat javasolta nekem egy lelkes amatőr feljelenteni okirat-hamisítás miatt, mert egy ellenem lefolytatott fegyelmi tárgyalás jegyzőkönyvében nem azok lettek jelenlévőként feltüntetve, akik a valóságban jelen voltak.
Ez már kimeríti a hamis tartalmat vagy pedig egy egyszerű tévedésnek nézné a hatóság?

Kenderice # 2012.04.25. 13:36

Szerezzen egy ügyvédet, aki kimossa ebből.
A figyelmetlenségét vagy tévedését igazolja az is, hogy a saját adatait diktálta be abban a hiszemben, hogy a saját igazolványát adta át. Ezért valakit bűnözőnek kikiáltani enyhén szólva is túlzás.
Ebben a hazában csak a hatóságok-hivatalok tévedhetnek. Ha ugyanezt egy mezei állampolgár teszi, meghurcolják érte.
Amúgy nem helikopter, hanem tengeralattjáró vagyok. :)

ilona63 # 2012.04.25. 13:10

Köszönöm az olvasmányos hozzászólásokat. Tisztában vagyok azzal, mit takar az okirathamisítás. Ha valóban jogtalanul akarta felhasználni az igazolványt, akkor nem lett volna olyan hülye, hogy a saját adatait mondja be, hanem a barátnője adatait biflázta volna. Ez egy fatális baklövés volt részéről, mert állandóan kapkod. Arra kérdésemre, ha gyanúsítottként hallgatják meg a rendőrségen, akkor miért nem engedik, hogy telefonáljon ügyvédnek, vagy bárkinek, miért nem tájékoztatják jogairól?

Gabicsek # 2012.04.25. 08:18

Fasz volt aki a törvény fogalmazta

vagy az, aki más igazolványával igazolja magát.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.25. 08:02

Csak te vagy helikopter...

Kenderice # 2012.04.25. 06:22

Fasz volt aki a törvény fogalmazta, mert gyakorlatilag hamisnak állít be eredeti dolgot.
Én mégis azt mondom, hogy tévedésből vagy figyelmetlenségből is lehet ilyen helyzetbe kerülni, ilyenkor ugye hiányzik a szándékosság...
Ügyvéd kell, aki majd elsimítja.

Gabicsek # 2012.04.24. 22:17

:)

Kenderice!

Idemásolom neked, hogy mi ez, ha már nincs kedved elolvasni és nem hiszel az ügyvédeknek:

274. § (1) Aki

  1. hamis vagy hamisított, illetőleg más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,

bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.24. 19:38

Te csak tudod...

Kenderice # 2012.04.24. 19:18

Hamisítás???? Hamis volt az igazolvány? Ezt mintha nem olvastam volna...
Semmiféleképpen nem hamisítás, legfeljebb jogosulatlan használat vagy valamiféle visszaélés egy EREDETI okirattal.
Amúgy meg egy jó ügyvéd simán elintézi. Véletlenül másik igazolványt vett elő (nem csoda, egyforma méret) mert nem figyelt oda, ez maximum tévedés, nem szabálysértés. Pláne nem bűncselekmény... Simán kimagyarázható.

Dr.Attika # 2012.04.24. 17:17

Kedves Ilona!
Egy igazoltatáskor az átadott személyazonosító okmány szemrevételezése után az igazoltató azért kérdezi szóban az adatokat, mert így akar meggyőződni arról, hogy az átadott okmány adattartalma és az igazoltatott tudata megegyezik-e. Jelen esetben nem egyezett meg. Ezért KBS kollégámmal egyetértve ez okirathamisítás.