Előzetes letartóztatás


Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.04. 15:20

kbs
Az összeggel van a baj.

Pont az összegről nem tudunk sokat. Az csak egy bulvárhír, Lehet, hogy ketten kaptak összesen annyit; ki tudja, mennyi volt az a "hónapokig", lehetett másfél év is. Plusz egyébként is ez az a része az ítéletnek, amely messzemenőkig bírói méltánylás alá esik.
(Csak halkan teszem hozzá, hogy amikor egy bíró azzal az indoklással ítélt meg kisebb összeget a fogva tartottnak, hogy a "primitív személyisége miatt a szabadságelvonás nem jelentett számára súlyos megrázkódtatást", akkor meg azért visított mindenki.)

Dr.Attika # 2012.10.03. 18:33

Nem röhög ez a markába. A börtönben szakmát tanul, elvégzi a középiskolát. Talán főiskolát. Szabadulása után még vendéglátóipari- biztonsági menager is lehet. Bízom benne.

efi99 # 2012.10.03. 18:23

kbs
Az összeggel van a baj.
Mindketten tudjuk, hogy Sztojka röhög a markába. Azt is mindketten tudjuk, hogy 100-ból 99 ember nem ért egyet az ítélettel. Valahol nem ártana, ha az ítélet mértéke találkozna azzal, amit az emberek többsége is normálisnak tart.
Hogy jött ki az 5 millió? Miért pont 5 millió? Miért nem 50 millió vagy 500 ezer? Lehet-e azon a pénzen az elveszett időt megvásárolni?

ObudaFan # 2012.10.03. 15:01

hogy valljon rám az elején, aztán havi egy millióért elüldögélek ott pár hónapot.

Aztán pár évet ő is ül a te milliódért. Plusz, ha ez kiderül, a törvény szerint nem is jár neked a pénz.

Dr.Attika # 2012.10.03. 14:51

A bíró az "ötmilliós" ügyben azt állapította meg nyilvánvalóan, hogy a Sztojka ártatlanul ült és erre alapot sem adott, tehát jogosult a kártérítésre. A Cosma-ügyben meg megmérték "legjogerősebben" 13 év börtönnel és ezért köteles 13 évig ott is maradni. Ez így működik. Szikinger kolléga nyilván ezt majd felhozza, de ez a kötelessége védőként.

efi99 # 2012.10.03. 14:42

Jó majd, ha munkanélküli leszek, valakivel megbeszélem, hogy valljon rám az elején, aztán havi egy millióért elüldögélek ott pár hónapot.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.03. 09:12

A személyes szabadság elvonása az egyik legsúlyosabb sérelem, és nem pusztán kiesett jövedelemben nyilvánul meg, a vagyoni káron túli sérelmet is meg kell próbálni kompenzálni.

efi99 # 2012.10.03. 08:43

http://www.origo.hu/…ka-ivan.html
Gratulálok a bírónak.
A kártérítés alapját nyilván Sztojka úr legális jövedelme képezte (bodzaszedés) és így jött ki a kb 1 millió / hónap.
Felháborító.

pappcs # 2012.09.24. 22:06

Mi a gyakorlat abban az esetben ha több eljárás van egyszerre? Mind üzletszerűen szabálysértési értékre vétség és együttműködő gyanúsított.

aranyvirag # 2012.06.20. 10:01

Nagyon köszönöm a segítséget !

Gabicsek # 2012.06.13. 10:52

Mivel fogvatartott, így már kezdetektől fogva rendeltek neki ki védőt.
Keresd meg az ügy előadóját, hogy adja meg a védő nevét és címét. (telefonszámát) Vedd fel vele a kapcsolatot.

Véleményem # 2012.06.13. 09:11

aranyvirag

Kifognak rendelni neki egy védőt. Elméletileg már kell lennie, talán az előző ügyei miatt is akár... ha az nem akkor, most lesz másik.

aranyvirag # 2012.06.13. 07:58

Tisztelt Fórum !
A fiam előzetesbe került egy hónapra.
Vannak régebbről ügyei, két év négy évre felfüggesztve, garázdaság miatt, stb.
A mostanit nem ismerem, mert még beszélni sem tudtam vele két hete.
Sajnos ügyvédre nincs pénzünk, ezért azt kérdezem hová fordulhatunk jogi segítségért, vagy hivatalból kirendelnek-e védőt ?
Köszönöm a segítséget

Sammy17 # 2012.06.09. 11:22

Értem,köszönöm.Még egy dolog.Az iratokból kiderül,hogy kértek állami kárenyhítést,persze hogy mennyit kaptak,az nem derül ki belőle.Jól tudom,hogy ezt viszont állambácsi követelni fogja rajtunk az ügy lezárásakor?

guba" # 2012.06.09. 06:40

Ha két héten belül gyógyuló sérüléseket szenvedett, akkor erre kb. semmit sem fog megítélni a bíróság kártérítés címén. Éppen ezért szeretne az ügyvéd egyezkedni. De mint már írtam, az, hogy a sértett mennyit követel, vagy követel-e bármit is, a várható büntetést nem igazán befolyásolja. Ez akkor lenne egy szempont, ha lenne mód a közvetítői eljárásra utalásra.

Sammy17 # 2012.06.09. 03:12

Gabicsek!
Én közvetítői eljárásról nem is beszéltem,csak miután guba felvetette,de nem ezzel kapcsolatban volt kérdésem.Nyilván meg fogja kapni a büntetését,de a sértett képviseletében,ahogy írtam is,már megjelent az ügyvéd és elég egyértelművé tette,hogy akarnak tőlünk valamit.Az volt a kérdésem,hogy ha a lenti körülmények állnak fönt,amiket felsoroltam,mégis mire számolhatunk?Mennyi pénzt ítélhetnek meg,ha nem tudunk megegyezni?Nyilván ez polgári peres vonal,nem akarom összekeverni a kettőt,de az egyikből következik a másik.Minket,a szülőket perelnek be ilyenkor,vagy a fiamat,mint tettest?"Sajnos" nem vagyunk Stohl anyagi helyzetében,hogy kapásból felajánljunk 1 milliót.Fogalmam sincs,mi a gyakorlat ezekben a dolgokban.

Gabicsek # 2012.06.08. 19:49

Mivel emberölés kísérletében nincs közvetítői eljárás, nem tudom, mire vársz még választ. Meg fogja kapni az ítéletet, majd abból kiderül, hogy mi a helyzet.

Sammy17 # 2012.06.08. 16:02

Valaki esetleg?

Sammy17 # 2012.06.08. 06:42

Valószínű másik topikba is írtam,azért nem találod.
Emberölés bűntettének kísérlete,2 héten belül gyógyuló sérüléssel,maradandó károsodás nélkül,illetve életveszély sem állt fönn.Még elképzelhető,hogy súlyos testi sértésre változtatják a minősítését menet közben vagy a végén,de ez "részletkérdés"már,mivel a tárgyalás elkezdődött,így amennyire én tudom,a közvetítői eljárás nem kerülhet szóba(persze a jelenlegi minősítés miatt sem).Még 1 vagy max.2 tárgyalás várható.

guba" # 2012.06.08. 05:05

Visszaolvastam kicsit, de nem derült ki, hogy milyen tényállás alapján folyik a büntetőeljárás. A polgári jogi igénynek azért nem túl sok köze van a büntetéshez, sokkal inkább az elszenvedett sérülés, vagy az abból származó esetleges maradandó egészségkárosodás számíthat. Azt kell még vizsgálni, hogy egy közvetítői eljárásnak a feltételei fennállnak-e esetleg. A legjobb megoldás nyilván ez lenne, és ennek egyik feltétele a sértett hozzájárulása is.

Sammy17 # 2012.06.08. 03:43

Gondoltam beszámolok róla,hogy szerencsésen túl vagyunk az első tárgyalási napon,meghallgattak,túléltem!: )
Viszont újabb körülmény merült föl.A sértett képviseletében megjelent a tárgyaláson egy megbízott ügyvéd és megkörnyékezte a mi ügyvédünket.Egyelőre csak puhatolózott,de nagyon úgy néz ki,hogy pénzt szeretnének majd tőlünk vagy így vagy úgy.Nyilván arra gondolok,hogy peren kívüli megegyezéssel,vagy peres úton.A mi ügyvédünk csak büntető pereket vállal,így itt kérdeznék megint.
1 fizetésből élünk 5-en,az eljárással kapcsolatos költségeket is már hitelből tudjuk csak fizetni,a fiam,aki okozta a másik gyerek sérülését,még jó pár év múlva lesz csak kereső.A sértett gyerek 6 napot töltött kórházban,nyilvánvalóan voltak plusz kiadásik emiatt,amit nem is vitatnánk,ha nem túl elrugaszkodott elképzeléseik lennének az összegnél.Utalt arra is az ügyvéd,hogy ebben az esetben(már ha meg tudnánk egyezni),akkor nyilatkoznának arról,hogy megbocsátottak a fiúnknak és ez nyomatékos enyhítő körülményként lenne értékelhető a bíróságon.
Ellenben ha hozzácsapnának egy olyan összeget,ami nem vagyoni kártérítésként a lelki megpróbáltatások miatt kellene nekik,abba biztosan nem mennénk bele,mert ugyan ki mondja meg szakértők híján,hogy az "mennyit ér"?Hogy járnánk jobban?Gondolom ha beperelnének,akkor is csak a fiamat perelhetnék,aki viszont mivel nem keresőképes,várhatnának jócskán a pénzükre.De mi az az összeg amit megítélnének a sértett félnek vajon?Itt számít egyáltalán az,hogy mi mennyiből élünk?

Gabicsek # 2012.05.19. 20:19

nemsokára:)

Sammy17 # 2012.05.19. 04:52

Köszi Gabicsek!Csak már túllennénk rajta...

Gabicsek # 2012.05.18. 19:46

Valószínűleg csak értesítést kellett volna küldeni, mint törvényes képviselőnek, és feltehetően ugyanarra hallgatnak meg, mint a nyomozati szakban.

Sammy17 # 2012.05.18. 09:14

Az ügyvédünk is csodálkozott,mikor mondtuk neki,de végül is én adtam egy tanúvallomást a nyomozati szakban.Bár az is igaz,hogy magához az ügyhöz nem kapcsolódik,tulajdonképpen csak egy jellemzés a gyerekemről.Valaki meg tudja ezt nekem mondani telefonban vajon a bíróságon?