Tárgyalás


lajcsó # 2012.05.15. 08:20

Igen, ennyi elegendő.

fágica # 2012.05.15. 08:07

Van egy ismerősöm, akit tanúként idéztek két különböző büntető ügyben, a gond az, hogy két különböző bíróság ugyanarra a napra idézte.Elég, ha az egyiknek ír egy levelet, hogy a másik miatt nem tud megjelenni? (+ fénymásolatban csatolja a másik idézést.)
előre is köszi

Gabicsek # 2012.04.23. 10:51

Lehet levélben is tenni, de leginkább azoknak az idézésétől szoktak eltekinteni, aki pl. önhibáján kívül nem tud megjelenni. (súlyos betegség, külföldön tartózkodás, stb.) Az nem indok, hogy nem akarsz elmenni a tárgyalásra.

jameson14 # 2012.04.23. 09:46

Én úgy tudom ( lehet rosszul , pontosan ezért is tettem fel a kérdésem ) hogy lehet , úgynevezett levélben leírt tanúvallomást adni a bíróságnak , vagyis lehet kérvényezni ezt. Ez igaz?

Gabicsek # 2012.04.23. 09:11

ne keljen részt venni a tárgyaláson

Jobb lenne, ha elmennél, mert újból fognak idézni. Ahányszor idéznek, annyiszor pedig nem lökheted be az orvosi igazolást.
A törvényes képviselő a tárgyaláson jelen lehet a tanúnál. Ha a törvényes képviselő nem jelenik meg, nem akadálya, hogy a 18 év alatti személyt a bíróság meghallgassa.
Az idézésre megjelenés nem akarás kérdése.

jameson14 # 2012.04.22. 19:34

Sziasztok!
Sértettként idéztek be a bíróságra tárgyalásra. Rajtam kívül körülbelül 20 sértett van még , és ezek nagyrészt mind 18 év alattiak. Az elkövetők is 18 év alattiak , csoportosan elkövetett rablás büntette miatt indult az eljárás. Holnap lenne a tárgyalás , amire nem tudok elmenni ( orvosi igazolás van , el lesz küldve a bírónak). A következő a kérdésem , "mivel nem vagyok a fontos tanúk" között , ( igaz tettem feljelentést , de engem nem raboltak ki , csak egy "támadás" volt , a többi sértett közül csak egy vagy két embert raboltak ki ) Ha írok egy kérvényt , hogy írásos vallomást fogadjanak el , ezt elfogják fogadni , vagy valamilyen másfajta kérvényt lehet írni hogy ne keljen részt venni a tárgyaláson. ( +1 kérdés , 18 év alattival a szülőnek kötelezően részt kell vennie a tárgyaláson? )