Jogosan jártak el?


Alcapone # 2004.09.29. 14:58

Köszönöm, átírtam a segítségkérésbe.

Nick Name # 2004.09.29. 12:41

Ez nem büntetőjogi kérdés, szerintem írd át a segítségkérő vagy a polgári jogi topicba. Egyébként fogalmam sincs, milyen kártérítési szabályzata van az általad látogatott intézménynek, de van egy olyan érzésem, hogy semmiképp nem jártak el jogosan.


Nick Name

Alcapone # 2004.09.29. 11:10

Egy magyarországi középiskolába járok.Nemrégiben történt egy furcsa eset. Egyik számtech teremből /gépből, kiloptak egy memórát. Mivel a mi csoportunk volt ott utoljára abban a teremben, a lopás felfedezése előtt.Rögtön ránk terelődött a gyanú. Így minket gyanusítanak a lopással, ami persze érethető. Végül is mi voltunk ott utoljára abban a teremben. Csak az az érdekes hogy amikor ott voltunk már akkor sem ment a gép. A tanuló átült másik géphez gondolván megint elromlott ami nem ritka. A tanár nem volt bent, mivel kiment szünetre valamit intézni. A másik, hogy egy memória kiszedés nem megy könnyen. Ugye csavarok, ház stb...mindenki szedett már szét gépet gondolom otthon:) Szóval elég érdekes lenne szétszedni egy gépet az órán, a tanár tudta élkül. Mégis figyelmen kívül hagyva mindent, velünk fizettetik ki a memóriát. A kérdésem az lenne, hogy jogosan fizetteték-e ki velünk a memória árát. Nem nagy összeg, de lehet hogy mégis jogtalan? Bizonyíték nélkül lehet ilyet tenni? Ha valaki esetleg tud tanácsot adni kérem írjon. Előre is köszönöm. Üdvözletem