rabosítás BKV - sok miatt viszlát USA?????????


Gabicsek # 2012.05.25. 20:09

és én arról írtam.

Sherlock # 2012.05.25. 16:49

Ha elmarasztalnak a bcs. miatt (márpedig mint közveszélyes bérlethamisító, számíthatsz rá), akkor minimum 5 évig szerepelni fogsz a bűnügyi nyilvántartásban.

És ez miben érinti a vízumot, ha az erkölcsiben nincs benne?

dNver # 2012.05.25. 16:11

Az előző hozzászólás meglehetősen pontatlan.
Ha elmarasztalnak a bcs. miatt (márpedig mint közveszélyes bérlethamisító, számíthatsz rá), akkor minimum 5 évig szerepelni fogsz a bűnügyi nyilvántartásban.

A törvény szerint ha életfogytiglanra ítélnek, akkor a halálod után még 12 évig a nyilvántartásban maradnak az adataid. (Arra az esetre ha feltámadnál ... :-) )

Nem szabadulsz olyan gyorsan. :-)

Gabicsek # 2012.05.20. 19:53

A rabosításnak semmi köze a vízumhoz. A bérlethamisítás akkor magánokirat-hamisítás, ha felhasználtad a hamisított bérletet. Feltehetően felhasználtad, ezért folyik ellened a büntetőeljárás.
Megint más a bűntettesek nyilvántartása. (ez kell gondolom a vízumhoz). Ide akkor kerülsz be, ha jogerősen elítélnek. Ha pénzbüntetést kapsz, az a jogerőre emelkedéskor mentesít.
Az ujjnyomokat akkor szedik ki a nyilvántartásból, ha az eljárás ellened jogerősen befejeződik, tehát nem marad ott.

Whitewolves # 2012.05.20. 04:06

Bkv ellenőrök miatt nyilvántartásba lettem véve mint közveszélyes bérlethamisító. Tehát rabosítottak. Ez sosem évül el? Elfelejthetek mindenféle vízumot? Sosem jutok ki az USA-ba?