becsuletsertes / ragalmazas


ObudaFan # 2012.06.11. 07:27

Nem hiszem, hogy ez az egyházi bíróság előtt különösebb bizonyító erővel bírna, hogy egy tanúnak Ön beszélt róla. Mindenesetre ennek a ténynek a terjesztése nem a bíróság, hanem harmadik személyek felé, akkor is lehet rágalmazás, ha igaz.

Manna18 # 2012.06.10. 18:28

amennyiben kifejtem hogy mit ertek az extrem szexualus szokasa alatt: pl segedeszkozoket es hogy mit hogyan akart akkor az becsuletsertesnek ill ragalmazasnak szamut?bizonyitani sem fotoval sem sehogyan nem tudom.ill meg kell 1 tanu.A tanunak meseltem errol,akkor sem szamit becsuletsertesnek ill ragalmazasnak?

elore is koszonom

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.10. 15:35

Ugyan már. Diana is anglikán volt, és a házasságot is az anglikán egyház ritusa szerint kötötték. Semmiféle pápai érvénytelenítésre nem volt szükségük. Monalisa egyszerűen félreolvasott egy google-találatot.

A Gugli csak annak a barátja, aki tudja használni.

ius latratus # 2012.06.10. 15:16

"Csak azért jutott eszembe, mert egy elődjének, VIII. Henriknek a pápa nem akarta érvényteleníteni a házasságát, erre nemes egyszerűséggel megalapította az anglikán egyházat, "áttérítette" az alattvalóit, és érvénytelenítette a házasságát saját magának:))"

Hja, régi szép idők! Király volt az a Henrik!

:)

monalisa1 # 2012.06.10. 14:59

Igen, valószínűleg Diana miatt kellett a Vatikánhoz fordulniuk. // Anglikán egyház = angol katalikusok, többet én sem tudok, javaslom a gugliban kutakodni.

Egyjogász # 2012.06.10. 14:11

Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de a brit trónörökös az nem anglikán (ha már a mama az anglikán egyház feje)?

Csak azért jutott eszembe, mert egy elődjének, VIII. Henriknek a pápa nem akarta érvényteleníteni a házasságát, erre nemes egyszerűséggel megalapította az anglikán egyházat, "áttérítette" az alattvalóit, és érvénytelenítette a házasságát saját magának:))

Vagy a Diana hercegnő miatt kellett újra a pápához fordulni?

monalisa1 # 2012.06.10. 11:35

Amikor a brit trónörökös Károly herceg anno válni akart a feleségétől Diana hercegnőtől, a legmagasabb szintű egyházjogi szakemberekre volt szükség a megfelelő beadvány elkészítéséhez - hogy a Vatikán egyáltalán befogadja azt, és megvizsgálja a kérést. És még így is eltartott egy ideig mire a pápa "rábólintott", pedig hát nem akárkikről volt szó...

Tessék bemenni a plébániára ill. parókiára és az egyházi válásról mint olyan, általános információ kapható. Bár nem hiszen hogy "dalolva" lesz a távozás...

Véleményem # 2012.06.10. 11:14

A becsületsértés és a rágalmazás, ilyen formában nem valósul meg.

Manna18 # 2012.06.10. 10:24

sajna nem tudtam.

monalisa1 # 2012.06.10. 08:53

Az extrém szexualításáról csak volt ismereted az esküvőt megelőzően... A házasságon belüli erőszak az más, tehát ha üt-ver és ekként a kényszerítés, fordulj ügyvédhez/bírósághoz.

Amúgy írd be a gugliba az "egyházi esküvő érvénytelenítése" kifejezést, biztosan lesz x számú találat.

monaluis
laikus hozzászóló

Manna18 # 2012.06.09. 16:23

Tisztelt Forumozok!

egyhazi eskuvo ervenyteleniteset szeretnem beadni az egyhazi birosagra bizonyos indokokkal.Pl.durva extrem szexualis szokasai miatt ami nagyon nem mindennapi.

Ha ugy nezem akkor lehet ez becsuletsertes ill ragalmazas is az o szemszogebol?