két eljárás ugyanazért


Nick Name # 2004.10.17. 15:40

Szívesen. Talán tényleg jobb kivárni, és persze - ahogy mondtam - az önkormányzatnál az ügyészi határozatot bemutatni.


Nick Name

Barceo # 2004.10.15. 13:24

Köszönöm. Akkor hagyom az egészet, szerintem a kárt egy új szakértő sem fogja nagyobb összegben megállapítani, eddig nem ismert adatot pedig nemigen közölhetett a sértett.
Kösz mégegyszer!

Nick Name # 2004.10.15. 12:48

Természetesen élhetsz panasszal, de sok értelme nincs. Valószínüleg új szakértőt rendeltek ki, vagy a sértett olyan adatokat közölt, amire meg akarják nyilatkoztatni a régit.


Nick Name

Barceo # 2004.10.13. 11:29

Bocsánat, még egy apró kérdés:

Élhetek-e panasszal a nyomozást meghosszabító ügyészségi határozat ellen?
Pusztán mert nem is értem miért kell meghosszabbítani, amikor elismertem a csekély mértékű kár okozását és ezt a rendőrség által kirendelt igazságügyi szakértő is megerősítette. (6 e.Ft kárt állapított meg.) Valószinűleg ezt fellebbezte meg a sértett, de mit lehet még itt nyomozni? Vagy másik szakértőt rendelnek ki? (Egy antenna tartóoszlopáról van szó egyébként, ami szerintem még 6 ezer forint sincs...)

Barceo # 2004.10.13. 10:16

Köszönöm a segítséget, ezt fogom tenni.

Nick Name # 2004.10.12. 16:54

Nem. Az Önkormányzatnál sürgősen mutasd be az ügyészi határozatot.


Nick Name

Barceo # 2004.10.12. 15:03

Volt egy rongálási ügyem még a nyár elején, de a rendőrség bűncselekmény hiányában az ügyet átadta az Önkormányzat szabálysértési osztályára.
Közben a feljelentő fellebbezett az ügyészségen, most jött meg a határozat, hogy a fellebbezésnek részben helyt adtak és a nyomozást meghosszabbítják november 30-ig. Viszont ezzel egyidőben az Önkormányzat is eljár az ügyben.
Folyhat ellenem két helyen eljárás ugyanazért?

Előre is köszönöm a segítséget!