rendőrségi hatalom


Véleményem # 2012.06.15. 19:03

anka71

Lehet panasszal élni, vannak független panasz testületek. Meg van az erre megfelelő szerv ahol panaszt tudsz tenni, de akár a helyi parancsnoknál is szóvá teheted.

Kérdés az hogy jutsz-e, ezzel előbbre vagy a 22-es csapdája...

anka71 # 2012.06.15. 07:08

Tisztelt Fórumozók!
A minap történt meg velem, hogy munkából hazafelé megállítottak a rendőrök és miután az igazoltatás, ellenőrzés során nem találtak semmi hibát, azt állították, hogy telefonáltam menet közben,amire én tiltakoztam, mert tényleg nem fogadtam és nem is indítottam hívást, erre ők a következő szöveggel álltak elő: " mi hárman vagyunk hatósági személyek, tehát telefonált". Nem kell gondolom ecsetelnem, hogy mennyire felháborodtam ezen a szövegen, az igazságtalanságon és a kiszolgáltatottságon, hisz ők tényleg mindig többen vannak mint mi, akik dolgozni járunk egyedül!Nekem annyi szerencsém volt, hogy említettem nekik a telefonok visszaellenőrzésének lehetőségét, így 30 perc küzdelem után elengedtek "büntetés" nélkül. Nem úgy az egyik ismerősömet,akit ugyanezzel a szöveggel sajnos megbírságoltak, mert ő nem tudta bebizonyítani (3-1 ellen)hogy be van kötve a biztonsági öve (pedig be volt)! Van valakinek ötlete mit lehet tenni az ilyen és hasonló esetekben, ez nem hatalommal való visszaélés???