Kegyeletsértés


Gabicsek # 2012.07.18. 11:03

A hamvakat lehet ide-odaszállítani, ebben nincs semmi sértő. Ha az embernek nincs pénze ezért külön halottaskocsit megfizetni, miért ne vihetné saját maga bármilyen közlekedési eszközön?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.18. 10:45

Ha van is ilyen jogszabály - bár nem hiszem - az akkor sem a kegyeletsértéssel foglalkozik.

csucsuska # 2012.07.18. 10:24

Köszönöm a választ. A postára adás tudom, hogy lehetséges, ezzel én is egyetértek, és nem kifogásolható.
Szóval itt az a kérdés akkor, hogy kinek mi a tűrőképessége? Azért csak találni valahol erre valami jogszabályt, nem?

wers # 2012.07.18. 10:21

régebben történt, ismerős néni Budapesten halt meg kórházban, temetésére a hamvait a rokonok póstán adták fel falujába a temetésre. A postás lányok először azt hitték a néninek érkezett csomagja, majd rájöttek, a néni maga érkezett, majdnem elájultak szegényeg.
A kegyeletsértés elég szubjektív, kinél hol a határ.
Szerintem az is kegyeletsértés, ha a temetés alatt kirabolják a gyászolók házát, kocsijaikat.

csucsuska # 2012.07.18. 10:03

Nem tudom, éppen ezért kérdeztem!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.18. 09:55

Miért, taxival kellett volna?

csucsuska # 2012.07.18. 09:08

Sziasztok,
A kórházból az elhunyt hamvainak elszállítását milyen módon lehet?
Kegyeletsértés miatt kívánnak a rokonok egy elhunyt élettársát feljelenteni. Ez valóban lehetséges, ha csak úgy buszon, vonaton szállítva vitte haza?