Büntetés félbeszakítás...


Immaculata # 2017.04.21. 16:37

:) Köszi, megkaptam. Üdv. I.

wers # 2017.04.21. 13:39

A Ványadt Bácsi filmparódiából idéztem. Nézd meg, ha még nem láttad.

ha nagyon magam alatt vagyok, ez az első, amit megnézek, jót tesz a lelkemnem, úgy kb csak 1854-szer láttam :)) Na meg a csokoládé. Az egyéb nem publikus.

A bölcs pasi ilyen kérdéseknél mindig hazudik.

nos, kettőn áll a vásár, először is ne is próbálkozzon, a szemén látom, ha hazudik, de a másik, normális nő ilyen idióta kérdést nem tesz fel.

off
Imma, az itt regisztrált email cimed él? Felettél korábban egy kérdést, szivesen válaszolok rá, de nem itt.
on

Immaculata # 2017.04.21. 08:51

Tudom, hosszan elhúzódik a front, de mindenki őrizze meg a nyugalmát.

Immaculata # 2017.04.21. 08:50

:) Ilyenkor kell megkérdezni, hogy hazudjak, vagy az igazat mondjam.
A bölcs pasi ilyen kérdéseknél mindig hazudik.

Dr.Attika # 2017.04.21. 08:19

Nagy igazság, a nőkkel való vita olyan, mint ha a férfi büntető ügyben gyanúsított volna:

  • Jogában áll hallgatni, de amit mond az felhasználható ellene.

Feleség kérdezi:

  • Mond Drágám, ez a ruha kövérít?

Erre két válasz lehetséges:

  • Nem, nem kövérít. Feleség válasza: Hazudsz.
  • Igen, kövérít. Feleség válasza: De tahó vagy.
Dr.Attika # 2017.04.21. 08:07

"Igaz, igaz, Ványadt Ványadtovics Vinyov. Mintha csak magam mondtam volna."

A Ványadt Bácsi filmparódiából idéztem. Nézd meg, ha még nem láttad. Fenn van a youtub-on.

Öreg Tölgy # 2017.04.21. 06:22

Pet44,

pillanatnyilag a belügyminiszter.

Attika,

ha az "Igaz, igaz,mintha magam mondtam vóna" alatt magadat érted, akkor kikérem magamnak.

Pet 44 # 2017.04.21. 05:54

Még annyit, ki a büntetés végrehajtásért felelős miniszter ? Szerintem szerintem nála kellene próbálkoznom, mivel kegyelmi kérvény elbírálása van folyamatban , és egészségügyi ok is fenn áll .

Pet 44 # 2017.04.21. 05:36

Köszönöm szépen a válaszukat !

Dr.Attika # 2017.04.21. 05:34

Tisztelt Pet44!
Öreg Tölgy válaszánál hitelesebbet nem talál a földkerekségen. A válaszát fogadja úgy, "Igaz, igaz,mintha magam mondtam vóna" idézet egy film részletből.

Öreg Tölgy # 2017.04.21. 05:09

Ha én is válaszolhatok, az 1979. évi 11. tvr.-re való hivatkozás egy 2013-as hozzászólásból származik, azóta változott a jogszabály.

https://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

A 115. § tartalmazza a fokozatváltás, a 116. § a félbeszakítás szabályait (az sem úgy van már, hogy csak a folyamatos előzetes számít be a fokozatváltásnál).

Pet 44 # 2017.04.21. 05:01

Tisztelt Dr. Attika ! a kérdésem a következő. A szabadságvesztés félbe szakítását , min. három hónap időre,kinél a legcélszerűbb kérvényezni ?

Vera77 # 2013.08.31. 08:47

Abban szeretnék segítséget kérni,(mert ezt 1979-es törvényben nem találom)hogy ha családi okokból kérjük a büntetés félbeszakítását,akkor a börtönbüntetés fogházra minősítéséhez (illetve a kérelem beadásához) szükséges 6 hónap elölről kezdik számolni,vagy a megszakítás előtt bent töltött idő is beleszámít.Azt tudom,hogy az előzetes csak akkor számít bele a 6 hónapba,ha folyamatos volt a jogerős ítélettel.
Előre is köszönöm a segítséget.

Agent Cooper # 2013.04.30. 06:29

Kedves bingobacsi!

A szabadságvesztés végrehajtása közérdekből, vagy az elítélt személyi, családi körülményei, egészségi állapota miatt szakítható félbe. Az 1979. évi 11. törvényerejű rendelet tartalmazza a szabályokat.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

bingobacsi # 2013.04.27. 21:11

Szeretnék érdeklődni, hogy milyen okból lehet a büntetés félbeszakítás kérvényezni? Az is érdekelne, hogy ha van letöltendője amit jelenleg tölt, plusz van folyamatban lévő ügye, lehetséges-e? Ha van olyan bűncselekmény amit 20 éve követett el első bűntényesként, amire felfüggesztettet kapott, de megkapta letöltendőnek más ügy miatt, arra 20 év után lehet-e mentességet kérni, vagy valami hasonlót? Köszönöm válaszát!

wers # 2012.07.23. 11:26

efi, mikor valakit elítélnek nem mindig kezdi el azonnal a büntetés végrehajtását. Gyakorlatilag még előtte leléphetne.
És sajnos előfordul, hogy börtönben kellene lennie, mégis kint van, és esetleg ismét bűncselekményeket hajt végre. Van szomorú példa a közelmúltból.

Dodo07 # 2012.07.23. 11:06

Efi te még hülye is vagy és fingod sincs az egeszről ...még szerencse hogy itt vagy..

Dr.Attika # 2012.07.20. 19:21

Az a tahóság amit leírtam.

efi99 # 2012.07.20. 18:59

Mi ebben a tahóság?
Nyilván teljesen jogos a kérdésem, ha egyszer - mint a melléklet ábra mutatja - felmerül, hogy valaki kihasználja ezt. Aki büntetést kapott, ne azon spekuláljon, hogy hogyan kerülje el a felét. Biztos nem jó bent ücsörögni, de előbb kellett volna gondolkodni.
A dolog másik része meg, hogy mi indokolja ezt, mármint, hogy darabolják a büntetést?

Dr.Attika # 2012.07.20. 18:51

Igen ez egy nagyon szükségtelen hozzászólás volt. Vulgárisan fogalmazva egy fasz.
A kérdező párja megkapta a félbeszakítás lehetőségét, de úgy gondolja, hogy nem megy vissza, mert nyilván nem jó dolog ott bent lenni. A kérdező azért kérdezett, hogy meggyőzze a párját, hogy menjen vissza. Arra volt kiváncsi, hogy mivel érveljen a párjának. Hát ezekkel, amit jogilag felhoztunk.

efi99! Miért kell ilyen tahónak lenned? Ez jogi fórum, nem pedig tahó vélemények begyűjtő helye.

Dodo07 # 2012.07.20. 18:40

Ez igen értelmes hozzászólás volt

efi99 # 2012.07.20. 18:00

Milyen módi ez, büntetés félbeszakítása ?? Minek azt félbeszakítani? Aztán csodálkoznak, ha nem megy vissza. Kimegy, kiássa az eldugott pénzt, elmegy belőle Thaiföldre, megvárja, amíg elévül, tralala.
Régebben is így volt ez, hogy 25 korbácsütés után 1 hét szünet volt?

Gabicsek # 2012.07.20. 13:18

Igen.

Fogolyszökés
Btik. 245. §
(2) A büntetés vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztés, ha

  1. az elítélt abból a célból, hogy a büntetés végrehajtása alól kivonja magát, nem tér vissza a szabadságvesztés végrehajtása során a részére engedélyezett büntetés félbeszakítás, eltávozás, rövid tartamú eltávozás vagy kimaradás tartamának elteltével,
Dr.Attika # 2012.07.20. 10:57

Javítok 1 év vétség miatt.

Dr.Attika # 2012.07.20. 10:56

És fogolyszökés miatt kap még 3 évig terjedő szabvesz büntetést.