Vád ártatlanul


tamas9999 (törölt felhasználó) # 2020.04.22. 20:37

Ideolvastam. Hiba volt. Koronavírus legyek ha 1 mukkot is értettem ebből.

ccsht (törölt felhasználó) # 2020.04.22. 14:42

mellesleg a zongorista 10 évig tanított az ELTE-n
ma Angliában él (nem véletlen)

ccsht (törölt felhasználó) # 2020.04.22. 14:40

ez se rossz
impró
sok szeretettel
a soseláttam "bírónak"

ccsht (törölt felhasználó) # 2020.04.22. 14:39
ccsht (törölt felhasználó) # 2020.04.19. 06:04

@ drbjozsef

25 nap az csak "börtönturizmus"

érdekel

ahogy - innentől - a "Magyar Jogrendszer"

-
érettségi, hat szakma, angol
16 maraton, 112 félmaraton, 12 hangszer

ccsht (törölt felhasználó) # 2020.04.17. 03:18

drbjozsef

Köszönöm!

drbjozsef # 2020.04.16. 18:18

ccsht,

Sajnos - illetve ez esetben szerencsére - én sem vagyok ügyvéd, úgyhogy konkrét tanáccsal ezért sem szolgálhatok, de azért sem, mert igazából szinte egy szót sem értek abból amit írsz.

Általános tanácsként csak annyit írhatok, hogy aki nem ismeri az eljárások menetét, határidjét, az vagy ügyvéddel járjon el, vagy k* nagyot fog koppani a végén.

ccsht (törölt felhasználó) # 2020.04.16. 16:47

"Beszéltem"

ccsht (törölt felhasználó) # 2020.04.16. 16:46

A "szó"... igen... OKOSSÁG. Egy telefon a barátomnak és "öt rendőr visz el"... lehet valamit tenni ez ellen?

ccsht (törölt felhasználó) # 2020.04.16. 16:00

A lent leírtakról - elképzelhető, hogy - nem készült jegyzőkönyv, hangfelvétel de tanú van. Ott volt a jelenlegi munkahelyem ügyvezető igazgatója velem.

ccsht (törölt felhasználó) # 2020.04.16. 15:15

@drbjozsef

Újraolvastam a "keletkezett anyagot". Ha történetesen "erre jár" és megtisztel a válaszával megköszönöm! Mivel nem vagyok jogász minden információ jól jöhet.

Idézek:

drbjozsef #   2020.04.12. 21:01
ccsht
„ Következő tárgyalásra ígéret.”
vs
„Nem kértem tárgyalás kitűzését. Úgy döntöttem nem játszok a nekem kiszabott térfelen hanem a bírót beperelem.”
Vannak problémák. De hajrá, a bíró beperlésével nyilván megoldódnak a problémák. Jó gondolat. Én a helyedben a hágai nemzetközi bíróságon is eljárást indítanék azt hiszem.
József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Magyarázok, kérdezek:

Nem kértem tárgyalás kitűzését de ezt az után (nem) tettem mikor már "fellebbezésnek helye nincs" elítéltek.

Az első tárgyaláson - egy másik bíró, az ítéletet hozó bírót sohasem láttam - egy újabb (akkor úgy gondoltam döntő) - tárgyalásra tett "ígéretet"... jogról beszélünk, gondolom szabályai vannak, "feszes". Ha egy tárgyaláson elhangzik a bíró szájából "újabb tárgyalás lesz" ez lehet csak "komolytalan ígéret"?.

Elvárható lett volna egy újabb tárgyalás - szerintem - mivel egyetlen kérdést intéztek hozzám az adatok egyeztetése után, hogy van-e valami kérdésem. Pár kérdést feltettem a következő tárgyalással kapcsolatban, illetve kijelentettem szívesen válaszolok bármilyen kérdésre. Bíró nem kérdezett... beismerem-e eztmagazt, stb. nem. "Idézést fogok kapni a következő tárgyalás dátumával" és, hogy "valószínűleg itt lesz ebben a teremben".

Mikor magánvádló fenntartotta, hogy vádol engem a bíró megemlítette neki, hogy szinte lehetetlen lesz bizonyítani bármit is az ügyben.

Fordulat egy levélben: "ügy megítélése egyszerű"... vajon "időközben" "mi történhetett"? Nekem egy szó jut eszembe.

ccsht (törölt felhasználó) # 2020.04.15. 02:48

@Mindenki

"Volt már másik áldozat. 2018-ban. Jól keresek az interneten, kiderítettem."

Semmi haszna a technikai fejlődésnek. "Működhet" "minden" "ugyanúgy" mint "régen".

.

ccsht (törölt felhasználó) # 2020.04.14. 14:42

@gerbera317

Pártfogói felügyelet. Na ez is érdekes. Azt mondja a végzés "A bíróság a jóvátételi munka mellett a vádlott pártfogói felügyeletét rendeli el". És ennyi. Szó nincs róla többet. Vagyis igen. Azzal fenyeget arról koldulok ha az ezzel kapcsolatos szabályokat megszegem. Elérhetőségeim megvannak a megfelelő helyen. De semmi. Várok, várakozok se egy levél, se egy telefon. Pedig annyira szeretném ha pártomat fogná valaki! Ezt nekem kell intéznem? ...

Hogy milyen egy domina? ... "ne tudd meg". Ez egy elfajzott csapat. "Belefutottam". "Szenvedő kell" a "szexhez". Attól mennek el miközben egymást verik, hogy "kinyírtak engem". Volt már másik áldozat. 2018-ban. Jól keresek az interneten, kiderítettem. Gondolom az "kifújt". Szabadult a börtönből vagy ilyesmi. A lényeg, hogy már nem szenved. Másik kellett. ... de az nevet aki a végén nevet. ...azt hiszem élvezem a helyzetet... "küzdeni az életemért"... lehet, hogy "bajom lett"? :-)

drbjozsef # 2020.04.14. 12:21

Szerintem a "szado"-nál nem, de én tényleg nem értek hozzá (sem)...

wers # 2020.04.14. 09:14

Mondom én, sokat kell még tanulnom, de kezd összeállni a kép

a szado-mazo domina” akkor a hiányzó fog előnyt jelent?

drbjozsef # 2020.04.14. 09:10

munkától meggyötört test

Most hirtelen nem is igen tudok elképzelni testet jobban igénybevevő munkát mint a szado-mazo domina. Így azért nem csoda. Bár igazából nem is tudom mit jelent ez, csak a szomszéd macskájának a volt gazdája mesélte egy ismerősöm rokonának... :)

wers # 2020.04.14. 09:08

OFF
Figyelek, nagyon figyelek. Sokat tanulok itt.
ON

gerbera317 # 2020.04.14. 08:55

NAGYON OFF
A szép nőket a fantáziátlan férfiaknak találták ki. ;-)
ON

wers # 2020.04.14. 08:49

Ha a megyei fődominát nem tudja eltartani a megye elitje, olyannyira, hogy hajléktalanszállóra kényszerül, akkor igencsak szegény megye lehet az.

Bár igaz, hogy én nem igazán tudom férfi szemmel/ésszel megítélni, de talán máshol keresendő a válasz:

Választottam nem az amerikai szépségideál, hiányzó fogak, munkától meggyötört test - rokkant nyugdíjas

gerbera317 # 2020.04.13. 19:45

van egy évem
Aztán mire? Hogy elkezdd, vagy hogy elvégezd a 100 óra jóvátételi munkát? Megjegyzem, pártfogó-felügyelő is van a történetben, aki szintén jogász. Miért nem konzultálsz vele?

ccsht (törölt felhasználó) # 2020.04.13. 12:03

@gerbera317

Meglátjuk. Ha nem tévedek van egy évem. Vedd úgy, hogy "privát kutatást" végeztem. Kell az info, hogy mi van a fejekben. Köszönöm a részvételt Mindenkinek!

gerbera317 # 2020.04.13. 08:56

Csavarják a szakmát, kapsz egy levelet
Egy kicsit se zavarjon, hogy ez itt egy jogi fórum! Mit csodálkozol? Amilyen talányosan bírsz fogalmazni, olyan talányos lett az ítélet is. Csak azt kaptad, amit megérdemeltél.

ccsht (törölt felhasználó) # 2020.04.12. 20:46

@Grave7

Beidéznek, megjelensz. "Tárgyalás". Ott vagy valahol de nem tudod mi ez. Bíró viccel... "ott ül kint a folyosón egy bilincsbe vert ember"... ez a valami... azután rájössz, hogy kibabráltak veled. Csavarják a szakmát, kapsz egy levelet... beleszól valaki az életedbe. Valaki aki nem jó ember. Profi. ... teljesít egy parancsot... hogy honnan kapta és miért? "Volt itt" talán egy évvel ezelőtt egy "másik történet". Nyoma sincs már. Topikkal együtt törölve lett. Katona volt a második feleségem. ... :-) A történetet nem hinnéd el. Nem vágyok másra csak, hogy hagyjanak élni, engedjenek el. Nem tudtak megölni. Mert engem nem lehet. Nem Oroszország ahol tarkón lőnek egy liftben... sajnálom. "Innen jelentem" "ez ilyen". "Oszd be magadnak", ha tudod értelmezd! :-)

Grave7 # 2020.04.12. 19:09

@ccsht: 2020.04.12. 20:44-kor írtad:

első tárgyaláson
vs
Nem kértem tárgyalás kitűzését.
vs
tárgyalás nélkül elítélnek

El kéne döntened, hogy most volt tárgyalás vagy nem, és hogy szeretnél-e tárgyalást vagy nem.

.
Ha ilyen jól keresel, akkor talán érdemes lett volna már megbíznod egy ügyvédet. Talán még most sem késő. Ha pereskedni akarsz bárkivel, akkor mindenképp szükséges lenne.
Ha másért nem is, legalább azért, hogy elmagyarázza neked mi-miért történt, hogyan működik a büntetőeljárás (bár, ha az általam korábban beidézett jogszabályoknak nem hiszel, akkor kétséges, bárki szavára elfogadod-e majd, hogy nem úgy működik ez, mint ahogyan te gondolod).

drbjozsef # 2020.04.12. 19:01

ccsht

Következő tárgyalásra ígéret.

vs

Nem kértem tárgyalás kitűzését. Úgy döntöttem nem játszok a nekem kiszabott térfelen hanem a bírót beperelem.

Vannak problémák. De hajrá, a bíró beperlésével nyilván megoldódnak a problémák. Jó gondolat. Én a helyedben a hágai nemzetközi bíróságon is eljárást indítanék azt hiszem.