Rongálás+Lopás


Gabicsek # 2012.08.21. 20:49

Nincs mit, sajnos itt sokat nem lehet tenni, hacsak valamilyen bűncselekményen nincsenek tetten érve.
A kamera (vagy legalábbis olyan, mint egy kamera) nem rossz megoldás.

Gabicsek # 2012.08.21. 19:52

Akkor jelentsd a jegyzőnek. Mivel ez nem bűncselekmény, a rendőrség el fogja utasítani a megtett feljelentésed.

Gabicsek # 2012.08.21. 19:40

Semmit nem tudsz tenni azon kívül, hogy feljelentetted őket. Az, hogy a kapud elé tettek egy kiszúrt gumit, nem bűncselekmény, ahogy Attika írta.
Az, hogy ez a két férfi volt, még egyáltalán nem bizonyítja, hogy ők korábban sérelmedre bűncselekményt követtek el, tehát ha arra gondolsz, hogy a rendőrség folytatni fogja az autód megrongálása miatt korábban folytatott eljárást, el kell mondjam, hogy nem fogja, mivel ahhoz, hogy megállapítsák, annak ki, vagy kik voltak az elkövetői, ennél sokkal több konkrétum kell, minthogy két férfi a kapudnál járt és oda autógumit tett le.

Dr.Attika # 2012.08.21. 17:42

T. Uram!
Mit tudnak bizonyítani? Két ember átdobott két db. gumit. Ez nem bűncselekmény.

kopcsi # 2012.08.18. 10:20

Köszönöm szépen a válaszokat!!! :)

kismedve12 # 2012.08.18. 05:45

Egy gyanusítottal mi történhet, ha nincsen bizonyíték ellene? Mire számíthat? (rongálás-gyújtogatás) (igazoltatás történt a rongálás helyszín közelében) egy kihallgatás megtörtént,-kiengedve. (nincsen sem ujjlenyomat, sem cipőnyom, sem tanu).
Infók szerint azért gyanusított, mert egy másik le lett fizetve, hogy ellene valljon.

ObudaFan # 2012.08.17. 16:27

Ha szerencséd van, csak pénzbüntetést. Ha nincs, akkor mellé egy pár hónapos szabadságvesztést a lopásért, és az előző végrehajtásának elrendelését.

kopcsi # 2012.08.17. 10:04

Ha bebizonyítják a kettőért összesen mennyit kapok?

Gabicsek # 2012.08.16. 16:58

Akkor hajtják végre, ha a lopás miatt végrehajtandót kapsz.

Véleményem # 2012.08.16. 16:09

Ha bebizonyosodik hogy te is tudtál az egészről, esetleg felvétel is van róla, akkor társ tettes vagy ha jól tudom.
Jöhet a 9 hónap, ha így lesz esetleg.

kopcsi # 2012.08.16. 11:12

Szeretném megkérdezni ,hogy mire számíthatok.

Rongálás:
Ítélet_
9 Hónap fiatalkorúak fogháza (2 évi próbaidőre felfüggesztve)
A felfüggesztett alatt :
Btk. 316 (1) bekezdésbe ütköző és a (2) bekezdés II. fordulat d. pontja szerint minősülő dolog elleni erőszakkal szabálysértési értékre elkövetett lopás vétségének megalapozott gyanúja.

    Vallomást nem tettem ,az ismerősöm táskájába volt az elrakott termék én csak vele voltam.A lopás vétségét nem ismeretem el.