fényképek jogtalan használata


Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.12. 11:45

Szólj a Facebooknak!

Norcsy # 2018.06.12. 11:30

Kedves Szakértő!

Az imént szembesültem vele, hogy a közösségi oldalon egy ismeretlen az én díjnyertes fényképemet feltöltötte forrásmegjelölés, illetve engedélykésér nélkül.
Mit tehetek? Milyen jogi lépéseket kell tennem?

Köszönettel: Nóra

ObudaFan # 2012.09.08. 12:14

Tegyél feljelentést ellene a helyi bíróságon.

Életem31 # 2012.09.07. 15:26

Ügyvéd Úr!
Ez egy rövid válasz volt, de nem értem mit szeretne ezzel mondani számomra. Tehetetlen vagyok? Nincs semmilyen lehetőségem hogy megállítsam? És a másik dolog: mindezekre bizonyítékom is van, illetve a fenyegetésre is, sms-t tárolok és e-maileket, melyeknek hangneme nem éppen kedves. Az eredeti fényképek valamilyen adathordozón nála találhatók meg, ugyanis ezeket még a héten kinyomtatta és postázta is a volt férjemnek. Szóval Ügyvéd Úr, lenne valamilyen tanácsa az én számomra? Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.07. 15:02

Szerintem fake.

Életem31 # 2012.09.07. 12:21

Üdvözlöm!

Problémám: a volt élettársam lelopta a képeimet a laptopomról, ezeket manipulálta, montírozta, így fehérneműs és meztelen képeket tárol magánál, melyeket mutogat az ismerősöknek. Nem csak ismerősöknek mutatta meg, hanem olyan helyeken is, ahol dolgoztam vagy ahova szerettem volna menni dolgozni. Így konkrétan az állásinterjú után azt mondták, hogy köszönik a megjelenésemet, de előszőr tegyem rendbe az életemet, bizonyítsam be hogy ez mind rágalmazás amit láttak rólam. A volt férjemnek is elküldte ezeket a képeket. Most jelenleg már attól félek, hogy a gyermekemet is elveszik tőlem, mert eddig mindenhol neki hisznek, hisznek a rágalmazó szavainak, engem sehol nem akarnak meghallgatni és egyszerűen nem tudom bebizonyítani, hogy ez az ember nem beszámítható és bosszúból teszi a dolgokat velem. Kérem, valaki ha tudna valami tanácsot adni, hogy mit csináljak, az legalább egy kis reményt ébresztene bennem, hogy ebből a helyzetből van kiút. Köszönöm előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.30. 20:25

Már hogy a fenébe ne. Szólítsd fel, hogy vegye le. Aztán az üzemeltetőt is.

Véleményem # 2012.08.30. 19:50

Dini82

Ez ellen sok mindent nem tudsz tenni...

Dini82 # 2012.08.30. 12:45

Üdvözlöm!

Mit lehet tenni akkor ha egy ismerősöm, akivel pár hónapja megromlott a kapcsolatom engedélyem ellenére továbbra is közzé teszi egy közösségi oldalon a fotókat amin szerepelek?
Többszöri kérésem ellenére sem hajlandó azokat eltávolítani.
Válaszát előre is köszönöm.