Okirathamisitas??????


jamila1 # 2012.09.06. 19:52

Sziasztok, kernem aki ert hozza az valaszolja meg a kerdesemet. Ferjem kulfoldi allampolgar, intezzuk a tart engedelyet. A bevandorlasi hivatal behivta a lakastulajt mivel 2 lakasszerzodes volt a jelenlegi alberletbe ahol elunk, es az egyiket a ferj irta ala. A ferj persze nem a sajat nevet irta, hanem a feleseg (tulaj) nevet es ez szemet szurt a bev. hivatalnak...azmikor ez irodott, 4en voltunk ott, ok ketten es mi ketten, illetve nekem a nappaliban vart 2 ismeros. a lakastulaj es a ferjem az en ferjemmel karoltve a konyhaba ult le a szerzodest alairni, az en 1 vendegem a nappaliban ult, tehat effektive az egy vendeg nem talalkozott face to face a lakastulajjal es a ferjevel. Nem tudom hogy miert, a nagy siettsegbe meg valami volt a feleseg kezevel a ferj alairta helyette, persze a feleseg a lakastulaj tudott rola, en is alairtam mint berlo 1., majd berohantam a nappaliba es az 1 tanuval gyorsan alairattam,majd egy ora mulva erkezett egy masik baratom akkor mar nem volt ott a lakastulaj es ferje es o gyorsan letanuzta a 2. tanu helyett a szerzodesben...Utana a szerzodest eltettuk nem is volt jelentosege. Most a bev. hivatal okirathamasitasra hivatkozva az esetet megakarja kuldeni a rendorsegnek es nem akarok semmi problemat se a lakastulajnak se magunknak erdeklodnek hogy ilyenkor mi a teendo...ha ebbol ugy lesz, akkor ebbe mint berlok mi is benne leszunk? a tanukat a rendorsegre behivhatjak? ez azt jelenti hogyha ez birosagra megy akkor a ferjemmel el sem tudom az orszagot hagyni? Kerem segitseget! koszonom szepen!