Gyorshajtási bírság Romániában


Sherlock # 2012.09.19. 07:55

Nem vagyunk jártasak a román jogban. Valószínűleg innen is rendezheted utalással, kérdezz meg egy romániai külképviseletet.

P. Árpi # 2012.09.18. 11:18

Tisztelt Fórumozók!

Találtam a fórumon ugyan egy hasonló kérdést, így előre is elnézést az ismétlésért, de ara nem jött semmilyen válasz.

2 nappal ezelőtt hazafelé jövet Romániából, gyorshajtás miatt megbírságoltak, (50 helyett 74el mentem). Nem tudtam kifizetni helyben a büntetést, mert már az utastársaimmal együtt sem volt összesen 140 lej nálunk, így a rendőrtől kaptam egy papírt a büntetésről és azt mondta, hogy a határon majd rendezhetem.
A határon a magyar határőr azt mondta, hogy erre utoljára 8 éve volt lehetőség, és maximum, valamelyik nagyvárosban, hivatali időben tudom befizetni. Nem szeretnék emiatt oda-VISSZA 450 km-t utazni, így a következő kérdéseim lennének az esettel kapcsolatban:

  1. Magyarországon be tudom-e fizetni valamilyen módon a büntetést?
  2. Valaki más befizetheti-e helyettem romániában, ha igen akkaor a büntető papíron kívül mikre van még szüksége ehhez?
  3. Ha nem fizetem be mit történhet legközelebb, ha megállítanak mondjuk 1-2 év múlva Romániában igazoltatni mundjuk és a látják, hogy tartozásom van (kamatozik-e náluk ez a be nem fizetett összeg)?