fenyegetés, zaklatás


tmisi024 # 2021.03.01. 18:03

Sziasztok! Nyertem egy árverési licitet még 20 nap mire jogerőre emelkedik és cigányok lakják ugye akik állandóan fenyegetnek a szokásos meghalsz stb szöveggel, de ezt már jeleztem a végrehajtónak. Olyan kérdésem lenne, hogy aki jártasabb nálam ilyen téren mit szokott csinálni vagy hogy oldja meg az ilyet. Oda szeretnék költözni míg felújítom, de csak addig. Amugy normálisabb fél cigányokra kell gondolni csak állitolag a barátok rokonok ahogy ők fogalmaztak kannibál cigányok. Remélem nem off topik, előre is köszönöm a válaszokat

kisse9641 # 2021.02.05. 11:24

Köszönöm a hozzaszolasokat és a segítséget!

Szerintem itt le is zárom a témát, mert lassan egymásnak estek!

A lényeg hogy szinte biztos hogy nem kell aggódnom! És ennek örülök!

Megegyszer köszönök mindent!

kisse9641 # 2021.02.05. 09:19

Ezt irtam:

Egyik jó ismerősömnek küldtem 1 hónap alatt 3-4 smst, melyben fel akartam nyitni a szemét hogy a párja megcsalja,illetve a férfinek is 2-3 üzenetet hogy tudással vele hogy ki fog derülni a csalfasaga! Mindezt névtelenül tettem, ismeretlen számról! Nem fenyegette őket, semmi sertot nem írtam nekik!

De miután reagáltak páran és kérdeztek is, kifejtettem jobban a dolgot és azt is megneztem pontosan hány üzenet ment el a párnak!

drbjozsef # 2021.02.05. 08:29

kisse9641

Nem, nem ezt írtad, hanem ez :

Egyik jó ismerősömnek küldtem 1 hónap alatt 3-4 smst, melyben fel akartam nyitni a szemét hogy a párja megcsalja

Amiből előbb 8 lett, majd sms/chat üzenetváltások is.

Szóval takonyból nem lehet várat építeni.

Ennyiből ha jól értelek, a barátnődnek és magadnak írtad meg, hogy te megcsalod őt, és vitatkoztál is magaddal?

kisse9641 # 2021.02.05. 06:49

Korábban leirtam hogy a barátnőmnek írtam ezeket az üzeneteket, hogy felnyissam a szemét! Ő mondta el hogy mit mondtak nekik a rendőrségen!
Szinte naponta beszélünk egymással, így azt is tőle tudom hogy nem kaptak meg értesítést!

Bocsánat hogy ennyit írok, de gondolom ha más lenne ebben a cipőben akkor ő is aggódna!

De köszönöm mindenkinek a segítséget!

Szomorú örökös # 2021.02.05. 06:43

kisse9641

Nem tavaly január, ez év január elején történt a feljelentés!

Huhh, tényleg, már február van, fel sem tűnt, hogy elszaladt egy hónap. :-)

És azt mondták neki a rendőrségen, hogy nagy valoszinuseggel nem lesz belőle semmi!

Te mindezt honnan tudod? De a próféta szóljon a rendőrből, aki ezt mondta!

wers # 2021.02.05. 06:32

És azt mondták neki a rendőrségen, hogy nagy valoszinuseggel nem lesz belőle semmi!

Ezt a választ kaptad itt is elsőre KBS-től. Azután még párszor másoktól.

De szeretnék alaposan utána járni, nehogy aztán meglepodjek!

Itt? Itt csak jósolni és találgatni tudunk. Felesleges erről többet szaporítani a szót.

kisse9641 # 2021.02.05. 06:24

Bocsánat! Nem vagyok FB jártas, így nem tudtam mire gondolsz!

Nem tavaly január, ez év január elején történt a feljelentés! És azt mondták neki a rendőrségen, hogy nagy valoszinuseggel nem lesz belőle semmi!
De szeretnék alaposan utána járni, nehogy aztán meglepodjek!

kisse9641 # 2021.02.05. 05:38

Örülnék ha nem kezdődne el az adok kapok, meg a sárdobálás!

Én csak arra voltam kíváncsi hogy a fejemet veszi-e a rendőrség, ha kiderul egyáltalán hogy én voltam, pár üzenet miatt, amiben mellesleg semmi valótlant nem állítottam?
Kiderul-e? Lecsuknak-e?

Az FBI elég erős túlzásnak tartom bevonni amiatt hogy x megcsalta y-t! Remélem azért ennél komolyabb dolgokkal foglalkoznak, mert bőven lenne mivel!

Szomorú örökös # 2021.02.04. 19:09

kisse9641

Január elején jelentették és azóta sem kaptak semmilyen értesítés!

Az nem jelenti, hogy nem foglalkoznak vele. Ha hivatalos feljelentés történt, akkor hivatalos lezárást kell róla kapnia a sértettnek. Ha ez még nem történt meg, akkor folyhat háttérmunka, de szerintem sincs félnivalód.

Viszont ha komolyan veszik a történetet, akkor bizony lenyomozzák az IP cím alapján is az elkövetőt és te még csak észre se fogod venni. Sőt a FB is részese lehet a nyomozásnak, ha a helyzet úgy kívánja. Személyes tapasztalat, hogy konkrét ügyben hogy bizony megtalálják az elkövetőt, ha akarják. Márpedig akkor már nehéz lesz letagadni bármit is. Szóval csak óvatosan, bármit is teszel.

Szomorú örökös # 2021.02.04. 16:14

kisse9641

IP címet vagy ilyesmit néz ilyenkor a rendőrség?

Ha kellően komolyan veszik az ügyet, akkor határozottan igen!

drgerecse # 2021.02.04. 15:28

Alkaline99

Ebben az esetben nem lehet kívülállóként semmit sem tenni. Feljelentés zaklatás ügyében a sértett tehet.

kisse9641 # 2021.02.04. 15:01

Mennyi idő múlva derül ki hogy lesz e belőle rendőrségi ügy? Vagy hogy foglalkoznak e vele egyáltalán?
Január elején jelentették és azóta sem kaptak semmilyen értesítés!

kisse9641 # 2021.02.04. 14:58

És amúgy honnan tudnak meg hogy én voltam?
IP címet vagy ilyesmit néz ilyenkor a rendőrség? Vagy eddig sem jutnak el mert ez nem olyan komoly ügy?
Azért tartok egy kicsit mert nem akarom elvesziteni a barátnőm!
Azt meg kifelejtettem hogy miután nem reagáltam és közben is elkezdtek hívogatni, de nem vettem fel nekik egyszer sem!
Azért is hagytam az egészet mert majd rajon magától hogy milyen ez a fiú!

Alkaline99 # 2021.02.04. 14:25

A kérdésem az lenne, ha valakit megzsarolnak érzelmileg és megfenyegetik, hogy kisemmizik a vagyonából és elválnak tőle, valamint a vagyonától is megfosztják, mit lehet tenni? Mert van olyan ismerősöm, egy pszichiáter, akit a férje így zsarol meg. És még erős antipszichotikumokat is bevetet vele, hogy befolyásolja és kimossa az agyát, mit lehet tenni? Mert az illetőt elzárja a külvilágtól és rákényszeríti, hogy maradjon otthon, csak a gyerekért mehet el. Mit lehet ilyenkor tenni, ha az illető(a megzsarolt) nem határozatképes? Sokszor küldtem neki(a megzsaroltnak) sms-t, de nem válaszol és a hívásokat is kinyomja.Lehet büntető feljelentést tenni az apa ellen? Mert úgy tudom még össze sincsenek házasodva.Úgy tudom kettejük nevén van a lakás és ez okozza a galibát. Kérem válaszoljanak.

drbjozsef # 2021.02.04. 10:57

kisse9641,

Bár KBS nem implicte írta, de azért a válaszban benne van, hogy nincs itt látnivaló, ha lesz is ebből bármi ügy, akkor is szinte biztos, hogy el fogják utasítani. Ez nem zaklatás.
(Ahhoz legalább egy püspöknek kellene lennie a feljelentődnek, hogy rabosítsanak, és másodfokon is elítéljenek ezért...)

kisse9641 # 2021.02.04. 08:03

Nem azt írta hogy ne zaklassam, hanem hogy kíváncsi a bizonyítékokra és küldjem el neki még írjam le hogy mit tudok!
Aztán írt hogy nem hisz nekem de mondjam el hogy miért írogatok! Aztán jött a fenyegetozes hogy feljelent!

Szomorú örökös # 2021.02.04. 06:11

kisse9641

És 1 smst telefonon, melyre válaszolt, sőt utána többször is írt nekem, amire én is válaszoltam!

Egy barátom nem olyan régen volt zaklatási ügyben meghallgatáson, ott a nyomozó azt mondta neki,
hogy ha az illető válaszol, reagál, akkor az nem számít zaklatásnak.

kisse9641 # 2021.02.04. 05:29

Összesen 8 üzenetet írtam internetes smskuldon keresztül, de arra nem lehet válaszolni!
És 1 smst telefonon, melyre válaszolt, sőt utána többször is írt nekem, amire én is válaszoltam!
Végül már ő fenyegetett, mire megkertem hogy hagyjuk az egészet! Azóta nem kerestem őket!
De feljelentést tettek!

Nem szeretnék ebbol a butaságbol rendőrségi ügyet!
Ezért félek!

Slainte # 2021.02.04. 05:02

Ha tényleg egy hónap alatt 3-4, illetve 2-3 SMS-ről van szó, az még nem éri el a rendszeres háborgatás fogalmát, főleg, ha nem is jelezték vissza, hogy ők ezt nem akarják. De valóban érdemes abbahagyni, mert elérheti.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.03. 17:55
  1. Igen - de az a valószínűbb, hogy nem fognak nyomozni.
  2. Szégyellned kell magadat - már kezdheted is.
kisse9641 # 2021.02.03. 16:45

Tisztelt Cím!
Tanácsot szeretnék kérni!
Egyik jó ismerősömnek küldtem 1 hónap alatt 3-4 smst, melyben fel akartam nyitni a szemét hogy a párja megcsalja,illetve a férfinek is 2-3 üzenetet hogy tudással vele hogy ki fog derülni a csalfasaga! Mindezt névtelenül tettem, ismeretlen számról! Nem fenyegette őket, semmi sertot nem írtam nekik!
Erre feljelentést tettek ismeretlen tettes ellen!

Ön szerint kiderulhet, hogy én voltam?
Milyen büntetésre számíthatok?

Előre is köszönöm a választ!

Dr. Pinczés Ferenc # 2021.01.27. 09:40

Tisztelt katica.bogár,

Az egy e-mail váltás nem minősül zaklatásnak. Ahogy az sem feltétlen tényállás szerű, hogy a hölgy új profilt hoz létre és ismerősnek jelöli vagy követni kezdi a párját, azonban ha rendszeresen üzeneteket ír, amelyek nem tetszenek a párjának és nem is válaszol rá vagy megkérte arra, hogy ezt fejezze be abban az esetben a másik fél megvalósíthatja a zaklatás vétségét.

https://drpinczes.hu/…selekmenyek/#…

drbjozsef # 2021.01.18. 05:45

katica.bogár,

Ha egy (1) emailt írtál, akkor az nem zaklatás, legyen bármi is a tartalma.

katica.bogár # 2021.01.17. 08:57

Tisztelt Szakértők!
Annak kérdésével fordulok Önökhöz, hogy az alább leírt esetben ki minősöl zaklatónak és ki zaklatottnak, mert ugyan van magánvéleményem, de lehet ennek ellentétét mondják ki a törvények.
Magánéleti zaklatásról lesz szó.
Férjem, egy éve közösségi oldalon (instagram) megismerkedett egy hölggyel. Ez az ismeretség rövid idő alatt szorosabbá kezdett válni, telefonbeszélgetések formályában és a személyes találkozás lehetősége is felmerült, amikor számomra nyilvánvalóvá vált a dolog. Ezt a férjemmel tisztáztam, de közben többször került a házasságom a válás szélére. Férjem ígéretet tett a lezárásra és kérte a hölgyet, hogy mivel engem zavar a jelenléte az életünkben, ezért kerülje annak jelzését, hogy továbbra is érdeklődést mutat a személye iránt. Időközben a hölgy engem hol letiltott az ominózus közösségi oldalon, hol felengedte a tiltást. Ezt megtette más közösségi oldalon is. Mindenesetre eljutottunk odáig, hogy a férjem kérte, hogy tratson távolságot, mert zavarja a házasságunkat. Pár hónapig működött is a dolog, majd ismét belépett a férjem életébe, ezzel együtt engem tiltott. Ekkor már nem szólt a férjem, hanem ő is letiltotta, elejét véve újabb incidensnek. Ez is működött egy ideig. Míg azt nem láttuk, hogy egy új regisztrált oldallal, felismerhető fotókkal ismét jelezte a jelenlétét a férjemnél, amivel engem szintén tiltott, hogy ne láthassam az új oldalát.Ez a fotók értékelésének formályában történt minden esetben. Sajnos ekkor már nekem is "elgurult a gyógyszerem" és mivel tudtam, hogy a férjem udvarias formában fog szólni a hölgynek, én magam írtam egy nem túl udvariaskodó levelet, amiben leírtam azt is, hogy ez már zaklatásnak minősül a részéről. Erre a hölgy válaszolt is, hogy tulajdonképpen én zaklatom őt, mert miattam kell bújkálnia, új oldalt készíteni és engem letiltani, mert kvázi miattam nem tudja nyugodtan figyelgetni a férjem. Ez nem így szó szerint lett leírva, de hogy minden tevékenységére miattam van rákényszerítve. És a kérdésem az, hogy ilyen esetben ki minősül zaklatónak? Én úgy érzem, ő zaklatott minket és én sajnos reagáltam a zaklatásra.
Köszönöm válaszát!