Érthetetlen elmeszakértői vélemény


lcdtv2013 # 2014.06.27. 05:46

még azt elfelejtettem mondani hogy azt is irja aszakvélemény hogy gyengeelméjü de közelebb van az elmebetegséghez. ezt mire irja ? mert én ezt nem értem.

lcdtv2013 # 2014.06.27. 05:25

bocsi de ezt mire érti az elmeszakértö hogy elösegithette ,megkönnyithette a büncselekmény elkövetését.

lcdtv2013 # 2014.06.27. 05:19

azt szeretném még kérdezn hogy enyhitö körülménynek számit e ez az álapot? attol hogy büntethetö. válaszát elöre is köszönöm

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.06.26. 20:32

egyszóval: büntethető

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.26. 20:07

A lényeg: a pszichés problémái nem zárják ki a büntethetőségét.

lcdtv2013 # 2014.06.26. 19:21

hát így összeségében nem értem :/

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.26. 17:30

Melyik szót vagy kifejezést nem érted?

lcdtv2013 # 2014.06.25. 19:40

sziasztok. nekem az lenne a kérdésem hogy páromnak is készült elmeszakértöi vélemény ,amiben azt álapitották meg hogy gyengeelméjüségben és szeméjiségzavarbanszenved vagyis a büncselekmény idején is fenn állt,de abeszámitási képességet korlátozo vagy kizáro tényezöként nem értékelhetö,de a cselekmény elkövetését elösegithette, megkönnyithette. ez valojában mit jelent? valaki tudna nekem segiteni? elöre is köszönöm.

Poruljárt_Attila # 2012.09.25. 18:40

jó hát a szakértések mögött persze érdekek is húzódnak ...
ebben az országban ezért (se) ér nagyjából semmit egy szakvélemény. másnap aztán készül egy teljesen ellentétes is akár, attól függ, ki, és milyen érdekből rendeli el stb,

akiti # 2012.09.25. 18:35

Valóban kaptam itt hasznos válaszokat,amiért hálás vagyok, bocsánat, ha nem ez jött le.

Éppen csak annyi, hogy engem az is érdekelne, hogy mennyire általános az ilyen eset. Mert szerintem ez nem normális. Szerintem ez a szakértő rosszul végezte a munkáját.

wers # 2012.09.25. 10:44

akiti, szerintem kaptál választ

akiti # 2012.09.25. 10:32

Köszönöm a választ.

Még mindig hihetetlen számomra. De ennyi erővel az új szakértő is simán épelméjűnek nyilvánítja majd a téveszmékkel küzdő, vegetáló, pelenkázott anyukámat, aki egy időben valamiért az ablakot használta bejárati ajtónak, és még ezer dolga volt, ami alapján ha ő normális, akkor a világon elmebetegség nem létezik.

Poruljárt_Attila # 2012.09.25. 07:05

Az itt nem divat.

Kérdésre: Igen, létezhet. Eddig 2 elmeszakértőt ismertem, hát mit is mondjak, egyik se volt 100-as ....

Figy, sztem mást nem tudtok tenni, mint amit már írtak, hogy kéritek majd újabb szakértő kirendelését, de ezt így most kénytelenek vagytok benyelni. NEM vagyok jogász, de sztem ennyit tudtok tenni, aztán a helyetekben én az ország másik végéből kérnék független szakértőt, mert egy helyi kollégája garantáltan nem fog ellentmondani neki lényegi kérdésekben. Ügyeskedni kell sajnos, na meg az se árt, ha nem tud a már meglévő szakvéleményről, és úgy kéritek fel ti magatok szakértésre, akár így saját költségen is. Vszínű többre mentek vele ... Sajnos ez van.

akiti # 2012.09.25. 05:10

Valaki esetleg tudna a kérdésemre is válaszolni?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.24. 18:30

De az nem védő. A védő pedig nem ideiglenes.

Dr.Attika # 2012.09.24. 15:57

Milyen az az ideiglenes védő? Kirendeltről, meghatalmazottról, helyettesről hallottam, de ideiglenesről még nem.

akiti # 2012.09.24. 15:44

Már vádemelés után van, ma lett volna az első tárgyalás, ahol az állapota miatt nem tudott megjelenni. Ilyen esetben mikor kérhető új szakvélemény?

akiti # 2012.09.24. 15:34

Most ideiglenes gyámság alá kerül, aztán majd el kell indítani a gyámsági pert.

ObudaFan # 2012.09.24. 15:34

Fellebbezni nincs mi ellen egyelőre, szakvélemény ellen nincs helye fellebbezésnek. Majd vádemelés után lehet kérni másik szakértő kirendelését.

akiti # 2012.09.24. 15:29

Van egy kirendelt védője, éppen ma beszéltem vele.

Valójában itt és most az érdekelne, hogy egy szokványos dolog-e, hogy egy ilyen állapotú embert az elmeszakértői vizsgálat "nem kóros elmeállapotúnak" nyílvánít.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.24. 15:27

Nincs védője? Legyen.

akiti # 2012.09.24. 15:24

Köszönöm, hogy írtak.

Mit tehetnék ilyenkor?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.24. 15:21

Milyen címen fellebbezne? Nem is résztvevője az eljárásnak.

akiti # 2012.09.24. 14:26

Kedves fórumozók,

anyukámat egy gazdasági bűncselekménnyel vádolják, ennek kapcsán a nav a nyomozás alatt elmeállapotát tapasztalva igazságügyi elmeszakértői vizsgálatot rendelt el. Ma tudtam meg, hogy a vélemény szerint anyukám "nem kóros elmeállípotú".

A vizsgálat elkészülte után kb. egy hónapra a jegyző kérésére a háziorvosa bevitette a pszichiátriára (ez májusban volt), azóta is ott van. A CT vizsgálat szerint a homloklebeny egy része elsorvadt.

Anyukám jóval az elmeszakértői vizsgálat előtt mutatta az őrület jeleit. Összefüggéstelen gondolatok, téveszmék (ő 27 évesen Szerbiában volt katona, az ablakon berepült xy, elvágta a torkát és kiszívta a vérét, egy zsiráf hátán jár vásárolni, és napestig sorolhatnám). Ezenkívül saját magát ellátni nem tudta, napokig nem evett, a tüzelőt nem vett(egyszerűen nem látta az összefüggést a pénz és a téli tüzelő között). Nem normális szemmozgásokat produkált, erre tanuk is vannak, sőt, az egész lakóhelye tudta, milyen állapotban van. Most a kórházban pelenkázzák, enni-inni önállóan nem tud, járni sem.

Egyszerűen nem értem, hogy születhetett ilyen szakértői vélemény, amely őt "nem kóros elmeállapotúnak" nyilvánította.

Mi a véleményük?