Felfugesztet bortonbuntetes es penzbirsag


Bivaj # 2012.11.26. 19:35

Akkor most röviden leírom a történetet.2010 novemberében kaptam három év börtönt felét letöltendőbe másik felét felfüggesztve.2011 áprilisában kellett volna bevonulnom de márciusba bevittek egy másik balhé miatt és így bennt is fogtak.A másfél évemről idén október 1.-jén szabadultam.A másik balhéból pedig október 10.-én volt tárgyalásom és kaptam 10 hó fogházat.DE a bíró ott a tárgyaláson nem kért összbüntetést tehát a másfél év felfügesztettemre és a 10 hó fogházamra.Az ügyvédem azt mondgya nem jár vissza a felfügesztés mert az felfügesztett börtön volt és a fogház nem vonja maga után a felfügesztett börtönt.De én bizonytalan vagyok ebben.Bivaj

ObudaFan # 2012.11.26. 12:44

Valószínűleg igen, de nem könnyű a kérdésedet értelmezni. Az alatt mit értesz, hogy "a bíró nem kért összbüntetést"?

Bivaj # 2012.11.26. 08:51

Tisztelt Ügyvédúr!ÉN kaptam két évvel ezelőtt három év börtönt másfél év letöltendő ebből másfél év felfügesztett.Ebből már a másfél évet letöltöttem.Tavaj rám fogtak egy hülyeséget amiből idén októberbe volt tárgyalásom 10 hónap fogházat kaptam.A bíró nem kért összbüntetést.Akkor nekem visszajár a másfél év felfügesztett vagy nem?válaszát előre is köszönöm.

Sherlock # 2012.11.16. 22:08

Nem írok senkinek privátban.

Norbert M Sziraki Design # 2012.11.16. 21:06

Sherlock!

Csak nem te írtál privát mailt?

Különben itt olvastam a fórumon a "nem biztos" infót. Lehet, hogy a miliő szüli az ilyesmit.

Vagy a közvetítői eljárás miatt? A levélben megírtam neki (neked?).

Sherlock # 2012.11.16. 19:37

Norbert, ha már hülyeségeket írsz akkor legalább (nagyon) nyomatékosan hívd fel rá az emberek figyelmét, hogy nincs közöd a joghoz.

Gundelka,

jó eséllyel magas pénzbünti, esetleg felfüggesztett. Kár egyébként keletkezett, csak megtérült. A pénzbünti nem szerepel, a felfüggesztett igen.

Norbert M Sziraki Design # 2012.11.16. 19:14

Gundelka!

PÜ! ment.

Tudtommal mára még a folyamatban lévő büntető eljárás is benne van az erkölcsi bizonyítványban. De ez nem biztos.

Norbert M Sziraki Design # 2012.11.08. 03:27

Előfordulhat.

________________________________________________________________________________

Ajánlott mártás: áfonya lekvár.

Gundelka # 2012.11.07. 17:37

Én azt szeretném kérdezni hogy egyrendbeli lopásról beszélnek, az érték 300-400.000 e között van. Beismerő vallomás történt, együttműködés a rendőrséggel. Anyagi kár nem keletkezett, mert minden visszaadásra került. Büntetlen előélet. Milyen ítélet várható? És mi szerepelhet az erkölcsiben?
Tisztelettel köszönöm válaszát

ObudaFan # 2012.11.06. 21:33

Nem, az szabálysértés lenne. Ez viszont inkább zaklatás lehetett szerintem.

Norbert M Sziraki Design # 2012.11.06. 20:46

De egy valami mégsem kerek nekem. A veszélyes fenyegetés polgári peres ügy, így a lentebb leírtak alapján abban nem rendelhettek ki pártfogó felügyeletet mellé.

________________________________________________________________________________

www amerikaipalacsintavslidlpor.hu

1 tojás
2 csapott kanál liszt
1 csipet só
tej

Keverd össze az összetevőket annyi tejjel, hogy sűrű palacsinta tésztát kapj. Vagyis terüljön szét a bő és forró olajban, mert különben omlett lessz. Ja, rakj rá amit akarsz.

ObudaFan # 2012.11.05. 15:06

Az úgy lehet.
A bűnügyi nyilvántartásban benne van.

kiváncsi44 # 2012.11.05. 14:34

Nem sima pénzbüntetés, mert kapott érte egy év felfüggesztett büntetést. Bocsánat ezt el felejtettem oda írni. Továbbá távolságtartást kapott , kerülnie kell mind személyes, mind telekommunikációs úton a vele való érintkezést.A rendőrség jelölte ki neki a párfogó felügyelőt.

ObudaFan # 2012.11.05. 14:24

Az, hogy egy sima pénzbüntetés mellett azt nem rendelik el. Valahogy máshogy történt.

kiváncsi44 # 2012.11.05. 13:52

Pedig így történt. 2006-ban volt a bántalmazás, és 2010-ben a fenyegetés. Közben volt olyan, hogy meg büntették engedély nélküli vezetésért.Mi az ami nem stimmelhet?

ObudaFan # 2012.11.05. 13:44

Akkor viszont szerintem valami ezzel a történettel nem stimmel.

kiváncsi44 # 2012.11.05. 13:23

Akkor nem kapott, 2010-ben kapta a pártfogói felügyeletet.

ObudaFan # 2012.11.05. 12:53

Inkább az első ügyben kaphatta azt a pártfogó felügyeletet.

kiváncsi44 # 2012.11.05. 12:19

Röviden a történet. Egy férfi gyógyszer és alkohol befolyásoltsága alatt megverte élettársát, kapott érte másfél felfüggesztett büntetést és pénzbírságot. Ez volt 2006-ban. 2010-be megfenyegetett egy férfit és és többször megígérte, hogy megveri. Ezt a rendőrségi szembesítésen is el mondta, hogy ígéretet tesz, hogy meg fogja verni.Ebből az ügyből lett pénzbírság és ki rendeltek neki pártfogói felügyelőt. A két ügy össze függhet egymással? Ha valaki kapott egyszer felfüggesztett büntetést az 5 év után benne van a rendszerbe?

ObudaFan # 2012.11.05. 12:06

Btk. 82. § (1) Pártfogó felügyelet rendelhető el

  1. a vádemelés elhalasztásának tartamára,
  2. a feltételes szabadság tartamára,
  3. a próbára bocsátás próbaidejére,
  4. a szabadságvesztés felfüggesztésének próbaidejére,

ha annak eredményes elteltéhez az elkövető rendszeres figyelemmel kísérése szükséges.
(2) Pártfogó felügyelet alatt áll az a visszaeső, akit feltételes szabadságra bocsátottak, próbára bocsátottak, vagy akivel szemben a szabadságvesztés végrehajtását felfüggesztették. Kiutasítás mellett pártfogó felügyelet elrendelésének nincs helye.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.05. 11:42

Például.

kiváncsi44 # 2012.11.05. 11:15

Érdeklődnék. A pártfogó felügyeletet azért kap valaki, mert már korábban volt valami összetűzése a törvénnyel?

ObudaFan # 2012.10.31. 10:37

Nem az a lényeg, hogy mikor követted el, hanem hogy mikor volt jogerős ítélet és abban mi szerepel.

Ady76 # 2012.10.30. 09:29

Gabicsek

1 ev felfugesztett es 100k ft mellekbuntetes. Lehetseges, en magam kaptam 2003-ban :(

ObudaFan

A hamis vad alapjan 0-3 evig voltam buntetheto es 2000 ben kovetem el.

Akar hogy nezem az "elkovetestol" eltelt 12 ev es meg mostsem evult volna el?
Az itelet otta Magyarorszag kozeleben sem jartam es azt hisszem ezutan sem sokszor fogok.

Ha kinyifantottam volna a hamis vadlot, az ugyeszt es a birot, mar akkor is szabadulnek. Nem?

ObudaFan # 2012.10.29. 21:10

Ady76

Ha egy hozzátartozód meghatalmaz egy ügyvédet, az is megoldás. Elévülés az éppen van, csak megszakad minden egyes olyan hatósági cselekménnyel, ami azt célozza, hogy végrehajtsák a büntetést, így elég kiszámíthatatlan így látatlanban.