Eljárás határon túli elkövetővel szemben Mo. - ról


Norbert M Sziraki Design # 2012.11.03. 21:23

Sherlock!

Köszönöm! Ha csak megkérdezem, senki sem válaszolt volna.

_______________________________________________________________________________________

Az embargo is lehet megoldás!?

Ha 2000 éve divat lett volna a fogmosás és a műfogsor nem fogalmaztak volna olyan szűkszavúan és kimérten.

Sherlock # 2012.11.03. 17:13

Távollétében nem folytatható le ellene büntetőeljárás, elővezettetni nem lehet. Magyarországon hozott polgári ítéletet meg a büdös életben nem fogsz végrehajtatni ukrajnában. Még valami okosság?

Norbert M Sziraki Design # 2012.11.03. 15:33

Btk. 4. § (1) bekezdés a) pont.

__________________________________________________________________________________________

Be. 217. § (3) bekezdés h) pont rajongók klubja

Így lehet, hogy az orthodoxoké a jövő.

Sherlock # 2012.11.01. 19:32

Ehhez mondjuk a magyar igazságszolgáltatásnak nem sok köze van.

Ady76 # 2012.11.01. 19:19

Zsolt,

ha a banknak nem adom vissza a kolcsont akkor csaltam ?

Vedd ugy, hogy segitettel egy emberen. Ekkora osszegen meg idegeskedni sem erdemes.

Ha pedig a Magyar igazsagszolgaltatasban bizol, akkor nagyon teves villagkeped van :(

Dr.Attika # 2012.10.31. 07:13

Tisztelt Zsolt!
Többe kerül a nem peres, peres eljárás, mint a tartozás. A végén egy hrivnyát nem fog kapni. Nem javaslom, hogy igényét bírósági úton érvényesítse. A büntetőjog sem segít.

Jani123 # 2012.10.31. 06:28

Tisztelt Jogászok,

2012 augusztus végén Ukrajnában jártam és egy Ukrán állampolgárnak kölcsönadtam 1000 UAH-t (26-29 eFt) 1 napra amit azóta sem fizetett vissza. Kijelentette hogy nem is fogja soha. Pedig kölcsönszerződést is írtunk az ottani jogi szabályok szerint elfogadható formában. Benne vannak a személyes adatai, a személyi igazolványa azonosító száma, a bejelentett lakhelye.
Milyen lehetőségeim vannak Magyarország területéről az illető ellen büntető feljelentést tenni csalásért, vagy a tartozását az ő költségén behajtatni?
Háttérinfó: eddig nem találtam egyetlen olyan Magyar-nemzetközi, vagy Ukrán adósságbehajtó céget amely
vállalná ezt az ügyet. Az utóbbiak keveslik a tartozást (?!). Ukrajnában nekem egyből perelnem kellene (nincs fizetési meghagyásos rendszer). Ha ott büntető feljelentést akarnék tenni csalásért akkor szabály szerint ezt az elkövetés helyszine szerinti Rendőrségen tehetném meg.
Van-e olyan Magyar állami szerv, amely vállalja külföldön bűncselekmény áldozatává vált Magyar állampolgárok polgári jogi vagy büntető jogi képviseletét az elkövetés országában? Konkrétan kihez fordulhatok?
A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.: Zsolt