Volán, rossz bérlet


Véleményem # 2012.11.17. 16:53

Rendben. Sok sikert.
A nagy harcodban majd figyelj oda arra is, hogy csekket időben befizesd, mert ha véletlenül nem sikerülne, még abból is csak problémád lesz...

R3dNeX # 2012.11.17. 10:46

Ez esetben semmi értelme a ha kezdődő mondattal, mert ami megtörtént az megtörtént... És a volán ne másra terhelje az egészet amikor ő is hibázott

Véleményem # 2012.11.16. 15:17

Ha oda figyelsz, most nem lenne ennyi problémád...

R3dNeX # 2012.11.16. 14:49

ez nem reklamáció, megkárosításra való feltételezés
Ugyanis én már századik ismétlésre is, diákot és útviszonylat igazolót adtam le, amire ilyen bérletet állított ki, ezen felül én mibe kössek bele, ha olyat állított ki amire nekem elvileg szükségem lenne

Véleményem # 2012.11.16. 13:15

A volánosok helyében kitenném azt a kis táblát, hogy a pénztártól való távozás után, reklamációt nem fogadunk el.

R3dNeX # 2012.11.16. 12:25

sztem meg épp az a baj, hogy sokan el se mennek, sokan nincsenek tisztában a jogaival
ha kevés is az esély, melyik a jobb? fizetek 8000 Ft-ot, vagy megpróbálom hátha sikerül megoldani, és max egy ezrest fizetek

Meg ez olyan, hogy sztem bárinél előforulhat hogy nem nézi meg, meg amúgy is én csak azt számoltam h jól kaptam vissza, bérlettel nem sokat foglalkoztam, mert aznap még a másikkal mehettem
Meg ha havonta 4x használom a bérletet, akkor nem valószínű, hogy olyan sűrűn vennék szempillantást a bérletre...

Véleményem # 2012.11.16. 12:01

Biztos úgy helyes ha kérnek igazolást, de tőlem sosem kértek. Én mondtam, hogy kérek egy 30km-es bérletet aztán ennyi. Senki nem izélt azon, honnan hova meg ilyenek.
Mivel olyan két pont között közlekedtem, hogy kb. 20 fajta járat van, mindegyik másik irányba megy, más menet idő stb. napi rendszerességgel utaztam, elég sok ellenőrzésem volt ellenőr által, egyszer sem volt probléma a 30 km-es bérlet, ha mondjuk egy 35km-es távon jutottam el a másik pontba.

Ha a buszon veszed a jegyet az más, ott persze senki se várja el, hogy tudd mennyit kell fizetned, mekkora távra.
De a bérlet az olyan, hogy nem többfélét veszel, minden vásárláskor, hanem általában ugyan arra a távra, többször veszed meg, így azért nem kéne hogy ilyen bakit elkövessen az ember hogy nem nézi meg mit vett meg. Ha most elsőre vettél ilyen bérletet akkor belefér.

Próbáltam mondani, hogy a reklamációval túl sokra nem mész, csak egy megnyugtató szöveget kaptál. Még persze történhet csoda, meg az amit te vársz, de ennek az esélye 10% kb.
90% hogy te fizetsz szépen, és akármennyire is megfeszülsz ezen a témán, nem mész semmire...

Ilyenkor azt hiszi az ember, hogy na majd most ő megmutatja hogy mit tud....
A volánnak meg minden napra jut több ilyen balek és nagyon jól tudják, hogy kit hogy kell kezelni...

R3dNeX # 2012.11.16. 11:12

hát amúgy jah..., ha nem lesz semmi belőle akk az lesz a vége, sőt még akár naplóba is beíratom stb, aztán majd örülhetnek a fejüknek, nem fogom nyugvóba hagyni az egészet az száz

Így is hétfőn lesz zhm aminek meg kell lennie, és akk erre bejön ez ami miatt stresszelek, és nem hagy nyugtában tanulni

Kenderice # 2012.11.16. 10:51

Ha benne van a szabályzatban, hogy tanulóbérlet csak viszonylatigazolással vásárolható, akkor egyértelműen a bérletszelvény eladója a hibás.
Az, hogy "ki szokták adni" ebben a tekintetben mellékes és nem vehető figyelembe.
Még egyszer mondom, hogy a jegy/bérlet vásárlójának NEM KÖTELESSÉGE tudnia, hogy mekkora távolságra található az uticélja, ezt a pénztárosnak/járművezetőnek kell ismernie.
Kérünk a felszállás helyétől jegyet x megállóig, a sofőr meg kiadja a megfelelő távolságú jegyet. Ilyenkor csakis a sofőr hibázhat, bár a jegyeken már nem csak a távolság, hanem a felszálló,- és a célállomás neve is rajta van.
Bérletszelvényen nincs rajta csak a távolság (én is busszal járok, tudom), így megfelelő távra szóló szelvényt tanulóknál a viszonylatigazolás alapján kell meghatároznia a bérlet eladójának.
Szerintem kenjék a hajukra a pótdíjukat sőt én még azzal is megfejelném a helyedben rednex, hogy kártérítéssel fenyegetőznék a pénztáros hibája miatt, mert időbe és pénzbe kerül, hogy elismerjék az igazamat.

R3dNeX # 2012.11.16. 10:10

és mivel kétoldali hiba történt, a korrekt megoldás az lenne, a csekket stornózzák, és a különbözetet kifizetem, tehát egy kiegészítő bérlet vásárlása

Ez lenne a normális eset, mivel rossz bérletet állítottak ki, én meg bíztam abba, hogy jót állítottak ki.

Meg ami számomra fura volt, hogy amikor bementem ma megkérdezni, hogy mi a teendő...
És megmondtam hogy odaadtam az iratokat, és anélkül nem is adnak ki bérletet, és akk a nő mondja, hogy hát de jönnek az anyukák és ki szokták adni...
hmmm akkor vmi itt nem kóser, mintha azt jelentené, hogy nem adhatnának ki igazolások nélkül, de mégis megteszik...
Aztán mentünk az igazgatóhoz, mondták h hisznek nekem, de nem tehetnek ez ellen semmit,... persze h hisznek, akkor simán tehetnének, de én akkor is mondtam, h vmi legyen, az aznapi bevételt nem lehet megnézni, mert ha többet is beszednek azt zsebre teszik, tehát maradt az, hogy a nőt megkeresik
de aznap is volt 160 ember aki vett, vajon fog e rám emlékezni, vagy ha emlékezne is, csinálnak e vmit

Igazgató csak azt mondta: hogy megnyugodjon rákeresnek stb... tehát ez kb az h csekket fizetnem kell... de feladni nem fogom
Akkor hivatkozhatok az átverésre is stb... hogy plusz pénzt verjenek ki

Így is örülök ha megtudok élni vhogy, tisztességesen veszem a bérletet stb, és akkor is én szívjak? Nem dohányzok, se nem iszom, max havonta 2 hetente egy sör, de azt is úgy veszem h lehetőleg vmi akcióval..., ami különben még egészséges is és kitisztítja a vesét stb

R3dNeX # 2012.11.16. 07:48

akkor eléggé beszoptad, mivel olyan járaton nem mehetnél ami hosszabb úton megy, és ugyanoda visz.
Ennyi erővel akkor körbe járom az országot mert úgy megy a busz...
bnőmnek is ugyanúgy 2 különböző úton tud egy helyre jutni, és amikor ő mondta hogy hol lakik, és hova, egyből a hosszabb km-es bérletet adták neki, annak ellenére hogy a hosszabbik úton havonta ha 2x megy.
az egyik lenne 20 a másik meg 25, és sok kicsi sokra megy. De mégse veheti a 20km-eset...
sőt van még egy hosszabb út is, amit menetrendeken kiír, de nem mehet azon az úton, mert az meg már hosszabb...

És egy kocsi vásárlása meg teljesen más tészta, láttál már oylat amikor vagy 100an vettek autót egynap és sietős volt a sor, vagy éppen buszra is sietned kell
Biztos így veszi az ember a kocsit is nem...
jah meg ha mutatsz nekem egy autót amit 3000Ftért meglehet venni, akk sztem azt egyből elvinnéd ha működik...
Magasabb összegnél meg jobban figyel oda az ember
De kora reggel, amikor nyomorgás van, és örül ha kijut az ember, meg mindenki siet ide oda akkor előfordulhat az, hogy nem nézi meg az ember, és most az az eset volt nálam.

"A tudatlanság nem mentség". Persze abban az esetben, ha jogszabályba ütközik, pl ha nem tudtam h null tolerancia van itt, és mégis úgy vezetek h ittam, és az miatt kell fizetnem, az okés
De az hol van leírva, hogy a fejembe egy élő GPS kell hogy legyen, hogy tudjam melyik viszonylatra hány km-es bérlet kell? Én nem tudok róla, hogy ez vhol le is van írva?

Ha bérletet akarok venni, azt hogy adhatják ki?
Mert az elmúlt fél évben, úgy nem lehetett bérletet venni, hogy ne adtam volna le a papírokat...

Másik nem vehetek csak úgy olyan bérletet amilyet szeretnék, mivel azt írtad h ha 30kmeset veszel, akk azért mert olyanra van szükséged. de ha nincs igazolás nem veheted meg...
Nem mondhatom azt hogy nah most egy 120kmes bérletre van szükségem, akkor olyat veszek, mert nem vehetek nagyeszű...

Véleményem # 2012.11.15. 23:56

Lehet, hogy rosszul hangzik de ez lehetne tanuló pénz. Aki egy bérletnél ilyen figyelmetlen és így jár, később egy autó vásárlásnál úgy megvezetik...Na ott lesz kellemetlen mert már komolyabb a tétel. Mindig nézd meg mit veszel, és ne védekezz azzal hogy te nem tudod a távolságot. A tudatlanság nem segít.

Véleményem # 2012.11.15. 23:52

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de ha én 30 km-es bérletet veszek, akkor az azért van mert olyanra van szükségem. Én tudom a távolságot egész véletlenül.
Ha a buszom nem a fő útvonalon jön ami alap normál esetben 30 km, hanem letér mellék utakra mert éppen olyan járat és véletlenül így 35-40 km-t is megtesz, nekem attól még nem kell másik bérlet. Millió fajta járat van. De te mindig ugyan arra a távolságra veszed meg a bérletet, amire szükséged van. Nem több nem kevesebb a km. az fix. Ha én 4 évig járok egy suliba, ugyan arról a lakóhelyről akkor mindvégig ugyan azt fogom kérni bérletben ugyan azt a fix km-ű bérletet. Mindig megnéztem mit veszek...

Próbálkozni lehet, de amit egyszer kiszabtak bírságot azt már vissza nem vonják. A volánosok is csak egymást védik, nem fognak egy diák szavára adni...

R3dNeX # 2012.11.15. 22:48

Köszi a választ :)
Holnap mindenesetre bemegyek, meg tanú is van amikor megvettem a bérletet, és ő is megtudja mondani, hogy átadtam az iratokat, és annak fejében kaptam a bérletet.

Kenderice # 2012.11.15. 22:44

Véleményem:
No, no, no!! Álljuk meg egy szóra (ahogy Grétsy László mondaná)!
A diák ÁTADTA a járművezetőnek a viszonylatigazolást, aki ANNAK megfelelő távolságú bérletet adott ki. Aki hibázott, biztosan nem a diák, hiszen neki nem kell tudnia, hogy két pont között hány kilométer az "egyenes". Azt a szolgáltató méri fel, manapság GPS adatok alapján.
Rednex-nek (bár ha nem is így írja) javaslom, hogy ne hagyd annyiban a dolgot (bizonyítékok birtokában!!!), hanem nyugodtan menj neki a droid ellenőröket alkalmazó szolgáltatónak. Ugyanis Neked nem kell tudnod, hogy mekkora a távolság a lakóhelyed és az iskola között, ezt a szolgáltató "méri fel". Neki a felelőssége, hogy megfelelő távolságra szóló bérletet adjon ki.

R3dNeX # 2012.11.15. 22:43

meg hol van az leírva, hogy nekem kötelességem, hogy tudjam két helyszín közti távolságot?
ha neten veszem a jegyet, ott se km-ert kérnek, hanem a kiinduló és a végpontot

R3dNeX # 2012.11.15. 22:41

akkor azt áruld el légyszi, hogy az egyik nyáron, ugyanarra a távolságra egyszer a 10kmes távolságot kellet fizetni, és még azon a nyáron következő utazáskor ugyanarra az útra 15kmes távolsági jegyet kellett váltani?

Másik, elég kevés logikád van ha nem tudod, hogy tud változni a távolság?
Útépítés? és egyből tud csökkenni a távolság mérete
2. máshogy számolják a távolságokat, mivel ha van átszállás, az is lehet h az egyik épp hogy becsúszik pl a 10kmesbe, másik is épp hogy egy magasabba,
és ha egybeszámolják az egészet és nem teszik hozzá az átszállást...

Meg mi van akkor ha rossz távolságot mondtak nekem, és valójában csak 70km ? és azért kérek 90kmeset mert 1x azt mondták, akkor ott helyből tudjam pontosan hány km?

Véleményem # 2012.11.15. 22:24

De bérletet csak úgy adhatnak ki, ha odaadom az iratokat, ha jól tudom. Vagy mért kérnék el különben?
Másik, nekem sztem nem kell tudni, hogy hány kilóméteres bérlet kell, azt már nekik kell tudni, tehát ha ilyen bérletet adtak ki, akkor én azt honnan tudjam. Akár változhattak azóta a helyek közötti távolságok.

Itt kiderült hogy az általános iskola első osztályát járod.
Neked mint felhasználónak, vevőnek, bérlet tulajdonosnak... illene tudnod hogy mégis mekkora távolságra kell a bérlet. Általában két község nem távolodik el egymástól, akkora földkéreg mozgás még nincs.
Nagy hülyeséget írtál ezzel. A lényeg, hogy sajnálom hogy így jártál. Szerintem a büntetést ki kell fizetni, egy kis reklamációt tehetsz, de a pótdíjat muszáj lesz befizetni...
Mint írtad, figyelmetlen voltál, nem lehet a másikra rásózni ezt a hibát, hiába is történt ez...

R3dNeX # 2012.11.15. 21:59

Következő a helyzet: Diák vagyok
Most a hónap elején, kértem egy félhavi 90 km-es bérletet, a nő aki kiadta a bérletet, elkérte a diákomat, és az útviszonlyat igazoló lapot, amiket át is adtam neki. Letépte, rátette a pecsétet, kifizettem, vissza adta a dolgokat és távoztam.

Ma este hazafele jött az ellenőr, kérte a jegyeket, bérleteket. Vígan odaadtam neki, aztán elkérte az útviszonlyat igazolót. Aztán kérdezte h a bérlet maradék része, ugyanis 70 km-es volt a bérlet. A bérlet nem rongálódott meg, nem is lett letépve se semmi.

Valószínüleg amikor vettem a bérletet 70km-eset adott oda a nő, én viszont nem néztem meg mert bíztam abba, hogy jót adott, meg nem is tűnt fel, mert így is úgy is hosszú a bérlet.

Aztán az ellenőr szépen kiállította a 8000 Ft-os csekket.
Persze hibás voltam, mert nem néztem meg a bérletet h hány kilóméteres.

De bérletet csak úgy adhatnak ki, ha odaadom az iratokat, ha jól tudom. Vagy mért kérnék el különben?
Másik, nekem sztem nem kell tudni, hogy hány kilóméteres bérlet kell, azt már nekik kell tudni, tehát ha ilyen bérletet adtak ki, akkor én azt honnan tudjam. Akár változhattak azóta a helyek közötti távolságok.

De ilyenkor akkor mi a teendő? Kell fizetnem, vagy rájuk lehet sózni, hogy ők követték el a hibát?