Minek minősíted ezta cselekményt?


Rafina67 # 2012.11.25. 17:21

Ha jól értem tettleges becsületsértésre reagáltál könnyű testi sértéssel.
Ha feljelent akkor még élhetsz viszonváddal.
De közvetítői eljárást is igénybe lehetne venni.
Egy-egy kölcsönös bocsánatkérést megér:-)

Ha ennek az eseménynek bármi köze van a családhoz, élettársi viszonyhoz, vagy hivatalos eljáráshoz akkor más a leányzó fekvése.

Jóval több adatra van szükség a pontos válaszhoz.

Sherlock # 2012.11.25. 12:23

Nem kell ilyen komolyan venni kiváncsi44-et, mostanában sokat verekszik/sokszor verik, nem lehet eldönteni.

pappcs # 2012.11.25. 11:58

Tettleges becsületsértés. A bíróságra tartozik, magánvádas. Ott alapból úgy kezdik a dolgot, hogy rójon le 10 ezer forint illetéket a feljenető, továbbá neki kell a vádat képviselni, minden szakértői és egyéb költséget előlegezni, stb...
Az első tárgyaláson (személyes meghallgatás) bocsánatot kérsz tőle és le van az ügy zárva (feltéve ha elfogadja)

kiváncsi44 # 2012.11.23. 21:19

Szóváltásba keveredtem egy hölgyeménnyel, aki megtépett én meg úgy reagáltam hogy pofon vágtam. Feljelentett könnyű testi sértés miatt. Van állítólag látlelete, hogy a szeme alatt van egy duzzanat, de nem azon a felén ahol én meg ütöttem.Tanúk nem voltak. Az utcán történt.Mire számíthatok?

ObudaFan # 2012.11.23. 21:03

Csalás. Hogy ha lopás lenne, akkor dolog ellen erőszakkal elkövetettnek minősülne, annak sok jelentősége nincs, mert ez nem lopás.

mákus # 2012.11.23. 19:15

Rexor, ha megnézed az elkövetők nem a lopás megakadályozása szolgáló eszközt, hanem az "árvonalkódot" cserélték ki, az egyébként sértetlen maradt, tehát a te jsz. hely megjelölésed alapvetően a az ilyen jellegű lopások dolog elleni erőszakkal való elkövetéséről szól. Az nem lényeg, hogy szabs. vagy bcs., hanem arra lettem volna kíváncsi, hogy lopás vagy csalás, én utóbbira gondoltam az elkövetési magatartás miatt,
DE várom MÁSOK hozzá szólását is!!!!!

Rexor # 2012.11.23. 17:36

Olvasd végig az idézett szöveget először...

Rafina67 # 2012.11.23. 16:40

Csalás
Nem eltulajdonította, hanem kevesebbet fizetett érte.

Rexor # 2012.11.23. 15:41

Ráadaásul minősített körülmény: dolog elleni erőszakkal megvalósított lopás."Mindezekre figyelemmel tehát, ha a dolog elvétele különböző áruvédelmi eszközök, az árucikkekre helyezett öntapadós, vonalkódos vagy hurokkal rögzíthető kemény címkék, műanyagból készült, tűzéssel vagy patentszerűen rögzíthető etikettek, illetőleg ragasztható mágneses csíkok eltávolításával történik, a dolog elleni erőszak, mint minősítő körülmény megállapítható." (4/1998 Büntető Jogegységi Határozat)

Rexor # 2012.11.23. 15:18

Lopásnak.

mákus # 2012.11.22. 14:56

A következő esetre kérnék segítséget!
A tényállás : A és B 2012.10.10-én az esti órákban a Budapest lévő Auchan áruházba bementek majd elhatározták, hogy fejenként egy-egy üveg pálinkát hoznak ki, oly módon, hogy az egyes üvegeken lévő ár vonalkódot az olcsóbbról a kihozni kívánt drágábbra teszik át, illetve az eredetit eltávolítják. A kaszánál történő fizetés során így a drágább árut jóval olcsóbban vásárolták meg, amellyel összesen 20.000-Ft kárt okoztak, azonban ekkor a biztonsági őr "elfogta" őket....
A kérdésem, hogy minek minősítenétek a fenti cselekményt, ha lehet indokoljátok akár jogsz.hely megjelölésével.