büntetőjog


Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.05. 07:46

Diki, ez így nagyon zavaros. Célszerű lenne védőt megbízni.

Egyébként akkor is fel lehet használni egy okiratot bizonyítékként, ha nem jogszerűen jutottál hozzá. Másrészt büntetőügyekben a hatóság feladata a tényállás felderítés, nem neked kell bizonyítani. Már az is elég lehet, ha hivatkozol rá, hogy tudomásod van ilyen iratokról, a hatóság majd beszerzi őket.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.05. 07:44

Közben amivel meggyanúsítottak már kikerült a hatályos Btk-ból.
Nem a magatartásod bűncselekményjellege szűnt meg vélhetően, hanem csak az elnevezése, esetleg a minősítése. (Azelőtt adócsalás volt, most meg költségvetési csalás.)

diki4273 # 2013.06.05. 03:20

Tisztelt Ügyvéd úr!
Problémám az, hogy egy csaló áldozata lettem, aki ráadásul feljelentett. Nyomozni kezdtünk utána. És az általa maga után hagyott kórházi zárójelentést, és rendőrségi meghallgatási papírjait láttuk a főbérlőjénél. Ezekből kiderül hogy pszichiátriai kezelés alatt kellene állnia. Igazunkat bizonyítani tudnánk ezekkel a papírokkal. Bűncselekmény ha ezeket lefénymásoljuk? Vagy, hogy egyáltalán megnéztük. Kérném mielőbbi válaszát. Tisztelettel: Anikó


diki

Doooly # 2013.06.01. 08:40

Jónapot!
Olyan kérdésem lenne, hogy az, hogy valaki 5-15 évet kaphat, azt jelenti h min. 5 évet ki kell szabni neki?
Vagy ha a bíró úgy látja, kiszabhat mondjuk 3 évet is?

BrummBrumm # 2013.05.29. 16:55

Igen, nyomozási bíró.
A NAV 2010. októberben meggyanúsított, nyomozott, az ügyész 2012. novemberben megszüntette a nyomozást. Most 2013. májusban a nyomozási bíró "a megszüntetett nyomozás folytatását" a gyanúsítottal szemben végzéssel elrendelte.

Törvényes ez?

Közben amivel meggyanúsítottak már kikerült a hatályos Btk-ból.

Köszömöm a választ!

ObudaFan # 2013.05.28. 21:23

Azt írtad, hogy a bíróság rendelte el. Nyomozási bíró?

BrummBrumm # 2013.05.28. 10:50

T. Szakértő!
Az alábbiakat nem értem:
1.) Két éven túl lehet még tovább nyomozni?
2.) Meddig lehet még meghosszabbítani a nyomozás határidejét?
3.) Nyomozati cselekményt lehet még foganatosítani, vagy vádat kell emelni? Kétszer volt már iratismertetés, egyszer lezárták az ügyet (a dárumokat az előző hozzászólásomban leírtam).
4.) A nyomozás most ismét folyik? Eljárás alatt állok újra?
5.) A nyomozóhatóság mit tehet még velem szemben?

Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2013.05.28. 09:30

Ez ellen közvetlen fellebbezésnek nincs helye, majd az érdemi határozat elleni fellebbezésben lehet ezt támadni esetleg.

BrummBrumm # 2013.05.27. 14:50

Szeretnék információt kérni arról, hogy a nyomozás határideje a valóságban mennyi lehet.
A Be-t olvastam.
Gyanúsítás: 2010. október 06.
Hosszabbítgatások után a nyomozást 2012. szeptember 10-én magszüntették a Be. 190. § (1) bek. b.) alapján.
A feljelentő is és én is panasszal éltem. Mindkettőt elutasították 2012. november 25-én.
A bíróság végzésben elrendelte a nyomozás folytatását 2013.májusban. Fellebbezek? Mire hivatkozzak?
Meddig tarthat még a nyomozás, tekintve, hogy a gyanúsítás 2010. októberben történt.

ObudaFan # 2013.05.22. 21:42

A költségmentességet azt korábban lehetett volna kérni. LEhet kérni, hogy az igazságügy-miniszter mentesítsen ez alól (nincs nagy esély), vagy lehet kérni az elsőfokú bíróságtól részletfizetést, 2000 Ft illetéket le kell róni. (Ha ítélet után rögtön kérted volna, nem kellene.)

V005 # 2013.05.22. 11:40

Kedves fórumozók!

Az öcsém 3 hónapja van börtönben közúti veszélyeztetés bűntettével. Első és másodfokon is 3 év 6 hónap büntetést kapott. Mekkora eséllyel indulunk a legfelsőbb bíróságra enyhítésért? Van értelme? S vajon milyen anyagi vonzata lesz?
És még valami, az új törvény szerint rá is vonatkozni fog a 4 hónapos kedvezmény?

A választ előre is köszönöm!

csonti79 # 2013.05.22. 06:58

Halálos kimenetelű közúti balesetnél perköltséget kell fizetnem. Kérhetek -e részletfizetést, vagy költségmentesítést és hogyan kell ezt megtennem?

aequumF1 # 2013.05.17. 05:30

Lehet, hogy magamra maradtam?...

aequumF1 # 2013.05.16. 15:47

Ez mit jelent?
Mehetek a s.hivatalba?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.16. 15:34

Istenem...

aequumF1 # 2013.05.16. 15:30

Elnézést kérek, de a példa szerintem nem igazán jó, ugyanis erőszakról szó sem volt, mindkét fél akarta, inkább. Abszolút nem óhajtok jogászkodni, csak egy kicsit beleolvastam a Btk-ba, ill. Be-be.
A határozat valóban úgy fogalmaz, hogy az enyém az ingatlan, de, mint azt korábban írtam, nevezetesen megkeresés a rendőrségről a bíróság felé. Abban szerepel úgy, hogy a feljelentő az ingatlantulajdonos. No erre gondoltam, mivel a határozat indokolásban különös tekintettel hivatkozik a feljelentésre.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.16. 12:06

Egyébként a határozat éppen azt írja, hogy a tiéd az ingatlan. Kinek is kellene megtanulnia értelmezni a magyar szöveget?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.16. 12:03

Ettől még sem hamis vádat nem követ el, sem a hatóságot nem vezeti félre szükségszerűen. (V.ö.: ha feljelentelek, hogy a tulajdonomban lévő ingatlanban megerőszakoltad az anyósomat, akkor nem az lesz a lényeg, hogy tényleg enyém-e a ház, és tényleg az anyósom volt-e az áldozat.)

Valami jobb mentséget kellene találnod, a jogászkodás nem segít.

aequumF1 # 2013.05.16. 07:33

Ha és amennyiben a feljelentő nyilvánvalóan hamis adatot közöl feljelentésében, nevezetesen az ingatlan az ő tulajdona, ahol a cselekmény történt, - ténylegesen semmi köze hozzá, nincs tulajdonrésze -, továbbá a cselekmény tárgyát saját tulajdonaként jelöli meg, - holott erre vonatkozóan még nincs jogerős döntés -, ebben az esetben a nyomozóhatóságnak nem kellene hivatalból eljárnia vele szemben. Hamis vád, hatóság félrevezetése ügyében, hivatalból?

aequumF1 # 2013.05.16. 06:18

Szomorú és egyben elgondolkodtató, hogy ez így van, ilyen cselekmények megtörténhetnek! Még "tiszteletet" is elvárnak mind ezért, pedig azt jobb kiérdemelni, annak van igazi értelme, nem a kiköveteltnek.

Agent Cooper # 2013.05.16. 06:05

Az még csak hagyján, hogy rendkívül nehéz bizonyítása, de a nyomozás lefolytatása az ügyészség hatáskörébe tartozik. És az eljárás általában a feljelentés elutasításával véget is ér, mert panasszal a felettes ügyészséghez lehet fordulni, pótmagánvádra meg nincs lehetőség. Ha az ügyészség úgy ítéli meg, hogy egy cselekmény nem hivatali visszaélés, akkor az ellen nincs apelláta :)
Én még nem is találkoztam olyan esettel, amikor kizárólag hivatali visszaélés miatt folytatott volna az ügyészség eljárást ügyésszel szemben. (Bár biztos volt ilyen, de akkor valószínűleg a cél az adott ügyész kicsinálása lehetett.)

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

aequumF1 # 2013.05.16. 06:04

Az aktában megtalálható iratokat kellett volna csak MAGYAR nyelven olvasni és értelmezni, szerintem.

lajcsó # 2013.05.16. 05:51

"Vele szemben nincs szankció?" De van. Úgy hívják, hogy hivatali visszaélés bűntette. Viszont a bizonyítása rendkívül nehéz.

aequumF1 # 2013.05.16. 04:28

Amit leírtál, alapesetben igaz, egyet is értek vele, de! De olvasd el légyszíves még egyszer, hogy mit írtam.

Gabicsek # 2013.05.15. 19:47

Az a dolga, ha valaki megalapozottan gyanúsítható bűncselekmény elkövetésével, hogy gyanúsítottként hallgassa ki.