büntetőjog


aequumF1 # 2013.05.15. 18:43

Tisztelt Szakértők!

A következőben szeretném hozzáértők véleményét, válaszát kérni: napjainkban, nálunk megtehető mindenféle következmény nélkül, hogy egy ügyész, mert neki tele van a hócipője az elöljáróival, azért kitoljon másokkal, olyan ügyben rendeljen el gyanúsítotti kihallgatást, amely cselekmény egyértelműen nem bűncselekmény, ezt ő is tudja, mégis bűntelen embert rabosíttat! Vele szemben nincs szankció?

bettina17 # 2013.05.14. 14:41

Párom 8 hónap bőrtönt és 6 hónap fogházat kapott.Február 21-én kezdte meg büntetését ,önként vonult be.Mikor szabadulhat leghamarabb?

bettina17 # 2013.05.14. 13:51

Párom 8 hónap börtönt és 6 hónap fogházat kapott.Itéletét február 21-én kezdte meg önként vonult b .mikor szabadulhat legkorábban?

Kriszti72 # 2013.05.14. 11:41

Kedves Fórumozók.
Tartás elmulasztása miatt a jövő hónapban tárgyalát tartanak, és engem mint sértettet tanúként idéztek.
Az lenne a kérdésem mire számíthatok, hogyan zajlik egy ilyen tárgyalás? Fontos lenne a válasz.

aequumF1 # 2013.05.14. 10:28

Tisztelt Agent Cooper!

Tudna abban segíteni, hogy felvillantja előttem az Ön által említett lehetőségeket, jogokat, indítványok tárházát? Előre is köszönöm!

Agent Cooper # 2013.05.14. 09:20

Kedves pancser12!

A csalás és sikkasztás sokkal közelebb áll egymáshoz, mint a lopás és a sikkasztás. Bár gondolom, hogy ez nem vigasztalja.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Agent Cooper # 2013.05.14. 09:19

Kedves aequumF1!

Az ügyészség színvonalát ismerve nem is volt másfajta válasz várható. Viszont abszolút nem osztom az ügyészség álláspontját, hogy a jogi minősítésen nem múlik a gyanúsítás, hiszen elég komoly tényállásbeli különbség van a két cselekmény között. (Korántsem mindegy, hogy a dolgot elvette, vagy jogszerűen került a birtokába, azért ekkorát egy nyomozóhatóság nem tévedhet...)
Sajnos azt kell, hogy mondjam Önnek, hogy az offenzív hozzáállása a hatóságokat segíti, legyen sokkal kezdeményezőbb, tegyen indítványokat minél előbb, használja ki azokat a lehetőségeket, jogokat, amik mint terhelt megilletik!

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

pancser12 # 2013.05.13. 14:03

bár nálam csalásból lett sikkasztás, de még az üzletszerű csalás a legvalószínűbb...sztem a lopás sem kizárt ..várom az ügyészség levelét.

pancser12 # 2013.05.13. 14:01

Üdv.a táborban...

aequumF1 # 2013.05.13. 13:45

Tisztelt Agent Cooper!

Megszületett a panaszom elbírálása tekintetében az ügyészségi határozat. A rendőrségi gyanúsítást, miszerint „loptam”, sikkasztásra javítja és elutasítja a panaszt.
Az indokolásban ezt írja: Rendőrkapitányság közölte a gyanúsítottal, hogy 1 rendbeli nagyobb értékre elkövetett lopás bűntettével megalapozottan gyanúsítható azon tényállás alapján, miszerint nevezett ekkor és ekkor a tulajdonát képező lakóház zárt, bekerített udvarában tárolt és a sértett tulajdonában lévő ingóságokat beleegyezése nélkül használatba adta egy ismerősének, ezzel sajátjaként rendelkezett az ingóságokkal. A panasz azért nem alapos, mert megvizsgálta az iratokat és a rendelkezésre álló bizonyítékok (különösen a feljelentés, tanúkihallgatások, okirati bizonyíték, lefoglalás) alapján gyanúsított megalapozottan gyanúsítható sikkasztás bűntettével. A nyomozóhatóság a kihallgatás során tévesen minősítette ugyan a cselekményt lopás bűntettének, ugyanis az bizonyíthatósága esetén sikkasztás bűntettének megállapítására alkalmas, azonban ennek ellenére a kihallgatás megalapozott és törvényes volt. Írja az ügyész.
Most már végképpen nem értem, a terület az én birtokomban és használatomban van, az ingóságok tekintetében még nincs jogerős döntés, nem adtam el az ingóságokat, még csak nem is használatra, csak megőrzésre, mégis -most már- sikkasztottam?

snyper # 2013.05.07. 23:28

Kedves Obudafan
annyit még elfelejtettem az előző írásomból, hogy még lenne egy valószinüleg 2010-es rendőrségi ügy, a kamarai tagság lejárta után nem adtam le a személy -és vagyonőri igazolványomat.
A többihez hozzátartozik, hogy a bankhiteles, a mobiltelefonos és a providentes ügyben kizárólag ilyen EOS fajta behajtó (magukat végrehajtónak feltüntető) cégek kerestek eddig.
A diákhitel tartozással az APEH pont akkor talált meg (ill. a volt munkáltatómat) amikor leázrtam a munkaviszonyomat, tehát már nem tudott levonni a fizetésemből.
A koccanás ügyben kapott birságot kétszer megpróbálta levonni a megyei önkormányzat a minuszos bankszámlámról, természetesen sikertelenül, azóta csend van.
A hamis meghatalmazásos ügyben viszont megvolt a rendőrségen a gyanusitás, és a rabosítás is, valamint iratismertetésre is kaptam meghívást, de arra nem mentem el, az ügyet vádemelési javaslattal az ügyészségre továbbították. Ezzel kapcsolatban azóta teljes a csend.
A személy -és vagyonőri igazolvány témában párszor ugyan küldött a rendőrség levelet, de mindannyiszor vissza lett nekik küldve azzal, hogy rég nem lakok ott.
Engem az utóbbi három érdekelne, szeretnék biztos lenni abban, hogy semmi probléma nem érhet már ezekkel kapcsolatban, valamint azt szeretném tudni, hogy milyen szankciókkal járhat az ha a külföldi állampolgár gyermekemet nem anyakönyveztetem Magyarországon (ill. az itteni nagykövetségen/konzulátuson).
Előre is köszönöm

ObudaFan # 2013.05.07. 20:03

Ha volt is itt csalás, akkor is elévült.

snyper # 2013.05.07. 18:08

Kedves Jogászok
Olyan kérdésem lenne, hogy milyen büntetést szabhatnak ki rám a következő cselekményekért.
- 2007-ben: mobiltelefonszámla (+ járulékos költségek) meg nem fizetése kb 150000 Ft értékben
- 2007-ben: folyószámlahitel felvétele majd vissza nem fizetése kb 100000 Ft értékben
- 2008-ban: diákhitel felmondása DHK által, vissza nem fizetése kb 1.500.000 Ft értékben
- 2009-ben: provident hitel felvétele majd vissza nem fizetése kb 50000 Ft értékben
- 2009-ben: autóval (nem saját autó, felelősség elismerve, csak anyagi kár) koccanás okozása, a helyszini birság meg nem fizetése 5000 Ft értékben
- 2009-ben: más bankszámlájáról hamis meghatalmazással pénzfelvétel 150000 Ft értékben
- 2010-ben: APEH bírság kiszabása adóbevallás benyujtásának elmulasztása miatt.
- 2012-ben: a külföldön született gyermekem (a gyerek külföldi állampolgár)magyarországi anyakönyvezésének elmulasztása.
2009-től külföldön élek, a lakcímemet a kiköltözés előtt néhány nappal szabályosan kijelentettem.
Azóta többször is jártam Magyarországon, repülővel és kocsival is, soha senki nem kötekedett, pedig a reptéren mindig kérték a személyimet. Lehetséges hogy ez a néhány ügy elévült, vagy csak egyszerüen vannak sokkal fontosabbak is, az enyémmel meg nem foglalkoznak.
Előre is köszönöm a válaszokat

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.07. 12:40

Ha lejárt, akkor lejárt.

nikili # 2013.05.07. 12:37

2 hónap előzetesben 2,5 hónap házi őrizetben. nem érkezett papír sem hosszabbításról, sem megszüntetésről. elhagyhatja a lakást?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.07. 11:08

előzetes letartóztatása, melyet 2,5 hónapja házi őrizetben tölt.
Ha én tudtam volna, hogy ilyet lehet!

nikili # 2013.05.07. 09:20

Tisztelt Ügyvédek!

A mai napon jár le egy ismerősöm előzetes letartóztatása, melyet 2,5 hónapja házi őrizetben tölt. Azonban mindezidáig nem érkezett még határozat sem a meghosszabbításról sem a megszüntetésről, bár ma még nem volt ellenőrzés nála. A kérdésem az lenne, ha semmilyen papír nem érkezik "automatikusan" feloldódik a házi őrizet? Köszönöm a segítségüket.

aequumF1 # 2013.05.06. 13:21

Tisztelt Agent Cooper!

Köszönöm megtisztelő bizalmát és figyelmét. Köszönöm, hogy idejéből ennyit rám pazarolt.

Köszönettel:

aequumF1

Agent Cooper # 2013.05.06. 12:48

Kedves aequumF1!

Alapvetően fontos, hogy a büntetőeljárás során azokkal a nyomozati cselekményekkel, határozatokkal szemben panasszal éljünk, amikkel nem értünk egyet, és amelyek esetében ez nem kizárt. Sajnos nem tudom megmondani Önnek, hogy mit kellene még csinálnia, mert részleteiben nem ismerem az ügyet, nem tudom, hogy milyen jegyzőkönyvekkel rendelkezik, milyen indítványokat tett, stb. Egy fórum csupán arra alkalmas, hogy néhány alapvető dologra rávilágítson, de itt nem lehet stratégiát felépíteni, ez az Ön feladata.
Amit a SZIG-ről írt nagyon valószínű, életszerű, de ezt egy okmányszakértő minden bizonnyal meg tudná erősíteni vagy cáfolná.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

aequumF1 # 2013.05.06. 12:27

Tisztelt Agent Cooper!

Elnézést kérve, bátorkodom feltenni ismételten korábbi kérdésemet, remélve segítségét:

Abszolút nem vagyok járatos a Btk-ban, a rendőrségen elmondtam a történteket, az eljárással szemben panaszt jelentettem be - ügyészség -, ezeken kívül kihez kellene fordulnom? A SZIG-gel kapcsolatban tudna-e közelebbivel segíteni?

Agent Cooper # 2013.05.06. 10:28

Mire gondol? Amit nem követett el, azért milyen büntetést szeretne??


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Agent Cooper # 2013.05.06. 09:48

Nem követhetett el bűncselekményt.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

lacka87 # 2013.05.04. 09:13

Segítséget kérnek abban hogy kaptam 18 nap közmunkát amit mar átváltottak le töltendőre, halasztást kertem a bevonulasomra de letudnám jelenleg dolgozni mert mar megváltozott a munkahelyem ahol van szabadidőm, ha ledolgozom a halasztási idő alatt akkor lekel ülnöm vagy elfogadjak hogy ledolgoztam.

gizi39 # 2013.05.03. 07:21

Kedves ObudaFan és Agent Cooper!

Köszönöm szépen a választ! :-)

gizi39

aequumF1 # 2013.05.03. 05:18

Tisztelt Agent Cooper!

Abszolút nem vagyok járatos a Btk-ban, a rendőrségen elmondtam a történteket, az eljárással szemben panaszt jelentettem be - ügyészség -, ezeken kívül kihez kellene fordulnom? A SZIG-gel kapcsolatban tudna-e közelebbivel segíteni?