büntetőjog


Dr.Attika # 2013.03.04. 16:28

Nem értesíteni kell, hanem a meghosszabbító határozatot részére kézbesíteni kell. Ha nincs meghosszabbító határozat nyomozás sincs tovább. Volt már rá példa, hogy meghosszabbító határozat nem volt. Gyanúsított, védő határidőn túl kihallgatásra lett invitálva. Védői reklamálásra valahonnan előkerült egy meghosszabbító határozat.

moko # 2013.03.04. 16:11

Tiszteletem!

A kérdésem a következő lenne .A nyomozás meghosszabbításáról az ügyészségnek minden esetben kell a terheltet levélben értesítenie???? Vagy létezik ,hogy nem értesítik.

A választ előre is köszönöm!!

Agent Cooper # 2013.03.04. 14:09

Kedves Theuvb92!

Amennyiben a pénzbírságot megfizeti, úgy az elzárást nem lehet foganatosítani. (A lényeg az, hogy vagy fizet, vagy leüli.)

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ObudaFan # 2013.03.04. 12:17

h.htimi

Nem tagadhatod meg. Kérheted a bíróságot, hogy írásban is tehess tanúvallomást, de ha ezt a bíróság nem engedélyezi, akkor meg kell jelenned.

ObudaFan # 2013.03.04. 12:15

Melcsyke

Nem feltétlenül.

ObudaFan # 2013.03.04. 12:14

xita

Az attól függ, ki is vagy te ebben az eljárásban. HA te vagy a terhelt, vagy a sértett (vagy az ügyész, de akkor nem kérdeznél ilyet), akkor igen.

h.htimi # 2013.03.04. 10:07

Jó napot!
Egy kis segítségre lenne szükségem. 2007-ben az akkori párom csoportos rablás áldozata lett. Engem tanúként idéztek be, bár a bekövetkezett eseménykor én nem voltam jelen. 2007 óta legalább 6 tárgyaláson kellet megjelennem amiken idáig jelen is voltam. Az a tárgyalások nagy része elmaradt mert a vádlottak ügyvédei nem jelentek meg. Most 2013-ban új bíróval tárgyalják az ügyet és idén is már két idézést kaptam ez ügyben. Az elsőn nem tudtam megjelenni mert veszélyeztetett terhesként feküdtem itthon ezt jeleztem is a bíróságnak nem volt gond. Most viszont már megvan a baba ezért nem tudok és nem is szeretnék megjelenni a májusi tárgyaláson. Kérdésem a következő lenne: a fenn említett információk alapján megtagadhatom-e az idézést, vagy milyen lehetőségeim vannak? Borzasztóan unom, hogy már évek óta megjelenek a tárgyaláson és érdemben változás nem történik.A segítséget előre is köszönöm:

xita # 2013.03.04. 08:58

Szeretném megkérdezni, hogy büntetőügyben, az első fokú ítéletet (első fokú ítélet megfellebbezésre került) köteles-e a bíróság részemre megküldeni, és ha igen, hány napos határidővel?
Köszönöm.

Theuvb92 # 2013.03.03. 21:00

Üdv.
Nekem olyan problémám van ,hogy tavaly megbűntettek 30.000 Ft-ra mert volt nálam egy kisbicska meg elvileg nem igazoltam magam ami nem igaz de ez mindegy..
Mivel tanultam nem tudtam kifizetni aztán kiköltöztem Angliába el is felejtettem a büntetést azonban nemrég hívtak, hogy 15 nap elzárást kaptam! Az lenne a kérdésem , hogy ezt utólag ki lehet-e rendezni vagy ez már végleges? És hogy ha már nem lehet kifizetni akkor otthon elfogatóparancs van-e ellenem vagy ha hazamegyek nem lesz gond?
előre is köszönöm a választ

Melcsyke # 2013.03.02. 09:06

Köszönöm Obudafan a válaszát!Igen nyilvános ülés volt a másodfokú tárgyalás!A másodfokú tárgyalás után nem kaptuk még meg a papirokat,mert mi is arra várunk!De a behivó már 18.án megérkezett,hogy március 6.án jelentkezzen a Nagy Ignác utcában 9 órakor!Még annyi lenne a kérdésem,hogy ha a másodfokú tárgyaláson beismerő vallomást tett akkor nem kellett volna új vizsgálatott elinditani és új időpontot kitűzni a tárgyalásra,hogy ügyésznő is jelen legyen?

ObudaFan # 2013.03.01. 21:35

Látni kellene az iratokat, de másodfokon elég valószínű, hogy nyilvános ülés volt, ahol az ügyész részvétele nem kötelező. A vallomástétellel kapcsolatos jogokat pedig már az elsőfokú tárgyaláson megismerhette a vádlott, ráadásul ez egyébként sem lenne felülvizsgálati ok.

Melcsyke # 2013.03.01. 12:59

Jó napot!
Szeretnék egy kis segitséget kérni!
Az élettársamat megvádolták lopás kisérletével és 2 év 6 hónap börtönbüntetésre itélték elsőfokon.Az ügyvédünk fellebezett az itélet ellen és 2013.01.30 kitüzték a másodfokú tárgyalást! Az ügyésznő helybenhagyta az elsőfokú itéletet és nem kivánt részt venni a másodfókú tárgyaláson!A párom a tárgyalás megkezdésével jelentette,hogy beismerő vallomást szeretne tenni!Amikor a párom elmondta a beismerő vallomását azt mondta a birónő,hogy most találta ki!Igy helyben hagyta ő is az elsőfokú itéletet!Az ügyvédünk azt mondta,hogy birónő több eljárási hibát vétet!Szeretném megkérdezni,hogy ezek valójában súlyos hibáknak minősül-e:elsőfokú tárgyaláson a birónő behivatott egy tanút és négyszem közt kihallgatta,a másodfokú tárgyaláson a hibák tovább folytatódtak,megkezdödött a tárgyalás és a jogainkat senki nem olvasta fel,az ügyvédünk közölte,hogy a jog szerint a birónő ügyész jelenléte nélkül nem hallgathatott volna ki,és igy új tárgyalást kellett volna kitűznie,és amit a párom beismerővallomásként elmondott ki kellett volna,hogy vizsgálják !A kérdésem az lenne,hogy a fővárosi biróságnak elég lehet-e ezek a hibák ,hogy visszadobják másodfokra??Mennyire erre az esély,hogy visszadobják másodfokra?Előre is köszönöm a válaszokat!

Hepé # 2013.02.04. 15:08

Sokkal jobban hangzik az biztos.
Mire tippelsz, mi lesz? Bírod az online fogadásokat. :)

Sherlock # 2013.02.03. 13:32

Felfüggesztettet fogsz kapni. Most jobb?

Hepé # 2013.02.03. 12:32

Mi van abban az esetben, ha nincs bizonyíték, azaz összességében a közvetett bizonyítékok zárt logikai láncolatán kívül nincs semmi. Az egész elméleti, valamit feltételezés, az életszerütlenségre alapozva. Mindezektől függetlenül a tényleges elkövető nincs a vádiratban. Viszont van folyamatban 4 ugyanilyen ügy ellene, bírói szakban amiben terhelt.

Természetesen a bizonyîtékok számítanak, de ha annyira nem egyértelmű a dolog, miért nem adhatna a bíró felfüggesztettet emberségből?

Rafina67 # 2013.02.03. 12:10

Kedves Hepé!

A bizonyítékok számítanak nem az érzelmek.
A bíró csak azt veheti figyelembe, ami bizonyítva van.
Ezt meg kell értened.
Minden jót!
R

ObudaFan # 2013.02.03. 10:24

Katika87

Összbüntetésnek nincs helye, ha az egyik büntetést már kitöltötte.

Hepé # 2013.02.02. 18:01

?
Megállt a tudomány?

Gabicsek # 2013.02.01. 19:47

Katika87!
Ne reménykedj, nem fogják kiengedni, hogy halasszon.

zellerman # 2013.02.01. 15:01

Üdv. mindenkinek!Pár napja kaptam egy idézést egy londoni bíróságtól emberölés(homicide) ügyben kellene megjelennem tanuskodni.Eszem ágában sincs elutazni oda.A kérdésem az lenne hogy megbüntethetnek-e engem e miatt?

Hepé # 2013.02.01. 14:45

Köszönöm a válaszod Rafina.
Amúgy abban az estben (feltételezem nem egyedi), hogyha ordít az ügyről, valójában a cég másik tulajdonosa áll a dolgok mögött, de az ügyvezető nem beszélt rá, mert tart tőle és igazából stróman. Tudja ezt mindenki, de semmi nincs papíron. Számít ez az ítélethozatalban?

Katika87 # 2013.02.01. 14:42

Elnézést kérek,nem pontosan írtam le a dolgokat!A párom mikor megkapta az 5 évet akkor már nem is engedték ki!Nem az ügyész nem fellebbezett(szerencsére)Az enyhébb ítéletben csak reménykedünk,mivel a fogadott ügyvédünk biztat!A páromnak 5 kiskoru gyermeke van akiket az anyósom nevel ebből 2 fogyatékos és még ráadásul az anyósomnak sulyos betegsége is van!Ezeket orvosi papírokkal tudjuk igazolni!Így hogy a párom már megkezdte letölteni büntetését már nem is reménykedhetünk hogy kiengedik hogy egy-két hónapot halasszon?

Katika87 # 2013.02.01. 14:41

Jó napot!Én összbüntetéssel kapcsolatban szeretnék választ kapni!Az élettársam idén tavasszal szabadult 4 év 6 hónapot ült...viszont még ebben az évben októberben elítélték egy 6 éves ügyből,amiért 5 évet kapott azonnal le is tartóztatták már a tárgyalás után.És ebben az ügyben érdeklődnék,hogy lehet-e ilyen esetben összbüntetés ha az előzőt már letöltötte de viszont ugyanebben az évben visszakerült?Szeretnék erről egy kicsit többet tudni,előre is köszönöm!

zellerman # 2013.02.01. 12:43

????

Tallér # 2013.02.01. 12:28

Akkor erre mit mond:

Kisebb értékre elkövetett a lopás, ha az eltulajdonított dolog értéke meghaladja a szabálysértési értékhatárt, de nem haladja meg a kétszázezer forintot.
A szabálysértési és kisebb értékre elkövetett lopás vétség. Vétség esetén a lopás megvalósulhat bűnszövetségben, közveszély színhelyén, üzletszerűen, dolog elleni erőszakkal, helységbe vagy ehhez tartozó bekerített helyre megtévesztéssel vagy a jogosult (használó) tudta és beleegyezése nélkül bemenve, hamis vagy lopott kulcs használatával, lakást vagy hasonló helyiséget az elkövetővel közösen használó sérelmére, zsebtolvajlás útján.

Forrás: http://www.drkovacstamas.hu/lopas