Most mi vár rám,loptam egy boltból.


judit1970 # 2012.12.16. 07:49

Mindenkinek köszönöm,hogy szánt rá időt és írt nekem!
Mindenképp megtanultam,hogy ez a sok felesleges TÁRGY amit karácsonyra loptam ,szart se ér a lopás stressze árán.Nem éri meg...

pappcs # 2012.12.12. 16:40

Ha már helyszíni bírságot szabtak ki, akkor nem lesz már más felelősségre vonás. Ha nem fizeted be, akkor lehet belőle szabálysértési eljárás. Bár ha jól tudom, ezt az elkövető távollétében kiszabott helyszíni bírságra vonatkozik. Az elfogadott bírság esetén nem megfizetés esetén vagy átváltoztattják fogházra, vagy behajtják.

Véleményem # 2012.12.12. 15:51

Ha vissza eső vagy akkor esetleg. De ez ennyi a helyszíni bírsággal vége a történetnek.

judit1970 # 2012.12.12. 14:18

Köszönöm a gyors választ!A jogi portálokon azt írták,hogy a helyszini bírságon felül még kaphatok idézést a szabálysértési hatóságtól.És ott még kiszabnak bizonyos összegű büntetést.Végülis mi a helyzet ezzel?

Rafina67 # 2012.12.11. 08:12

Szia!

Nyugalom, itt a vége. A helyszíni bírsággal le is zárták az ügyet. Fizesd be a csekket, gondolkodj erősen a jövődön és készülj másképp a karácsonyra.

Minden jót!

judit1970 # 2012.12.10. 17:36

Összesen 12000 forint értékben loptam egy illatszerboltból.
Elkapott a biztőr.Írt jegyzőkönyvet a boltvezető.Mindent hiánytalanul,sértetlenül visszaadtam és elismertem a lopást.De kihívta a rendőröket is.A rendőrök adtak egy nyomtatványt helyszíni bírság kiszabásáról meg csekket a 10000forintról.Tulajdon elleni szabálysértés.
Most ezzel vége az ügynek vagy még lesz idézés?A férjem nem tudhatja meg.Még soha nem voltam büntetve...
Kérem válaszoljanak ,tisztán kell látnom ,mi vár rám?
Köszönöm!