Pénzbüntetés meg nem fizetése


Gabicsek # 2012.12.31. 21:17

A közig. bírság nem váltható át. Azt ki kell fizetni. Ha nem teszed, rajta van a határozaton a szankció mindhárom esetben.
Kerülnöd kéne a gépkocsivezetést.

ZÖLDJANIKA # 2012.12.29. 13:41

Tisztelt Fórumozók!

Közlekedési bírságot kaptam(3x30.000Ft, gyorshajtás)
de befizetni nem tudom, de még részletfizetéssel sem, mert nincs jövedelmem, még a 6390Ft-ot, eg.biztosítást is kölcsönkérésből fizetem, hogy legalább orvoshoz mehetek. Kérdésem: kérhetek közmunkával ledolgozást? Látom, hogy a közmunkán levő emberek nap-mint-nap 1 fillér értéket nem csinálnak, ezt én is eltudnám látni, elácsorognék, tüzetraknék az útcán, elmelegednék, elcigarettázgatnék, elröhencsélnék én is mint az a millió közmunkás!!! Miért nincs felelőse? Miért nem tudnak a nagy okos politikus urak kitalálni értékteremtő, hasznos munkát ezeknek az embereknek?Hová lehetne fordulni, hogy jöjjejenek már ki és győződjenek meg, hogy az adófizetők pénze hová megy?
Tehát 90.000Ft-ra bírságoltak, hol kérhetem, hová írjak levelet, hogy közmunkával ledolgozom(letöltöm, mert ott nem melózik senki!)Köszönöm

Gabicsek # 2012.12.29. 09:48

Tévedsz. Ha pénzbüntetés, és nem fizeted határidőre, átváltoztatják elzárásra.

Tomy2005 # 2012.12.23. 21:41

Szép estét!
2 hónappal ezelőtt kaptam 280 000 ft pénzbüntetést.
Kértem részletfizetést.
Meg is kaptam 20 hónapra.
Minden hó 30.-ig kell feladnom.
2.t már befizettem,de most a 3.-ra sajnos nincs pénzem.
Sajnos csak 10-én tudnám befizetni.
Gondolom most megszünik a részletfizetés és egyben kell kifizetnem.
A kérdésem az lenne,hogy ha megszüntetik a részletfizetést akkor megkérhetem illetve megkapom e újra?
Sajnos nem tudom feladni csak 10 én.

Köszönöm