Mennyit kell fizetnem ezért?


valaki19 # 2012.12.28. 13:37

Munka nélkül elég nehéz lett volna a befizetése, volt ennél fontosabb is ,amire költöttem. Amúgy is ki írt 1 évet? 3 hónapot írtam.
gerbera317, köszönöm a hasznos választ, elintézem a jövő héten:)

gerbera317 # 2012.12.27. 23:39

Most ugye viccelsz? 5000 Ft 1 év alatt kb. 600 Ft késedelmi pótlékot termel. 3 hónap alatt ennek negyedét, 150 forintot. Ha ez a 150 Ft akadályoz meg a teljesítésben, akkor ne fizess, üld le (kár, hogy nem lehet)! Beszarás...

Érdemben: ha tényleg fizetni akarsz, akkor add föl az 5000 forintot, aztán majd vagy előírják jövő novemberben a 150 forint késedelmi pótlékot, vagy nem. A késedelmi pótlék pedig nem pótlékozható. És máskor ne száguldozz lakott területen 110-zel!

valaki19 # 2012.12.27. 08:06

Tisztelt fórumozók!
A segítségüket kérem egy bírság végett.

60.000 forintos közigazgatási bírságot kellett volna befizetnem. Megkértem őket hogy 5.000 ftonként adhassam fel. Ezt engedélyezték is, föl is tudtam adni belőle 55.000 ftot, de sajnos az utolsó hónapban már nem maradt pénzem így az utolsó részletet nem tudtam feladni.
Olvastam a papíron, hogy ilyenkor egyben behajtják a hátralevőt. Ez nem gond mivel csak 1 részlet van vissza:)
De azt is írták, hogy ha nem fizetek akkor minden naptári napon a jegybanki alapkamat kétszeresének 365-öd részét kell föladnom. Azt is olvastam, hogy ez nem olyan komoly összeg 5.000 forintra számolva, de már lassan 3 hónapja nem adtam föl.
Az érdekelne, hogy mire számítsak, mennyit kell fizetnem? Mert olyat is hallottam, hogy ilyenkor a késedelmi kamatot is ráteszik.
Ez így mennyi lenne?
Be akarom fizetni, de papírt sem küldtek róla hogy fizessek, ilyenkor mi van? Majd egyszer megjelenik egy jó nagy összegű csekk évek múlva?
Megvan róla a csekk, be tudnám fizetni, csak nem tudom hogyan kell, mert ha föladom akkor 5000 ftot adok föl és a többit nem, a többi meg akkor kamatozik még ott nekem? Vagy hogy kell ezt már befizetnem?
Köszönöm a segítségüket előre is.