bírói önkény


vegre # 2013.01.04. 10:17

Udv mindenkinek!

Tegnap birosagi targyalason voltam, es baromira felhuztam magam...
A tortenet roviden:

tobb mint ket evvel ezelott atjott a szomszedom (egy 50-60 ev koruli ciganyasszonyrol van szo), mellesleg engedely nelkul becsortetve az udvaromra, es penzt kovetelt rajtam arra hivatkozva hogy allitolag a kutyam megette az egyik tyukjat. Termeszetesen erre semmifele bizonyitekot nem mutatott. Mint a targyalason kiderult, ez az eset allitolag meg elozo nap tortent. En kozoltem vele hogy nem vagyok hajlando fizetni neki, mar csak azert sem, mert meg ha igaz is lenne amit allit, az csakis azert tortenhetett volna meg, mert tobbszori keresem ellenere sem voltak hajlandoak megjavitani a keritesuket.
Rovid szovaltast kovetoen nekem ugrott, kis hijan kikaparta az egyik szememet (a szememtol 1 cm-re keletkezett egy veres karmolas), osszetorte a szemuvegemet. En lefogtam a karjait es kiraktam az utcara.
En hivtam ki utana a rendoroket, majd ebbol lett a rendorsegre/birosagra jarkalas. Raadasul mint kiderult, o is feljelentett ENGEM sulyos testi sertes kiserlete miatt, ami a targyalason mar csak 'konnyu testi sertes' volt. A rendorseg egyebkent meg is akarta szuntetni a nyomozast, annyira egyertelmu volt az ugy, de az ugyeszseg visszadobta, hogy marpedig nem zarhatjak le...

A tegnap targyalason a birono a kovetkezo iteletet hozta:
Az engem megtamado ciganyasszony 40 napi tetel penzbuntetest kapott (40x2500 ft), es meg kell teritenie az altala osszetort szemuveg arat (ami persze igy ket es fel evvel kesobb mar joval kisebb osszeg realerteken, mint akkor volt...).
DE, amin ledobbentem: EN is ugyanekkora buntetest kaptam!!
Az indoklas szerint az egyetlen szemtanu, az en parom vallomasat a birono leszarta, azzal indokolva hogy biztosan csak engem ved. Majd a kovetkezo mondatban azzal indokolta a bunosse nyilvanitasomat, hogy a ramtamado ciganyasszony ferje latott rajta sebesulest (amit a kierkezo rendor a birosagon is tett vallomasa alapjan NEM latott!), ilyenkor az o vallomasa miert szamit, ha az en parome nem??
A masik indok a bunossegem mellett az volt, hogy a ciganyek elismerten kozeli baratja allitolag latott 'valamit', amit mellesleg ott a biro elott beszeltek meg a cigannyal, hogy mit is mondjanak... Raadasul, ami a legjobb, fenykepes bizonyitek van arra hogy NEM lathatott semmit! (A novenyzet es az ott allo auto teljesen kitakart mindent).
Tobbek kozott zaklatasban is bunosnek talaltak arra hivatkozva hogy allitolag en fenyegettem a balhe kozben a ram tamadot, annak ellenere hogy az OSSZES tanu azt allitotta hogy nem hallottak ilyet.
Az mar csak hab a tortan hogy a birono mindenkitol megkerdezte, ker-e utikoltseg-teritest, KIVEVE az en paromat...

Baromira fel vagyok haborodva hogy a sajat otthonomban ram tamad valaki, en ugy rakom ki hogy egy haja szala sem gorbul, es meg en vagyok bunosnek kikialtva...

Amellett hogy termeszetesen fellebbeztem, van-e meg barmi mas lehetosegem jogorvoslatra?
Elso korben arra gondoltam hogy kikerem a targyalason keszult jegyzokonyvet, ezt ugye megtehetem gond nelkul?

A kovetkezo lepes mi lesz? Lesz megint targyalas ahol megint mindent vegig kell jatszanunk az elejetol? Vagy egyszeruen megnezi valaki a papirokat, aztan vagy elismeri hogy mekkora baromsag volt az elsofoku itelet, vagy nem?

Elore is koszonom a konstruktiv javaslatokat es segitseget!