Kirendelt védő


bokros # 2013.01.10. 16:17

"mégsem ingyenes a kirendelt védő?”
Dehogynem, sőt még a felmerült költségeidet is megtérítik.Ha felmentenek.
Ebben az esetben még az általad megbízott ügyvéd díját és költségeit is megtérítik ( bizonyos határokon belül)
Az a fogalom, hogy "bűnügyi költség pervesztesség esetén"
csak akkor jöhet be a képbe, ha olyan bűncselekmény miatt
ítélnek el, amiben valakinek megállapították a polgári jogi igényét.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Eszti08 # 2013.01.06. 15:01

Nagyon köszönöm a segítséget!!

végrehajtó1 # 2013.01.06. 14:25

Akkor, ha van mit foglalni mégsem ingyenes a kirendelt védő?

ne keverd a kettőt.
Felmész a bíróság honlapjára és letöltöd a nyomtatványt .Ezt a mellékelt utasítás alapján kitöltöd és igazoltatod a szükséges szervekkel.Megírod a kérelmet , elküldöd az ügyésznek vagy ha birósági szakban van az ügyed akkor a bíróságnak.A bíróság dönt.Ha megkapod akkor nem kell megfizetned a bírósági eljárás költségét, és a védő díját sem.

Már csak annyit szeretnék kérdezni,a bűnügyi költségek esetén,pervesztesség esetén, ha kérem hogy engedjék el, akkor, ha van mit foglalni, akkor lefoglalják, vagy elárverezik a lakást?

Ha b.költséget kell fizetned mert elitéltek akkor azt a vh megpróbálja behajtani ha külön felhívásra nem fizetted meg.Ha elkészült a fogl.jegyzőkönyv akkor ezzel kérheted hogy engedjék el a bünügyi költséget.De erre sok esély nincs.Minimálisat engednek el.Kérelmedet indokolnod kell.illetéke 5000ft de lehet hogy már több.De erre is kérhetsz illetékmentességet.
Érted máR?:)

Eszti08 # 2013.01.06. 14:08

Köszönöm a válaszokat!

Már csak annyit szeretnék kérdezni,a bűnügyi költségek esetén,pervesztesség esetén, ha kérem hogy engedjék el, akkor, ha van mit foglalni, akkor lefoglalják, vagy elárverezik a lakást?

Akkor, ha van mit foglalni mégsem ingyenes a kirendelt védő?

Köszönettel:
Eszti

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.06. 13:26

Akkor ugyanazt a nyomtatványt kell kitölteni, amit polgári perben is. Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.06. 13:25

Ja, értem. Ő szerintem még előtte van.

végrehajtó1 # 2013.01.06. 13:22

Én arról írtam ha megitélik a bünügyiköltséget a vádlottnak és kéri elengedni.

A költségmentességet a bíróság is adhat.Ki kell tőltetni az önkormányzattal és vagy Navval egy adatlapot és ezt kell becsatolni.Erről a bíróság végzéssel határoz.

Ha megkapod és vesztesz akkor a védőköltségét az állam rendezi.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.06. 13:17

a terhelt vagy védője kérelmére a bíróság, illetőleg az ügyész határoz arról, hogy a terhelt részére személyes költségmentességet engedélyez.
Minsizterről szó sincs. Melyik az a külön jogszabály, amely úgy rendelkezik, hogy a törvényszéki végrehajtó állítja ki az igazolást?

végrehajtó1 # 2013.01.06. 12:58

Eszti08*
Ha a kérdésed a bünügyi költségre vonatkozott akkor a törvényszéki végrehajtónak kell kimenni és nem leges foglalási jegyzőkönyv esetén neked kell kérni a (bírósághoz benyújtva )igazságügyiminiszternekj címezve hogy engedjék el méltányosságból.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.06. 12:14

Bár az a "külön jogszabályban meghatározott" módon sok mindent jelenthet. Majdcsak jár erre egy büntetős kolléga.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.06. 12:13

Szerintem ez hülyeség.

Eszti08 # 2013.01.06. 11:45

Sőt, még azt is mondták, hogy részletfizetést is csak abban az esetben kérhetek a bűnügyi költségekre, ha a végrehajtó kiadta az igazolást, hogy nem tud mit foglalni.

Eszti08 # 2013.01.06. 11:30

Nem, én komolyan kérdem, mert azt mondták,hogy ez más mint a polgári peres kérelem , ez büntetőjog, és itt az a feltétel, hogy a végrehajtó kiadjon egy igazolást, hogy nem tud foglalni.
bocsánat a sok kérdésért, köszönettel:
E

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.06. 11:25

Most hülyéskedsz? Mit keresne a végrehajtó a költségmentesség iránti kérelem elbírálásában?

Eszti08 # 2013.01.06. 11:20

Nem, csak azt, hogy egyáltalán van-e értelme kérni, mert ha az az eljárás, hogy előbb kijön a végrehajtó..
Akkor attól félek, hogy elárverezik a lakást.
Köszönettel:
E

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.06. 11:15

Ugye, nem azt várod, hogy konkrétan megmondjam, hogy neked megadja-e a bíróság a költségmentességet?

Eszti08 # 2013.01.06. 11:10

Tisztelt ügyvéd Úr!

Köszönöm a választ! De nem egészen világos "vagyoni és jövedelmi"
Éppen azért, mert jövedelmi viszonyaim szerint jogosult lennék, de vagyoni ( lakás, sz. gépem van) szerint nem.

Vagy úgy kell érteni, hogy a két dolog együttes fennállása esetén engedélyezhetik.

Ez esetben az egyik feltétel nem áll fenn.

Akkor nem kérvényezhetem a költségmentességet?
Köszönettel:
Eszti

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.06. 10:58

Ha a terhelt a jövedelmi és vagyoni viszon