Készpénzfizető eszközzel visszaélés


Dr.Attika # 2016.09.26. 13:01

"Ha valakinek ellopják a kocsiját, annak is azt mnodják, miért nem vigyázott jobban rá??? Szégyen!"
Megtörtént eset.
Illető eljön otthonról dolgozni. A háza előtt lévő gépkocsiból még kivesz valami apróságot- tehát reggel a gépkocsija ott van a háza előtti parkolóban. A cég autójával közlekedik a városban, mikor meglátja maga előtt a saját gépkocsiját amit egy vadidegen férfi vezet. Egyedül álló, tehát senki a családtagok közül nem vezetheti. Hívja a rendőrséget, hogy : Ellopták a gépkocsimat, itt halad előttem, küldjenek rendőrt, aki feltartóztatja. (Megadja pontosan a helyszínt.) Diszpécser közli, hogy nem áll módjukban intézkedni amíg be nem jön a rendőrségre és nem tesz feljelentést a gk. ellopása miatt. Mit tehet a sértett? Neki megy a saját gépkocsijának, ezzel sérülést okoz a saját gk-ban, illetve személyi sérülést is okozhat másokban. Követi a saját gépkocsiját, de nyomát is vesztheti. Bemegy feljelentést tenni és bízik abban, hogy a rendőrhatóság felveszi a feljelentését és már nem forró nyomon nyomoz.

kcs1 # 2016.09.26. 11:51

Üdv!
Megtettem a panaszt/fellebbezést. Szabályosan ketté akart harapni az előadó/vizsgáló, kb úgy viselkedett velem mint egy kutyával. Kértem tőle másolatot...."miért nem hozott???" kiáltással elküldött, de ez csak próba volt, elővettem a másolatot, hogy akkor itt írja alá kérem hogy átvette. Aláírta. Azt mondta, na átadom akkor az ügyészségnek és otthagyott. Gyalázat ez a rendőrség.

Öreg Tölgy # 2016.09.08. 17:55
  1. A rendőrség nem igazságszolgáltatási szerv.
  2. Persze, hogy létezik ilyen. Már korábban is írtam, hogy a legfontosabb rendezőelv: minél kevesebbet kelljen dolgozni.
  3. Ha megjön a határozat, nem szabad belenyugodni: panasz, pótmagánvád (de jó esély van rá, hogy már a panasz is eredményes lesz).
kcs1 # 2016.09.08. 08:46

Nos, Uraim!
Talán emlékeztek az ügyemre. Ma voltam kihallgatáson, felvették a jegyzőkönyvet. Az igazságszolgáltatás szégyene. Mikor kisértek ki, azt mondja a nyomozó: majd kap egy levelet, hogy nem történt bűncselekmény és megszüntetik a nyomozást. Mondom, miért? Mert nem tett meg mindent a kártyája biztonsága érdekében, miért nem vigyázott jobban rá! Ezt, így! Hát ilyen létezik???
Ha valakinek ellopják a kocsiját, annak is azt mnodják, miért nem vigyázott jobban rá??? Szégyen!

Öreg Tölgy # 2016.06.28. 04:54

Persze, mindent csatoljon, ami alátámasztja az állítását.

kcs1 # 2016.06.27. 06:44

Egy kérdés: csatoljam a feljelentéshez a kinyomtatott pénztári kimutatásokat és pl az útlevelem másolatát vagy elég a feljelentés?

kcs1 # 2016.06.27. 06:39

Vettem észre hogy pénteken délután fél kettőkor már nem akar egyik sem dolgozni.... A "minek hagyta nála, el kellett volna venni" érv se győzött meg túlságosan hogy "nem bűncselekmény". Közöltem vele, hogy ha az ő kártyája nálam marad, mert mondjuk bemegy a medencébe és érintős/vagy ismerem a pin kódját én meg veszek rajta egy házimozit, akkor biztosan az se bűncselekmény. Erre kis szünet idő után behívott az irodába. Ott immel-ámmal felvette a jegyzőkönyvet, de mondtam hogy dobja ki, beadom írásban. Szemmel láthatóan megnyugodott és lelkemre kötötte hogy soron kívül fogad ma....

Öreg Tölgy # 2016.06.25. 11:23

Szerintem pontosan ezt írtam.

Dr.Attika # 2016.06.25. 09:46

"Olyan nincs, de mégis van." Pontosan a kérdező által felvázolt gyakorlatot folytatják az ügyeletes tisztek. Ahelyett, hogy jegyzőkönyvbe vennék a feljelentést, ők maguk akarják lebeszélni a feljelentőket a feljelentés megtételétől. Ügyeletes tisztnek egy a dolga a feljelentéskor, hogy azt jegyzőkönyvbe veszi. Nem több.

Öreg Tölgy # 2016.06.25. 09:30

Olyan nincs, hogy nem foglalkoznak vele. Ha nem bűncselekmény, ami miatt feljelentést teszel (ezzel egyébként mindig bepróbálkoznak, hátha nem kell dolgozni), akkor is fel kell venni a feljelentést, és majd utána - határozatban - elutasíthatják. Az ellen viszont panaszt lehet előterjeszteni az ügyészhez, és ott már jogértő ember bírálja el.

groszfater@gmail.com # 2016.06.25. 09:17

Bemásolnád ezt a "megállapodást"?

Dr.Attika # 2016.06.25. 09:07

Tudjuk Okoska, hogy az ilyen megállapodást, szerződést kormány rendelet teszi lehetővé.

335/2012. (XII. 4.) Korm. rendelet
a postai szolgáltatások nyújtásának és a hivatalos iratokkal kapcsolatos postai szolgáltatás részletes szabályairól, valamint a postai szolgáltatók általános szerződési feltételeiről és a postai szolgáltatásból kizárt vagy feltételesen szállítható küldeményekről

3. A postai küldemény kézbesítésének általános szabályai
9. § (1) A postai küldeményt a címzett vagy e rendelet eltérő rendelkezésének hiányában az egyéb jogosult átvevő részére kell kézbesíteni. Egyéb jogosult átvevőnek a 15. § (4) bekezdése és a 16. § (4) bekezdése szerinti alkalmi átvevő, a 16. § (3) bekezdésében meghatározott helyettes átvevő, a 19. §-ban meghatározott meghatalmazott, valamint a 20. §-ban meghatározott közvetett kézbesítő minősül.
(2) A postai küldeményt - a (3)-(6) bekezdésben foglalt kivételekkel - a küldemény címén kell kézbesíteni. A küldemény címe az a cím, melyet a feladó feltüntetett a küldeményen, annak csomagolásán vagy ahhoz tartozó listán.
(3) A postai küldeményt a címében feltüntetettől eltérően azon a helyen kell kézbesíteni,
.....

  1. amelyet a címzett a postai szolgáltatóval kötött, olyan tartalmú szerződésben adott meg, mely a részére érkező küldemény kézbesítését a címtől eltérő helyen biztosítja.
groszfater@gmail.com # 2016.06.25. 08:54

A Belügy és a Posta kötött olyan megállapodást,
Nem megállapodás, hanem kormányrendelet írja elő.

Dr.Attika # 2016.06.25. 07:13

Helyes a kétszeres beadás. A postait adja be tértivevénnyel. Meg fog lepődni. A Belügy és a Posta kötött olyan megállapodást, hogy bárhol rendőri szervnek feladott postai levelet nem közvetlenül kézbesítik az adott rendőri szervnek, hanem a posta felküldi az ORFK-ra és az küldi ki az illetékes rendőri szervnek BM futárpostával. Így a kézbesítés akár 2-3 hetet is igénybe vehet.
A személyes beadásnál ragaszkodjon aláírt, bélyegzős, dátumos átvételhez.

kcs1 # 2016.06.25. 06:23

igen, rájöttem. már megírtam, be is viszem meg postán is feladom

Dr.Attika # 2016.06.25. 03:58

Felesleges szóban, jegyzőkönyvbe mondva feljelentést tenni. Rendre szabotálják az ügyeletes tisztek az ilyen aktust. Le kell írni, ajánlott levélben postára kell adni. Ekkor bekerül a rendőrségi ügyvitel rendszerébe és előbb-utóbb a rendőrségnek lépnie kell.

kcs1 # 2016.06.24. 13:45

Éppen erről van szó, mivel tudom hogy bűn, nem teszem meg.

groszfater@gmail.com # 2016.06.24. 13:42

Jog és törvénytisztelő embernek neveltek.
Akkor itt egy kissé félrecsúszott a nevelésed,

kcs1 # 2016.06.24. 13:32

Semmi. De tudom ha pl letépem a fejed, aztán a torzódba hugyozok, az valószínű bűn. Érted ez te?

groszfater@gmail.com # 2016.06.24. 13:17

Érdekes, két nappal ezelőtt még ezt mondtad:

nekem pl semmi közöm a joghoz.

kcs1 # 2016.06.24. 12:34

igen, ez így van. Jog és törvénytisztelő embernek neveltek.

groszfater@gmail.com # 2016.06.24. 12:33

Érdekes, körülötted mindenki lop, csal, hazudik, csak te vagy egyedül becsületes és tisztességes....

kcs1 # 2016.06.24. 12:22

Nem olyan mulatságos ám.... úgy látszik a héber rend őrei, akarom mondani a rend éber őrei úgy gondolják a munkájuk kimerül azzal hogy 30 helyett 42-vel mentem és most akkor lehet fizetni. Ezért kár rendőröket tartani, fegyverviselési jog és tűzparancs. Aztán mindenki gondolkodjon ha be akar törni. Boszniában minden kapu nyitva, be lehet menni nyugodtan, csak nem biztos hogy kijössz.

Szal mulatságos, de az ilyen rendőrökért kár, a testület szégyene...

groszfater@gmail.com # 2016.06.24. 12:14

D,D,D.

kcs1 # 2016.06.24. 11:51

lehet ügyvéddel megyek vissza...