hivatali visszaélés


Hepé # 2013.01.25. 16:56

Tisztelt Agent Cooper!

És évente egyszer az adatközlés ingyenes, tehát nem esélytelen a lebukás...
Ez egyre érdekesebb. Meg tudná mondani, hova kell fordulni, ha meg akarom tudni, hogy 1 évre visszamenőleg ki nézett "utánam"?

és amennyiben az érintett hivatalosan kéri

Amúgy nem hivatalosan lekérhetőek ezen infók valakiről?

Agent Cooper # 2013.01.25. 13:42

Kedves Fórumozók!

Szeretném mindenki figyelmét felhívni arra, hogy a bűnügyi személyes adatok a különleges személyes adatok közé tartoznak. Így amennyiben a kmb-s segít, abban az esetben a visszaélés személyes adattal bűncselekmény minősített esetét követi el, mivel különleges adatra, hivatalos személyként követi el a visszaélést. Ha ezt bevállalja, akkor meg is érdemli az esetleges következményeket.
Ráadásul a nyilvántartó rendszerek minden lekérdezést rögzítenek, és amennyiben az érintett hivatalosan kéri, abban az esetben az adatkezelő 30 napon belül köteles tájékoztatást adni, hogy ki, mikor és milyen célból kérte le az adatait. És évente egyszer az adatközlés ingyenes, tehát nem esélytelen a lebukás...
Szerintem sokkal célszerűbb megkeresni egy olyan civil céget vagy személyt, aki képes megfelelő válaszokat adni a kérdésekre. No persze egy ilyen megbízás nem ingyenes.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Véleményem # 2013.01.25. 12:33

Ez nem ilyen egyszerű, de ha ilyen típus akkor meg felejtős az egész, ne kutakodj utána ilyen módszerekkel...

Hepé # 2013.01.25. 12:05

Azért boncolgatom a dolgot, óvatos duhajként, mert nem akarom, hogy esetleg emiatt romoljon el a kapcsolat. Ezek szerint ez nem csak egy egyszerű szívesség lenne, pedig azt hittem az. Fogja magát, belekukkant és kész, gondoltam. Elég sértődékeny típus és szakmailag elég érzékeny.

Véleményem # 2013.01.25. 11:59

Még mindig azt mondom, hogy beszélj a nagy baráti alapokon nyugvó kmb-s barátoddal...
Mint, hogy itt elmélkedjetek feleslegesen...meg nem történt és elképzelt dolgokon.

Hepé # 2013.01.25. 06:50

Rafina!
Azt állítod, hogy egy igazoltatásnál nem kérdezheti le az igazoltatott személy adatait? Az mitől szabálytalan? Akkor miért engedik hozzá a rendszerhez?
Nem értem...

Rafina67 # 2013.01.24. 21:52

Kedves Okosak és kérdezők!
A KMB-s ugyan hozzáférhet, de az adatlekérdezési rendszerekbe való belépéshez személyes kódok kellenek, ami alapján 5 évre visszamenően regisztrálja a lekérdezéseket az adatkezelő szervezet rendszere.
Nem nagyon találsz okos rendőrt, aki "okosban" lekéri, mert egy ellenőrzés és repül.
Minden jót!
R

Véleményem # 2013.01.24. 11:37

Elég jóban vagyok a helyi körzeti megbízottal

Kérdezd már meg!
Rendőrségi ügyeket lát, bírósági eljárást nem.

Hepé # 2013.01.24. 08:42

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

Már csak azt szeretném tudni, hogy a személyes adatokat pl. megjegyzi egy igazoltatáskor és utána lefuttatja a rendszeren. Mennyire kiterjedően láthtja a múltbeli dolgokat a KMB-s?

Lekérheti a bűnügyi nilvántartó szerv elektronikus rendszeréből:

  • A bűntettesek nyilvántartását;
  • A hátrányos jogkövetkezmények alatt álló, büntetlen előéletű személyek nyilvántartását;
  • A büntetőeljárás hatálya alatt állók nyilvántartását;
  • A kényszerintézkedés hatálya alatt állók nyilvántartását; esetleg ezeket automatikusan látja a rendszerben?
Véleményem # 2013.01.23. 17:07

Ez mind szép és jól le van írva...

A gyakorlat kicsit eltér ettől.

De lényegében nem az én gondom, nem itt kéne ezzel kapcsolatban írogatni.
Hepé beszélj a kmb-sel ha hajlandó okosba megoldani akkor megtudja, tud segíteni, ha meg nem akkor meg nem...

luck-666 # 2013.01.23. 11:25

Véleményem # 2013.01.23. 12:08

a linken le van írva,hogy a kmb nem adhatja át az infókat,írásban kérheti megfelelő indokkal:

1. Milyen feltételekkel kérheti magánszemély más személy igazoltatását?
Az igazoltatás kérésére akkor kerülhet sor, ha:

  1. az igazoltatást kérő valószínűsíti, hogy az igazoltatáshoz jogos érdeke fűződik,

és

  1. a kérelmező a saját személyazonosságát igazolja.

2. Köteles-e a rendőr a felkérésnek eleget tenni?
A megjelöl feltételek fennállása esetén a rendőr a kérést teljesíti.
3. Milyen módon kaphatók meg az igazoltatással megállapított adatok?
Az igazoltatott személy adatainak kiadását, az igazolást kérő az intézkedő rendőr szolgálati
helye szerinti rendőri szervtől 8 napon belül írásban kérheti, amennyiben az adatokhoz fűződő
jogosultságát hitelt érdemlően igazolni tudja.
4. Biztosított-e valamilyen módon az igazoltatott személy érdekeinek védelme?
Az adatok kiadásáról az igazoltatott személyt írásban értesíteni kell, amelyben az igazolást
kérő igényének indokait is közölni kell. Amennyiben az értesítést követően az igazoltatott
kéri, az igazoltatást kérő személyi adatait vele közölni kell.
Fontos, hogy amennyiben az igazoltatást kérő a megadott határidőn belül az adatok kiadását
nem kéri, vagy jogosultságát nem igazolja, az igazoltatott adatait meg kell semmisíteni.
Természetesen az igazoltatott személy adatait a Rendőrség más célra nem használhatja fel

luck-666 # 2013.01.23. 11:18

kértél erkölcsit-megkaptad ennyi

De gondolj bele,te mint munkaadó,-gondolom valamilyen vállalkozásod van-a konkurenciád vagy megrendelőid,beszállítóid ugyanígy hozzáférnénk minden személyes,céges,adó adatodhoz! Te mit szólnál?

Véleményem # 2013.01.23. 11:08

A kmb-s nem fér hozzá a navos dolgokhoz.
Hülye lenne a te kérésedre egy ember után kutakodni csak úgy...

Ha nem bízol az emberedben akkor rúgd ki. Vagy keress meg egy nagyobb embert mint a kmbst mert amit a kicsinek nem szabad azt a nagynak "lehet"...

Vagy egy olyan helyzetet kell kialakítani amikor leigazoltja az alkalmazottadat. Így már a rendőrségi múltja vissza nézhető...
De ha beszélsz a kmb-sel akivel annyira jóban vagy az eltudja már mondani a továbbiakat...

Hepé # 2013.01.23. 10:59

Letagadja, hogy valaha is csinált volna bármit.
Tudnom kell.

pazs # 2013.01.23. 10:49

Meg aztán az a tény, hogy esetleg már volt büntetve vagy van éppen folyamatban eljárás ellene, nem jelenti automatikusan azt, hogy téged meglopott. Ha nem bízol benne, bocsásd el.

luck-666 # 2013.01.23. 10:47

a kmb-st igy büntették hasonló esetben:

http://www.sonline.hu/…alhat-426837

megéri?

luck-666 # 2013.01.23. 10:26

amúgy meg mi köze a kmb-snek a NAV-hoz

A NAV dolgozók se nézhetnek bele csak úgy bárkinek az aktájába

luck-666 # 2013.01.23. 10:09

a kmb-s vagy a járőr igazoltatáskor lekérdezheti,hogy abban az időben van elfogatóparancs vagy körözés a személy ellen ennyi,a többihez semmi köze

  • ezt olvasd el:

www.police.hu/…zoltatas.pdf

Hepé # 2013.01.23. 09:49

Dr. Attika, köszönöm.
Azért arról a rendeletről kaphatnék eg linket ami ezt szabálozza?
Amúgy egyszerűen láthatja a KMB a NAV-os és a bünelkövetők nyilvántartását is? Vagy mit lát egyáltalán a rendszerükben?

Dr.Attika # 2013.01.23. 09:08

A kmb-s nem a bokáját üti meg, hanem elköveti a hivatali visszaélés bűncselekményét. Ön pedig ezen bűncselekményt mint felbujtó.

Hepé # 2013.01.23. 08:49

luck-666

Kértem tőle erkölsit, abba nem szerepel semmi.
Valószinü elévült neki.
Mi szabályozza, mi lehet a szankció amivel megütheti a bokáját? Tudnál linket küldeni a törvénről, vagy rendeletről ami ezt taglalja?

luck-666 # 2013.01.23. 08:34

kérjél az alkalmazottól erkölcsi bizonyítványt

  • A kmb-s megtehetné,de megüti a bokáját,ha kiderül
Hepé # 2013.01.23. 07:26

Üdvözlet!

Azt szeretném megtudni, hogy személyes adatok alapján, hozzáfér a körzeti megbízott olyan adatbázishoz, amiben lekérdezhető egy adott illető "bűnös" múltja?

Régi és folyamatban levő ügyek (nyomozati és bíró szak.), büntetett előéletűek és bűntettesek nilvántartása.

Elég jóban vagyok a helyi körzeti megbízottal és az egyik új alkalmazottam elég gyanús, nem bízok benne. Nem akarok így előállni a rendőrnek ezzel, konkrétan nem tudok bizonyítani semmit egyelőre, de szerintem meglop engem.
Nyugodtabb lennék, ha ezeket megnézné nekem.
Tudom, hogy az én kérésemre nem teheti, de ha esetleg neki gyanússá válik... Utána lehet ennek járni?

Köszönöm.

gyógyszerész # 2013.01.16. 19:02

Kedves Dr Attika!Az igazgató kényszerből cselekedett.Egyébként hangfelvételen rögzítettem,hogy utasításra cselekedett és ezzel ő nem ért egyett,de fél...Itt az Önkormányzat a kérdés?Köszönöm.

Dr.Attika # 2013.01.16. 18:42

Tisztelt Kérdező!
Egy iskola igazgatója nem hivatalos személy, ezért ennek a bűncselekménynek nem lehet tettese.