Provokacio


tothvili # 2013.01.30. 18:14

Tanító:

  • Annak, hogy a bíró egy másik bizonyítékot véleményezett, az ügy érdemére nem volt kihatása.

Tanonc:

  • Valóban, hiszen az akkori jogszabályok szerint nem volt úgynevezett parkolójegy-váltási türelmi idő. Ha erre gondol a Tanító Úr, akkor a 3 perccel később megváltott jegy nem minősülhet a parkolás díj megfizetésének.
  • Jól mondja fiam...
  • De az szabályos eljárásnak tekinthető, ha a bíró nem vizsgálja az alperes védekezését?
  • Ugyan már bikfic! Vizsgálta, és a szabályoknak megfelelően indokolta is, ott van az ítélet indoklásában, felolvasom magának:" A pótdíjazás időpontjához képest 15 perccel később megváltott parkolójegyre történő alperesi hivatkozás nem elfogadható..."
  • De Tanító Úr, ... ki sem merem mondani... de ... tévedni tetszik, ... mert nem ez volt az alperes védekezése...
  • Ejnye már fiam, mit okoskodik maga itten !!!
  • Az alperes védekezése az volt, hogy a pótdjazás időpontjához képest a 3. percben megváltott parkolójegyet a bíróság fogadja el a parkolási díj megfizetéseként, hiszen az automatáig tartó út, az esetlegesen áteső aprópénz, tehát a jegyváltással eltöltött idő percekben mérhető.
  • Hááát, erre a felvetésre majd máskor válaszolok…
  • Ééértem… találtam még valamit: az első fok ítélete egyértelműen iratellenes volt, a jogszabályok szerint ilyen esetben a fellebviteli bíróságnak vissza kellet volna utalnia az ügyet első fokra. Miért nem tette?
  • Ez mérlegelés kérdése fiacskám. Ha a fellebvitel úgy látja, hogy az iratellenség ellenére a tényállás mégis megállapítható, akkor saját hatáskörben kijavíthatja a hibát. Ennyi történt.
  • Ééértem… de az már mégiscsak érdekes, hogy az alperesnek a per előtt benyújtott ellentmondása, és az első fokú ítélettel szembeni fellebbezése gyakorlatilag szöveg azonos, mert mind a kettőben azt kérte a bíróságtól, hogy a 3 percen belül váltott jegyet fogadja el, merthogy nulla idő alatt képtelenség jegyet váltani. A fellebbezéshez pedig újfent becsatolta a 3 perces parkolójegye fénymásolatát. Uram! Ez így olyan, mintha nem is lett volna elsőfok! ………… AAuuúúú, ezt a kokit meg miért kaptam????
  • Az oktondi fejéért kapta! Azért kapta, mert maga olyan, mint egy TASZ-os firkász!!

Amikor múltkoriban a TASZSZ-t említettem magának, akkor az egyetlen objektív hírforrásról beszéltem !!!
Na jó, akkor nézzük a másodfokú eljárást, abban is talált valamit, maga okostojás?

  • Ha nem kapok még egy kokit, akkor igen, mert a jogerős ítélet kimondta, hogy „ a releváns tények közül mindösszesen kettő volt bizonyítva: a parkolási jegy megváltásának időpontja, valamint a pótdíjazás időpontja. Nem volt ugyanakkor bizonyított az, hogy az alperes mikor kezdte meg az adott helyen a parkolást, ezért nem volt megállapítható az, hogy alperes haladéktalanul eljárt volna a parkolójegy megváltása érdekében, azaz nem volt-e olyan időszak a parkolás elején, amiért az alperes nem fizetett.” Tehát ez a jogerős érvelés az alperest annak a ténynek a bizonyítására kötelezte volna, hogy mutassa be, mikor kezdte meg a parkolását, nos ez hónapok, évek múlva nyilvánvaló képtelenség. Tehát az eljáró bíróság vélelmezte, hogy a parkolás korábban kezdődött, mint az a parkolójegyekből kiderült. Ilyen vélelmet viszont semmilyen akkor hatályos vagy az óta hatályba lépő jogszabály nem állított fel, ezért bírói alkalmazása véleményem szerint durván önkényes volt! Ááoóuú… hát ezt a sallert miért kaptam?
  • Mert kokit már kapott, maga amúgy is egy fafejű, úgyhogy ne nyafogjon itten! Megmondtam már ezerszer, hogy ez egy szabályos bírósági tárgyalás volt !!!
  • És az sem számít szabálytalanságnak, hogy a parkolás kezdeti időpontjának problematikája az első fokú eljárásban fel sem merült? És az sem, hogy arról az alperes csak a jogerős ítélet indoklásában értesült, és ez az ítélet valójában megfosztotta az alperest az ügy érdemében hozott első döntés elleni fellebbezés jogától?

És az sem volt szabálytalan, hogy a parkolás kezdeti időpontjának bizonyítása a felperes érdekében állt volna, ám az nem élt ilyen indítvánnyal?

  • Ez túl sok kérdés volt, majd máskor válaszolok!
tothvili # 2013.01.29. 09:41

Tanító:

  • Annak, hogy a bíró egy másik bizonyítékot véleményezett, az ügy érdemére nem volt kihatása.

Tanonc:

  • Valóban, hiszen az akkori jogszabályok szerint nem volt úgynevezett parkolójegy-váltási türelmi idő. Ha erre gondol a Tanító Úr, akkor a 3 perccel később megváltott jegy nem minősülhet a parkolás díj megfizetésének.
  • Jól mondja fiam...
  • De az szabályos eljárásnak tekinthető, ha a bíró nem vizsgálja az alperes védekezését?
  • Ugyan már bikfic! Vizsgálta, és a szabályoknak megfelelően indokolta is, ott van az ítélet indoklásában, felolvasom magának:" A pótdíjazás időpontjához képest 15 perccel később megváltott parkolójegyre történő alperesi hivatkozás nem elfogadható..."
  • De Tanító Úr, ... ki sem merem mondani... de ... tévedni tetszik, ... mert nem ez volt az alperes védekezése...
  • Ejnye már fiam, mit okoskodik maga itten !!!
  • Az alperes védekezése az volt, hogy a pótdjazás időpontjához képest a 3. percben megváltott parkolójegyet a bíróság fogadja el a parkolási díj megfizetéseként, hiszen az automatáig tartó út, az esetlegesen áteső aprópénz, tehát a jegyváltással eltöltött idő percekben mérhető.
  • Hááát, erre a felvetésre majd máskor válaszolok…
  • Ééértem… találtam még valamit: az első fok ítélete egyértelműen iratellenes volt, a jogszabályok szerint ilyen esetben a fellebviteli bíróságnak vissza kellet volna utalnia az ügyet első fokra. Miért nem tette?
  • Ez mérlegelés kérdése fiacskám. Ha a fellebvitel úgy látja, hogy az iratellenség ellenére a tényállás mégis megállapítható, akkor saját hatáskörben kijavíthatja a hibát. Ennyi történt.
  • Ééértem… de az már mégiscsak érdekes, hogy az alperesnek a per előtt benyújtott ellentmondása, és az első fokú ítélettel szembeni fellebbezése gyakorlatilag szöveg azonos, mert mind a kettőben azt kérte a bíróságtól, hogy a 3 percen belül váltott jegyet fogadja el, merthogy nulla idő alatt képtelenség jegyet váltani. A fellebbezéshez pedig újfent becsatolta a 3 perces parkolójegye fénymásolatát. Uram! Ez így olyan, mintha nem is lett volna elsőfok! ………… AAuuúúú, ezt a kokit meg miért kaptam????
  • Az oktondi fejéért kapta! Azért kapta, mert maga olyan, mint egy TASZ-os !! Amikor múltkoriban a TASZSZ-t említettem magának, akkor az egyetlen objektív hírforrásról beszéltem !!!
tothvili # 2013.01.28. 09:53

Akkor vigyümk egy kis színt, játékot ezekbe a szürke hétnapokba :)
Te vagy a felvételiztető tanár, én pedig az ügyvéd tanoncnak jelentkező... :))
Egy képzeletbeli peranyag analizálása során elválik majd, hogy a jelölt képességei alapján felvételt nyerhet-e az iskolába, avagy hogyan éli meg egyazon történetet a civil és a jogász...

Tanító:

  • Annak, hogy a bíró egy másik bizonyítékot véleményezett, az ügy érdemére nem volt kihatássa.

Tanonc:

  • Valóban, hiszen az akkori jogszabályok szerint nem volt úgynevezett parkolójegy-váltási türelmi idő. Ha erre gondol a Tanító Úr, akkor a 3 perccel később megváltott jegy nem minősülhet a parkolás díj megfizetésének.
  • Jól mondja fiam...
  • De az szabályos eljárásnak tekinthető, ha a bíró nem vizsgálja az alperes védekezését?
  • Ugyan már bikfic! Vizsgálta, és a szabályoknak megfelelően indokolta is, ott van az ítélet indoklásában, felolvasom magának:

" A pótdíjazás időpontjához képest 15 perccel később megváltott parkolójegyre történő alperesi hivatkozás nem elfogadható..."

  • De Tanító Úr, ... ki sem merem mondani... de ... tévedni tetszik ... mert nem ez volt az alperes védekezése...
  • Ejnye már fiam, mit okoskodik maga itten !!!
  • Az alperes védekezése az volt, hogy a pótdjazás időpontjához képest a 3. percben megváltott parkolójegyet a bíróság fogadja el a parkolási díj megfizetéseként, hiszen az automatáig tartó út, az esetlegesen áteső aprópénz, tehát a jegyváltással eltöltött idő is percekben mérhető.

Ezt a kérdést valóban nem vizsgálta a bíró!
-

tothvili # 2013.01.27. 20:24

Sherlock:
Azért mert civil vagyok, még értem a nyelvet, és sajátom a tiszta és logikus gondolkodás is.
Nyugodtan érvelj, majd jelzem, amikor már nem tudom követni.

Sherlock # 2013.01.27. 20:10

vili,

nekem hiába udvarolsz, nem azon fog múlni hogy válaszolok és/vagy egyetértek veled. Itt elég magas a színvonal, evidens dolgokban kár érvelni, bonyolult dolgoknál meg az érvrendszert is meg kéne tanítani a laikusnak, ez meg nem jogi-tanoda. Jogász-jogász vitákban egyébként mindenki érvel.

Azt meg már sokadszor nem tudom hova tenni, hogy te komolyan gondolod hogy majd a hülyeségeid megválaszolásával, általad én olyan marha nagyokat fogok fejlődni, s rossz tanár módjára várod itt a megoldásokat. Hidd el, hogy láttam én már karón varjút, hiába gondolod hogy - mint ahogy minden laikus teszi - a te ügyed aztán olyan aminek BDT-ben lenne a helye, mert ilyen ezer évenként csak egyszer van.

tothvili # 2013.01.27. 17:26

Igen, a jogászok által a civilek provokációja folyik.

Itt a szakma legkiválóbb gizdái nyilatkoznak.
A civilt lenézik, még arra sem méltatják, hogy a tömör válaszuk mellé valami csekély indoklást fűzzenek.
Ha a civil ne adj istent, visszakérdez, nos akkor jön a nyáj és együtt bégetik a megszokott mantrát...

Gratulálok ehhez minden érintettnek.

Egyjogász # 2013.01.27. 16:36

Úgy tűnik, ennek a topicnak a címe teljesen találó..:)))

tothvili # 2013.01.27. 14:18

Sherlock, Te még fiatal vagy, fejlődhetsz még...

Tudod mi az érdekes?

Az, hogy mérhetetlenül alacsony a színvonal, ugyanis a hozzászóló szakmabeliek gyakorlatilag nem érvelnek.

Jól van ez így?

Szerintem az értelmes, gondolkodó embert az különbözteti meg a szakbarbártól, hogy van kérdése és véleménye, ez utóbbi pedig érvelési képességet jelent.

Nos eddig a véleményedet közkinccsé tetted, de érvekkel nem támasztottad alá!

Ezt azért írtam, mert nem akarlak szakbarbárnak gondolni, mint pl. KBS-t.

Sherlock # 2013.01.27. 13:58

Így van, el is vonulok a komplexusaimmal. :)

tothvili # 2013.01.27. 13:18

Úgy látom, hogy a vélemémy revidiálása helyett jobbnak látod a hallgatást.

tothvili # 2013.01.27. 12:38

Sherlock:
"az ügy érdemére nem volt kihatása, de ezt már jónéhányszor leírta mindenki."

Nem is az volt a kérdés, hogy volt-e kihatással, hanem az, hogy szabályos volt-e a bírósági tárgyalás.

tothvili # 2013.01.27. 12:33

Az nem elírás volt, az valami egészen más...de ez messzire vezetne, mert egy kifinomult csalási módszer volt.

Szerinted az is elírás volt, hogy a védekezésemben előadottakat sem vette figyelembe?

Sherlock # 2013.01.27. 12:15

Maradjunk annyiban - és akkor nagyon finoman fogalmaztam -, hogy valamivel tájékozottabb vagyok a leendő szakmám követelményeit illetően, mint te.

Egy elírás az elírás, te is kérhetted volna a javítását, az ügy érdemére nem volt kihatása, de ezt már jónéhányszor leírta mindenki.

tothvili # 2013.01.27. 12:09

Sherlock: a tények pedig makacs dolgok.

Márpedig, ha valaki ilyen pályára készül, mint Te, akkor tisztában kell legyen azzal, hogy a tényeket tényként kell kezelni. (hacsak nem szándékoltan csaló és hazug, fehérgalléros bünözői pályára készül)

Tehát az előző írásomban felsorolt tények közül melyeket nem találta tényeknek?

Esetleg melyiket találta ferdítésnek?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.27. 11:57

Látod. Tényleg.

Sherlock # 2013.01.27. 11:47

Most tényleg próbálod addig ferdíteni a történetedet, amíg legalább egy jogász (aki nem ismeri a sztorit) igazat ad neked, aztán tudod verni a mellkasodat?

tothvili # 2013.01.27. 11:36

dr.Attika:
Sajnálom, hogy nem tudta megválaszolni a kérdésemet.
Ezért megközelítem máshonnan, vélemény nélkül, csak a tények alapján:

  • egyik verzió az, hogy az embernek nincs bizonyítéka, ezért el sem megy a tárgyalásra.
  • másik verzió az, hogy elmegy, ott előadja a védekezését és azt egy bizonylattal alá is támasztja.

Nos végeredményben hiába mentem el, mert sem a védekezésemet, sem a bizonyítékomat nem vizsgálta a bíró.

Konklúzió: olyan volt tehát, mintha el sem mentem volna. Ugye?

Agent Cooper # 2013.01.26. 13:01

Az viszont nem billentyűzet kérdése, hogy a lesz szót hány sz-szel írjuk :)


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

tothvili # 2013.01.26. 12:48

Szegény providnyik, nem úszod meg a laptop cserét, de egy usb billentyűzet sem túl drága.
A magyar nyelv szépsége valóban az ékezetek használata miatt is páratlan. Rendkívül megnehezíti a nyelv és a gondolkodás megfelelő használatát, ha az elolvasásához felesleges energiákat kell mozgatni, mert a mondandó megértését lassítja.
Ez olyan, mintha hamis hangszerrel szeretnél beszállni egy zenekarba.
Megoldás: usb magyar billentyűzet.

provodnyik # 2013.01.26. 11:32

oke, betu,, uta,n vesszo,,t teszek, igy e,kezet lessz

Dr.Attika # 2013.01.26. 11:15

Tessen már ékezetet használni. A magyar nyelv többek között az ékezetek miatt is szép és tartalmas.

provodnyik # 2013.01.26. 10:47

kez kezet mos

tothvili # 2013.01.26. 10:34

dr.Attika írta:
"Amennyiben a fellebbezett ítélet felülbírálatra alkalmatlan ( nincs tényállás megállapítva, iratellenes stb...)"

  • A zárójelben felsoroltakból egyedül az iratellenesség állt meg. Ennek ellenére nem került vissza az ügy elsőfokra.
  • Úgy gondolom, hogy elsőfokon az iratellenség miatt téves tényállás lett megállapítva. Másodfokon az már bírói hozzáállás kérdése, hogy életszerűnek gondolja-e azt, hogy nulla idő alatt kelljen beszerezni és kihelyezni a parkolójegyet.

A tény valóban az volt, hogy a pótdíjazás időpontjához képest a 3. percben lett megváltva a parkolójegy, nem pedig 15 perccel később, mint azt az első fok - ki tudja milyen dokumentumra hivatkozva - állította.

Ha jól értem dr.Attika gondolatmenetét, a fellebviteli eljárás korrigálni tudta az alapeljárás hibáját, és ezért nem látta szükségesnek vissza utalni az ügyet első fokra.
Ebből adódik a kérdés: ezzel vajon nem csorbult a fellebbezési jog intézménye?

Dr.Attika # 2013.01.26. 06:36

Amennyiben a fellebbezett ítélet felülbírálatra alkalmatlan ( nincs tényállás megállapítva, iratellenes stb), akkor a másod fok hatályon kívül helyezi és új eljárásra utasítja az első fokot.Ebben a határozatban előírja, hogy mit kell "pótolni".

tothvili # 2013.01.25. 21:16

pazs:
Értem. De akkor miért van néha úgy, hogy a másodfok visszautalja elsőfokra?