Vádemelés


ObudaFan # 2013.02.24. 09:50

Szeretném azt hinni, hogy csak én tudom rosszul, hagyha valakit bűncselekmény elkötesekkor nem értek tetten, de az ügynek van sértettje és tanúja is, akkor a bűnügyi nyomozás meginditásához a legfőbb ügyész hozzájárulását kell kérni.

Abszolút rosszul tudod.

Ha viszont a sértett fél és vagy a tanú kerüli a tekintetek találkozását, akkor ez jelentheti azt, hogy nem mond igazat? Szerintem igen!

Ebből azért a hatóság messzemenő következtetéseket nem fog levonni, hidd el.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.24. 09:50

???

linea # 2013.02.24. 09:26

Tisztelt fórumozó társak!

Szeretném azt hinni, hogy csak én tudom rosszul, hagyha valakit bűncselekmény elkötesekkor nem értek tetten, de az ügynek van sértettje és tanúja is, akkor a bűnügyi nyomozás meginditásához a legfőbb ügyész hozzájárulását kell kérni.

linea # 2013.02.24. 08:41

Sziasztok.

Szerintetek mi a lényege a szembesítésnek? Az én véleményem szerint az, hogy a sértett és vagy a tanú a szemébe mondja a gyanúsitottnak, hogy szerinte mi és hogyan történt. Ha viszont a sértett fél és vagy a tanú kerüli a tekintetek találkozását, akkor ez jelentheti azt, hogy nem mond igazat? Szerintem igen!

Dr.Attika # 2013.02.04. 13:06

A BJD 2848. szerint nem, a Bk. 93. szerint igen.

guba" # 2013.02.04. 12:15

Akkor garázdaság. Azzal együtt a könnyű testi sértést nem állapítja meg a bíróság.

A könnyű testi sértés állhat halmazatban a garázdaság vétségével.

Agent Cooper # 2013.02.03. 22:00

Ahhoz, hogy garázdaság valósuljon meg, nem szükséges bárkit is megütni...


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ObudaFan # 2013.02.03. 16:08

Bizonyítékokat így interneten keresztül senki nem fog értékelni neked. Ha fog, azzal meg nem sokra mész.

ObudaFan # 2013.02.03. 15:39

Azt mindenképpen. De nyilván súlyosító körülmény, ha sérülés keletkezett, illetve ha a bíróság a garázdaságot nem állapítja meg, még a testi sértést megállapíthatja.

ObudaFan # 2013.02.03. 14:59

Akkor garázdaság. Azzal együtt a könnyű testi sértést nem állapítja meg a bíróság.

ObudaFan # 2013.02.03. 10:28

Legfeljebb, ha mégsem könnyű testi sértés miatt folyik az ügy, hanem pl. súlyos ts. kísérletéért. Persze a magánvádat is átveheti az ügyész, de ennek a valószínűsége minimális.
A hamis vádat az ügyészségnek kell bizonyítania. Hogy egyáltalán elinduljon az eljárás, neked nyilván alá kell támasztani.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.03. 08:47

a rendőrség elküldi vádra és az ügyészen múlik, hogy lesz e belőle tárgyalás

Könnyű testi sétésnél? Hiszen az magánvádas.

Dr.Attika # 2013.02.03. 08:18

A gyanúsított azt mond amit akar törvényesen. Mást bűncselekmény elkövetésével hamisan nem vádolhat, de itt erről nincs szó. Tehát nem ütheti meg a bokáját azért, mert azt mondta nem ismeri a sértettet. Hamis vád miatt eljárás csak ezen eljárás befejeződése után indítható. Az ügyész is megindíthatja hivatalból, de ön is tehet feljelentést.

liza72 # 2013.02.02. 06:49

Kedves fórumozok. Történetem röviden. Feljelentettek könnyű testi sértés miatt. Szembesítés megtörtént. Ő azt mondta, hogy megütöttem én azt, hogy nem. Nekem van egy tanúm, hogy abban az időpontban nem üthettem meg, továbbá olyan bizonyítékom van ami miatt nem tudom meg emelni azt a kezem amivel állítólagosan ütöttem. Most vádat emeltek ellenem és az ügyészség dönt mi lesz. A szembesítésen én azt válaszoltam arra a kérdésre, hogy ismerem e a szóban forgó hölgyet amire azt válaszoltam, hogy nem. Ő ezen ki akadt és szerinte ez miatt meg fogom kapni a büntetésem. Számomra az, hogy ismerem egy tág fogalom. Kérdésem ha vádat emelnek elég a tanú és az orvosi papír? Neki csak egy látlelete van amin az áll: jobb szem alatt piros folt. További kérdésem, ga lezárják az ügyet és ártatlan vagyok nekem kell feljelentést tennem hamis vád miatt vagy majd az ügyészség fogja ezt kezdeményezni. Köszönöm.

Rafina67 # 2013.01.31. 07:38

Kedves Kriszti!

Erre a kérdésre nem lehet egy mondatban válaszolni az ügy ismerete nélkül pedig egyáltalán nem lehet.
A bíró a vádirat megérkezését követően 30 napon belül megvizsgálja azt és eldönti, hogy milyen intézkedésekre van szükség.
"A tárgyalás határnapját az ügyek érkezési sorrendjének figyelembevételével és a soronkívüliségre vonatkozó rendelkezések szem előtt tartásával a lehető legközelebbi napra úgy kell kitűzni, hogy a bíróság az ügyet lehetőleg elnapolás nélkül, ésszerű határidőn belül be tudja fejezni."
Ezek fontos szempontok, de csak, ha minden együtt van.

Minden jót!
R

Kriszti72 # 2013.01.31. 06:34

Kedves Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy a bíróságnak mennyi ideje van a tárgyalás kitűzésére ha megkapta az ügyészségtől a vádiratot?
Köszönöm