Budapest 4


Rafina67 # 2013.02.22. 10:18

Ezekre a kérdésekre már magán e-mailben kimerítő válaszokat adtam.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.21. 20:41

Nem olyan lehetetlen az önhiba hiányának a bizonyítása, sokszor nem is nehéz.
De úgy látszik, itt még a nemfizetés sem bizonyított, mert a kötelezett beszámított, úgy lehet, jogszerűen.

pappcs # 2013.02.21. 20:37

Polgárjogilag fél évre lehet követelni visszamenőleg. Büntetőjogi szempontból meg csak akkor mondható ki a bűnössége, ha kétséget kizáró módon bizonyítani tudja az ügyész, hogy önhibájából nem fizetett. Bíróság előtt mindent bizonyítani kell, mégpedig kétséget kizáró módon. Inkább polgári pert kéne indítani visszamenőleg fél évere.

Budapest 4 # 2013.02.20. 12:59

Ismereteim szerint a gyermektartás meg nem fizetése bűncselekmény.
Kérdezni szeretném,hogy hogy lehet ,hogy engem mint anyát el utasított a bíróság mondván,hogy(nem bűncselekmény)?
Hogy lehet,hogy az a anya csak fél évre vissza menőleg igényelheti a gyerektartást az apának viszont 2012 ben elfogadták a 2008 banki papírjait,hogy
túl fizetése van. Mutasson nekem egy anyukát aki vissza utalja a többlet pénzt amit a gyerekre küldenek.Vagy mondanom kellett volna a gyereknek ,hogy lakjon jól mert apuka ezt 2013 ig küldte?
Sajna a bíróságon szóhoz sem engedtek jutni és a kirendelt ügyész sem kelt cseppet sem a védelmemre. Terveim között van egy pót magánvádas eljárás indítása.A vicc az,hogy havi 20 e forintról beszélünk. Kedves ügyvéd úr ön mit tanácsol? Köszönettel!

Rafina67 # 2013.02.20. 08:01

Kedves Budapest 4!

Annyit segíthetnél, hogy leírod megint a kérdésedet ide, mert nem találom.

Üdvözlettel:
R

Budapest 4 # 2013.02.20. 06:39

Tisztelt Fórum!

Mikor kaphatok választ a tegnap feltett kérdésekre?

Köszönettel!