fedezetelvonás


Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.06.15. 06:03

.... és ha már büntetőjog.

Ha az alkalmazott megteszi, amire kérted, sikkasztást követett volna el, te pedig minimum a felbújtója vagy.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.06.15. 05:56

Leszögezném, hogy a felelősség kizárólag a tied.

Ha a kölcsönszerződésnek ezt a kanyargós formáját választottátok, akkor a bizományi szerződés megkötését kellett volna engedményezni rátok. Akkor tulajdonosként léphettél volna fel. A bizományi szerződés nem garantálhatja a gépkocsi eladását, ezért is nem értem, mire a csodálkozás, ha részleteiben nem tértetek ki a minden eshetőségre.

Hogy mit lehet tenni? Van egy kölcsönszerződés. Remélhetőleg legalább az tisztességesen van megírva. Az alapján követelheted a pénzed. Fedezetelvonásról nem beszélhetünk, mert a vevő megfizette a gépkocsi vételárát.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.06.14. 16:51

Szerintem is szarul lett megírva az autóval kapcsolatos irat.
Az autószalon munkatársa ilyen kötelezettséget nem is vállahatott volna. Legfeljebb a tulajdonossal lehetett volna egyezkedni. A munkatárs, vagy alkalmazott nem rendelkezhet a vételárral.
Az alkalmazott a tulajdonosnak jogosan adta ki a gépkocsit.

Máskor fordulj ügyvédhez, jobban jártál volna.

Agent Cooper # 2013.06.14. 12:54

Kedves danildi!

Ennek bizony csalás szaga van, csak sajnos nem biztos, hogy egyszerű lesz bizonyítani...

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.13. 18:28

Ezt neked senki meg nem mondja úgy, hogy nem olvasta, mit ügyeskedtetek össze abban az iratban.

danildi # 2013.06.13. 17:53

T. Jogi Fórum!
3 millió Ft készpénz kölcsönt adtam egy ismerősömnek, aki fedezetként a kocsiját ajánlotta fel úgy, hogy letettük az autószalonba és az ott dolgozó munkatárssal aláírattuk, hogy tudomása van róla, hogy a 3 millió kölcsön fejében, az eladás után autó vételárát csak nekem fizetheti ki.
Az autós azonban fondorlatos módon 2 hónap múlva kikérte az autóját azzal, hogy majd ő eladja, mivel a szalonban ez nem sikerült. Sajnos a szalon munkatársa kiadta az autót, és engem nem értesített.
Azóta a kocsi eladásra került, én viszont 1 Ft-ot sem kaptam!
Túl a szalon munkatársának felelősségén, fedezetelvonásnak minősül-e az autó (ujbóli) eladása és mit lehet tenni?
köszönöm szépen

silv # 2013.03.01. 11:26

Nagyon köszönöm a válaszokat:)

ObudaFan # 2013.03.01. 11:14

A férj részére mindenképpen. Hogy a feleség részére is, vagy sem, az meg ebből nem derül ki.

silv # 2013.03.01. 10:19

ha ugye semmisé teszik az adásvételt és visszakapja a feleség a házat, visszamenőleg a férj régi ügye miatt nem teheti rá a károsult /amiért a bírósági ügy ment/ a kezét a házra mondván hogy a tárgyalási eljárás alatt azért írta más nevére hogy ne vegyék el?
gondolom ezt hívják fedezetelvonásnak.

köszönöm

ObudaFan # 2013.02.28. 20:28

A semmisségre határidő nélkül lehet hivatkozni. Mit akar az örökösöktől és kicsoda? Eddig a vevővel szemben akart pert indítani a feleség.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.28. 20:28

Milyen örökösöktől? Ha még életében eladta, akkor hogy jönnek ide az örökösök?

silv # 2013.02.28. 19:16

A bírósági ügy, a követelésnek nincs elévülési ideje?
nagyon köszönöm

silv # 2013.02.28. 19:08

Köszönöm a hozászolásokat!
Igen csak a férj volt bejegyezve mint tulaj és ha jól tudom a házasság alatt szerzett közös vagyon fele a feleséget illeti és mivel a 3.személy mint vevő jóhiszeműségét kizárjuk mivel csak azért engedte a nevére íratni a házat "szívességből" mivel kellett neki hogy legyen mire hitelt felvennie. ezért az ügyvéd szerint lenne a feleségnek esélye a bíróságon, de mi van ha a régi ügy miatt a károsult az esetlegesen visszaszerzett házat akarja?
az örökösöktől csak a férj részét tehát a fél házat igényelheti vagy az egészet?
köszönöm: szilv

wers # 2013.02.28. 07:25

értem, köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.28. 07:16

Nyilván ő volt a bejegyzett tulajdonos.

wers # 2013.02.28. 06:31

A férj, halála előtt eladta papíron a feleséggel közös házat
Hogyan adta el a közös tulajdont egyedül?

guba" # 2013.02.28. 05:41

A halál büntethetőséget megszüntető ok, halott ember ellen pedig nem lehet büntetőeljárást indítani.Tehát a meghalt férj büntetőjogi felelősségét nem fogják megállapítani, így a bűncselekménnyel okozott kárt sem. A csalás sértettjének legfeljebb polgári eljárásban lehet esélye az örökösökkel szemben igényt érvényesíteni.

Agent Cooper # 2013.02.27. 23:02

Kedves silv!

A sértett joggal tarthat igényt kárának megtérítésére, viszont ez csak abban az esetben történhet meg, ha az igényét valójában érvényesíti.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

silv # 2013.02.27. 21:47

Tisztelt Fórumozók!

A férj, halála előtt eladta papíron a feleséggel közös házat, valószínűleg büntető ügy"csalás" miatt leakarta íratni a nevéről hogy az ügy miatt ne vehessék el tőle.

A feleség bíróságra menne a jogos tulajdonáért/fél ház/, esélye is lenne mivel a "vevő" ellen van egy két aduja hogy nem teljesen tiszta adás vétel volt.

a kérdésem hogy ha a feleség nyerne a vevővel szemben de közben kiderül a férj régi büntető ügye, elviheti a büntető ügy károsultja a házat?
vagy a feleség legalább a részét megkaphatja?

Előre is köszönöm válaszukat