Csalás ügyében kérdések


katica22 # 2015.01.17. 17:42

Köszönöm,a hozzászólásokat!
Kérdezném még,hogy itéletkor figyelembe fogják venni,hogy elkövettem ilyen büncselekményt utánna,miután ez az ügyem elindult??Akkor ha jól értelmeztem 5 évet is kaphatok?

Öreg Tölgy # 2015.01.17. 15:33

Ez velem is előfordul. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.17. 15:09

Ugyan, neked van igazad.
Csak nem szeretem, amikor nem nekem, azért futok még egy kört. :)

Öreg Tölgy # 2015.01.17. 12:50

:) Kiegyeznél egy döntetlenben? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.17. 12:11

:)
Bingó!

Miért nem ezt mondtad elsőre? Még most is csak a végére írtad oda. Pedig csak ez az érv, a többi nem.

Öreg Tölgy # 2015.01.17. 11:56

De könyörgöm, odaírta a kérdező, hogy üzletszerű csalás vétsége a vád! Akkor pedig nem 1-5 év, hanem három hónaptól (a halmazat miatt) három évig megy a büntetési tétel.

Annál is inkább, mert nehezen tudok elképzelni egy éven belül 1014 elkövetést úgy, hogy az ne legyen üzletszerű. Ami ugye az 177.§ (6) bek. utolsó mondata és a 87. BK vélemény szerint is kizárja az érték-egybefoglalást.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.17. 09:27

Az 1014 sértett még nem zárná ki az érték-egybefoglalást. [Szabs. tv. 177. § (6] Sőt, anélkül nem is lenne feltétlenül bűncselekmény...

Öreg Tölgy # 2015.01.17. 08:46

1014 sértett, kolléga úr! A kb. 2 millió forintos kárból így - ha jól számolom - úgy 2000 forint jut egy-egy károsultra.

Mégiscsak jó lesz az üzletszerű vétség (1014 rendbeli), mint minősítés, meg a fogházra vonatkozó indítvány.

És akkor bizony - a halmazat miatt - három hónaptól három évig megy a büntetési tétel. Ha a kérdező csökkenteni akarja, jó lenne elkezdeni a törlesztés, mert az nem veszi ki jól magát, ha évek múlva is csak azt mondja, hogy hajlandó megtéríteni (ami egyébként a kötelezettsége is).

Sherlock # 2015.01.17. 08:42

Komolyan 2 ezer forintokkal indítottad a bűnöző karriered? :D

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.17. 08:38

Egytől ötig.
Biztos, hogy jól írod a minősítést? Nem stimmel ugyanis a fogház. Ez bizony már börtön.

katica22 # 2015.01.17. 07:22

Segitségeteket szeretném kérni!

Üzletszerüen elkövetett csalás vétség 1014 sértettel,mennyit kaphatok belöle??Az számit hogy azóta voltam büntetv ugyanilyen büncselekményböl,vagy csak itt azt nézik hogy elötte követtem-e el valamit?? A kár 2 millió ft,beismerö vallomásom van,és hajlandó vagyok visszafizetni az okozott kárt. A vádiratban az ügyész fogház büntetést kér.Mennyit kaphatok?
Köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.08. 12:04

Hmm... Ennyire feledékeny vagy?

Szabics # 2014.12.08. 11:58

Tisztelt Ügyvéd úr!

A következő esetben szeretném kérni a segítségét, vagy tanácsát.
Egy társasház megbízott egy vállakózó bizonyos munka elvégzésére. A szerződésben darabszám van meghatározva, hogy mit kell cserélni és milyen összegbe fog, kerülni. A teljesítésigazolásban néhány darabbal kevesebb lett igazolva. Az összeg arányosan nem csökkent. Nekem gyanús volt a dolog ezért ellenőriztem, hogy mi valósult meg valójában a szerződésben és a teljesíti igazolásban leírtakból. Az eredmény az, hogy jóval több eszköz nem lett beépítve De elszámolásra került. Ezzel kár érte a társasházat. A kiépített anyagokról a szerződésben nem volt szó. Mégis elvitte a vállakózó. Az a tulajdonosoké a tulajdoni hányadnak megfelelően. A tulajdonosoktól nem volt meghatalmazása, hogy elviheti. Véleményem szerint ez lopás. Az hogy több beépített anyagot számolt el az meg szerintem csalás. Vagy tévednék? Ön szerint ezek a cselekmények minek számítanak?

Köszönettel: Szabics

jennifer9311 # 2014.12.08. 11:36

Fogalmam sincs hogy hova forduljak, de remélem itt kaphatok választ a kérdésemre.
Jogtalanul vettem fel családi pótlékot fél éven keresztül. Kaptam róla egy papírt az államkincstártól,de nem reagáltam rá. Ez miatt beidézhetnek rendőrségre kihallgatásra?

lajcsó # 2014.12.08. 08:51

Illene visszafiztened! Nem csupán azért mert ez enyhítő körülménynak számít, hanem egyébként is.

kittike00 # 2014.12.08. 07:18

Szép napot! Azért fordultam most Önökhöz mert teljesen kétségbe vagyok esve és választ szeretnék kapni a kérdéseimre!Elöször is ugye énis elkövettem azt a hibát hogy olyan hirdetéseket töltöttem fel az interetre ami valótlan volt és nem létezett.A nyomozohatoság járt nálam több mint egy hete és elmondták hogy 40ember tett ellenem feljelentést de visszautaltam sok embernek de lehetséges ennek a 40embernek nem! A vallomásomba beismertem mindent és a végére beirták hogy szándékomba áll visszafizetni ez 170ezer forintos összegről van szó!Mit tegyek? utaljam vissza az összegeket akinek tudom vagy hagyjam és várjam meg a határozatot? Mire számikthatok ilyenkor 21 éves vagyok büntetlen elöéletű! És ebből a 40 emberből lehet akár több is ha esetleg valaki még nem tett feljelentést??

Agent Cooper # 2014.11.23. 20:20

Tisztelt tunyu36!

Ez azt jelenti, hogy eladhatja a tartozását töredék áron olyan személynek, aki vállalja a költségeket és behajtja.

Tisztelettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

tunyu36 # 2014.11.23. 17:49

Nem igazán értem ez mit akar jelenteni.Köszönöm.

Agent Cooper # 2014.11.23. 17:04

Tisztelt tunyu36!

Értékesíteni kell a tartozást, így legalább csökken a kára, és megláthatja, hogy másnak milyen örömmel fog fizetni az adósa.

Tisztelettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

tunyu36 # 2014.11.22. 17:54

Az ügyvéd által írt tartozáselismerő nyilatkozatban név,lakcím születés mikor hol anyja neve,lakcímkártya,adókártya,személyi igazolvány szám szerepel.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.22. 15:52

Van egy ügyvéd által ellenjegyzett tartozáselismerő nyilatkozata, abban talán több adat is van.

gerbera317 # 2014.11.22. 13:30

hirdetés útján megismerkedtem Tóth Sándorral debreceni lakos.

Arrafelé a fél megyét így hívják, a másik felét pedig Tóth Sándornénak. Semmiség lesz a palit felkutatni...

Agent Cooper # 2014.11.21. 23:26

Tisztelt tunyu36!

Tegyen feljelentést, az ingyen van.
Mondjuk azért az elég furcsa, hogy vadidegenek pénzt ad, de az érdekeinek érvényesítésére már nincs fedezete.

Tisztelettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Sherlock # 2014.11.21. 08:57

Balek vagy (egyrészt azért mert szerinted évi 216%-os kamat létezik, másrészt pedig egy ismeretlennek adtál 250 ezret a semmire), nem fogod viszontlátni a pénzed valószínűleg egy perrel sem, nem hogy anélkül.

tunyu36 # 2014.11.21. 06:57

Tisztelt Szakértők!
Tündi vagyok és igen kínos kérdésem lenne.Szeptemberben munka hirdetés útján megismerkedtem Tóth Sándorral debreceni lakos.Heti 2 alkalommal kellett volna az irodáját és a lakását takarítani.Bejelentett munka elkérte az adataimat a mil lapomat és az előző munkahelyi elszámoló papíromat.Az Acsai és Társa kft-hez lettem volna bejelentve.Alapítvánnyal is foglalkozik ez az úriember ami elvileg rászoruló embereken segít ekkora kamatozással.100000ft-ot adtam neki atm-ből mivel havi 18%-os kamat van a pénzemre.Utánna kért 150000ft-ot mert a neten tolókocsit akart venni megjavítani és eladni mondván jó haszon lesz rajta és felezünk.Így az összeg 496000ft-ra jött ki amiről ügyvéd által készített hivatalos Egyoldalú Tartozáselismerő Nyilatkozatom van.Október 20-án lejárt a fizetési határidő azóta hiteget,hogy mikor jön.Bejelentve sem vagyok a munkahelyen és a mil lapomat sem küldi vissza.Közjegyzőhöz nem tudok menni,hogy fizetési meghagyást küldjenek neki mert ha jelzi,hogy nem tud fizetni bírósági per lesz belőle amire szintén nincs pénzem és már idegrendszerem.Az ügyvédjével beszéltem akivel napi kapcsolatban állnak és Ő becsületes korrekt embernek ismerte meg Sándort eddig semmi baj nem volt vele.Mit tudnék tenni,hogy visszakapjam a papírjaimat és a pénzem bírósági per nélkül?Már hívni és sms-t küldeni sem merek nehogy feljelentsen zaklatásért mert vagy nem veszi fel vagy a 6-7.hívás után akkor is azt mondka,hogy 10 perc múlva visszahív ami nála napok.Várom a segítő válaszukat és előre is köszönöm.