Sikkasztás?


karos # 2013.03.09. 19:06

Üdvözlöm!

Segítséget szeretnék kérni, egy hamarosan bekövetkező ügyben.
Adott egy cég (kft, már csak egyszemélyes), amit 15 éve működtetünk, tisztességesen adóztam, fizettem a járulékokat, és tényleg nem vadásztam a kiskapukat csakhogy nyugodtan alhassak.
A cégemben történt folytatólagos lopás, amivel kb 30 millió forinttal megkárosítottak, gyakorlatilag tönkretettek. 60 éves vagyok, a lopás sorozat közben a feleségem beteg lett (Agydagant) nem tudtam a céggel kellőképpen foglalkozni, így csak a hiány volt meg de nem tudtam rájönni hogy tűnik el a pénz.
Mára kiderült de csak egyszeri alkalom ami 40.000ft-ot tudok bizonyítani. Közben a cég hiteltartozásai miatt egyre nehezebben ment a fenntartása , családtagok is több millió forintot adtak, természetesen papír nélkül.
A probléma, hogy minden tartalékunkat felemésztette a cég, nem tudom tovább működtetni és a hitelt fizetni.
Gyakorlatilag az évek alatt mindenem eladtam , hogy finanszírozzam a céget, hátha fellendül de nem.
A bank valószínűleg végrehajtásra adja az ügyet, a problémám amivel ma szembesített a könyvelő, hogy a pénztárban kb 14 millió forint van , de csak papíron.
Azt mondta ez így sikkasztás , bűncselekmény .
Gyakorlatilag 60 évesen egész életemet végigdolgoztam, tisztességesen adóztam, semmim sincs,ráadásul cukorbeteg vagyok.
Milyen lehetőségeim vannak?

Tényleg mehetek a bűnözők közé?
Milyen lehetőségek vannak?

Köszi

Karos