fogház büntetés


Judy76 # 2019.10.19. 12:36

T. Fórumozók!
Van-e értelme kikérnie az erkölcsit (munkavállalás kapcsán) annak a személynek, akinek idén februárban 4 nap fogházra változott a közmunka büntetését de a mai napig nem érkezett behívója.
Megerősítést kérek, ha jól értelmezem a jogszabályokat, ő jelen esetben nem kaphat bejegyzésmentes erkölcsit?!

Milliárdos # 2018.08.25. 19:31

Szia! Nem jár neki telefonálalás csak ha van pénze és sikeresen elintézte a kapcsolattartóit ezek nélkül semmit nem tud a külvilág felé üzenni csak egy ingyenes levél lehetősége van, de amit leír, hogy hol van mit csinál stb mire odaér a címzetthez addig már simán lehet, hogy 100km-re van egy teljesen másik börtönbe tehát igen bizonytalan, de remélem azóta túlélte és szabadult már.

Ermababy # 2018.07.23. 16:36

Köszönöm a válaszát! Ezek szerint a 27nap max levélben tudunk beszélni ha megérkezik valamikor a kapcsolattartoi?

Dr.Attika # 2018.07.23. 15:06

Ez csak az amerikai filmekben van, hogy x órán belül jár egy telefon. Az USA-ban is csak letartóztatáskor. Igaz ott a büntetés-végrehajtási intézetekben érmés telefonok vannak, annyit telefonál ahány pénzérméje van. Nálunk csak a szabadságvesztésre elítéltek kapnak un. "börtönmobilt", de ők is csak akkor tudnak telefonálni, ha van pénz az egyenlegen.

Ermababy # 2018.07.23. 13:49

Szia Milliárdos! A segítséged/tapasztalodra lenne szükségem! A párom most vonult be múlthét szerdán közmunka miatt 27 napra. azóta se híre se hamva. Van lehetőség ilyenkor telefonálásra vagy bármire? Úgy hallottam a kapcsolattartóit se sietik el ilyenkor... Honnan tudhatok meg róla bármit??? Nagggyon aggódom, mert nekem azt mondták hogy az első 72 órában jár neki egy telefonálás, ez nem történt meg. Azt se tudom hol van, mi van vele, ha szabadul honnan fog szabadulni (Nagy Ignác ugyan úgy?) hány órakkor stb...
Előre is köszi a segítséged!

Milliárdos # 2018.07.08. 14:26

Sziasztok! Kiszabadultam! Na tisztába teszek pár dolgot mert itt szinte semmilyen segítséget nem kapnak az emberek mert vagy fogalomzavarba vannak vagy sejtésük nincsen semmiről mi zajlik egy emberrel aki fogházba börtönbe vagy fegyházba kerül.Először is akárki kerül be egy semmi pitiáner dologért akár pár napra az a legkeményebb bűnözőkkel is találkozhat érintkezhet olyanokkal akik súlyos 30-40 éveket is ülnek és ez nem vicc ez zajlik magyarországon a börtönökbe. Szegény apósoddal meg az a helyzet, hogy próbálsz kapcsolatba lépni de tetű balfasz az egész rendszer több dolog is lehet. Az egyik az, hogy kiküldte a kapcsolattartóit te visszaküldted, közben a gépben a rendszerbe basznak felvinni az adatait és akadályozzák a kapcsolatot. Másik, hogy az nem elég hogy te visszaküldöd utána úgy megy, hogy lefénymásolják odaadják apósodnak majd neki vissza kell adnia a nevelőnek, hogy vigye fel az adatokat mert magától baszik rá levélnek veszi és felejtsd el, hogy segít nekem se segített a legrendesebb se hidd el. Harmadik verzió, hogy átszállítják másik intézménybe akárhova lehet Baracska, Tököl, Martonvásár bármi és emiatt nem kap meg semmit mert átszállítják. Én 29nap alatt 4börtönbe voltam össze-vissza szállítgattak zárkákból zárkákba rakosgattak igazi pokol vár mindenkire ezt normál ember igen nehezen viseli el, de sek más is van.Biztos vagyok hogy átszállították vagy fogják amúgy ez szinte tuti.Valakinek ha van kérdése segítek, kitartást a normális embereknek mert sok van belőlük bent ám.

Luymester # 2018.06.04. 17:30

Tisztelt Fórumozók.
Az apósomat be nem fizetett szabálysértések miatt fogházbüntetésre itélték 1 év időtartamra.
1 hónapja vonult be,2 hete pedig küldött egy kapcsolattartói nyilatkozatot amelyet visszaküldtünk ,3 nap múlva pedig egy tisztasági csomagot is feladtunk a kérésére.A csomag 1 héten belül visszaérkezett hozzánk miszerint megtagadták az átvételt. Beszéltünk a büntetésvégrehajtással telefonon sőt személyesen is bementünk de nem kaptunk választ azzal kapcsolatban ,hogy mi is van az apósommal.Adatvédelemre hivatkoznak és azt mondják várjunk még néhány napot ,hátha küldd ujabb levelet.
Az lenne a kérdésem,hogy tehetik meg azt,hogy egy hónapja semmit sem tudunk apósomról és semmilyen nemű felvilágositást nem kapunk a csomagot sem vették át amit küldtünk.Hová fordulhatunk ebben az ügyben?
Választ előre is köszönöm.

Lara45 # 2018.05.22. 09:03

Érdeklödnék a férjemnek elöbb meg tartották a kedvezmény tárgyalását mint a fogházasítását ilyen helyzetben ha meg lesz a fogháza akkor a kedvezményt emelik? Amugy meg kapta a kedvezményt ami 3/4-es.

Milliárdos # 2018.05.13. 15:43

Ezt ha nekem írtad, hogy poénkodok egyáltalán nem gondoltam ilyesmit, kár ezen filózni már előre nézek nagy hiba volt. Az alábbi linken nem tudtam meg semmi pontosat csak alapvető dolgokat írnak pontosan semmi konkrétat amiket kérdeztem!

alfateam # 2018.05.12. 17:55

Most még poénkodsz de ha majd kijössz tudni fogod jobb lett
volna ledolgozni a közmunkát....

alfateam # 2018.05.12. 17:49
Milliárdos # 2018.05.12. 15:06

30napra kell bevonulnom közmunka le nem töltése miatt, miket lehet bevinni, pld körömcsipesz konzervek ilyesmi.Bent mikor kapok enni naponta hányszor, zuhanyozni fogat mosni WC-zni bármikor tudok-e illetve előbb lehet-e szabadulni vagy sem?

ObudaFan # 2017.10.04. 14:57

Az EVSZ esetén is csak kimenőre jöhet még és csak akkor, ha engedik is, ami főleg a magatartásától függ.

Laura2010 # 2017.10.04. 13:40

Szép napot!
Érdeklődnék,hogy aki megkapta a fogházasítást és az EVSZ-t is és akkor onnan hogyan tovább?
Mi a menet? Mikor jöhet haza?
vagy elsőnek kinti beszélő és utána jöhet haza csak?

ObudaFan # 2017.10.02. 19:59

Célszerű.

zsofar # 2017.10.02. 12:08

Köszönöm a választ.
Szerdán már adjam be a félbeszakítási kérelmet?

Zs

ObudaFan # 2017.10.02. 12:06

Akkor új halasztás gyakorlatilag kizárva. Esetleg a félbeszakítást meg lehet próbálni.

zsofar # 2017.10.02. 09:17

Igen kaptam egy halasztást Október 4.-ig csak Apum nagyon beteg. Kemoterápia..stb

pappcs # 2017.10.02. 09:14

Na most akkor Augusztis 23 vagy Október 3? Mert itt két dátum is volt... vagy esetleg adtak halasztást?

zsofar # 2017.10.02. 06:14

Köszönöm.
A félbeszakítást már Szerdán adjam be?

Zs

ObudaFan # 2017.10.01. 20:33

Próbálkozhatsz még az ítéletet hozó bíróságon halasztást kérni, de ennyi idő alatt nem sok az esélyed. Esetleg félbeszakítást majd a bv. intézettől, ha bent leszel szerdán.

zsofar # 2017.10.01. 17:24

Sziasztok!

Szerda reggel kell mennem Nagy Ignác utca a 33 napot megkezdeni. Apum nagyon beteg sajna napjai hetei vannak hátra. Tudok ilyenkor intézni valamit. pl: holnap Budapest Környéki törvényszék Büntetés-Végrehajtási csoport székházba?

Zs.

Öreg Tölgy # 2017.08.08. 14:09

Az erkölcsi tiszta marad.

alfateam # 2017.08.08. 14:07

Mire kell figyelnem? Hogy bírjam ki ezt a 33 napot?
Légy erős testileg, lelkileg az új benyomások elviselésére...

zsofar # 2017.08.08. 13:47

Sziasztok!
közérdekű munka átváltoztatás miatt Aug. 23.-i napon Nagy Ignác utcába kell bevonulni 33 nap fogházra. Soha nem voltam büntetve (első bevonulás de az utolsó az biztos). Kérdésem az lenne,hogy ott leszek majd vagy onnan visznek majd valahova? kérhetem az útbaindítást pl. Baracskára.
Mire kell figyelnem? Hogy bírjam ki ezt a 33 napot?