Elterelés II


chocho # 2013.04.09. 12:35

hello köszönöm a választ!azért sem értem a dolgot mert ő azóta rég jár elterelésre...akkor én hogy jövök képbe?mit mondhatok vagy mit tegyek?nemis értem mire számithatok 10nap után a teszt talán negativ lesz..nemtom mittegyek...

chocho # 2013.04.09. 12:34

hello köszönöm a választ!azért sem értem a dolgot mert ő azóta rég jár elterelésre...akkor én hogy jövök képbe?mit mondhatok vagy mit tegyek?nemis értem mire számithatok 10nap után a teszt talán negativ lesz..nemtom mittegyek...

shitfacejoe # 2013.04.08. 16:41

Köszönöm a választ.

Cocho:
Ha drogteszt volt már és pozitív lett, akkor ez már magában elég bizonyíték a csekély mennyiség birtoklására (de ez még elterelhető).
Ha még nem volt drogteszt akkor most lesz.
Ha a teszt negatív, akkor a barátod vallomásának és a híváslista elemzésnek önmagában nem kéne elégnek lennie egy ítélethez, de ha nincs épkézláb magyarázat a hívásokra akkor elég lesz ennyi is hogy megbüntessenek.

Ha a barátod azért vásárolta a kábszert hogy aztán közösen elfogyasszátok, akkor talán megússza hogy kábszer átadás kísérletének (vagy előkészületének?) minősítsék (nem elterelhető).

Ha a megbízásodra vásárolta a kábszert (pl csak futár vagy közvetítő volt), és azért vette hogy aztán te tovább add, az megint komolyabb következményeket vonhat maga után, mint ahogy az is ha nagykorúként 18 év alattinak szánta.

ObudaFan # 2013.04.08. 12:34

Ezt látatlanban megmondani nem lehet. De a kihallgatásod előtt pontosan el fogják mondani, hogy mivel gyanúsítanak. Hogy azt mivel kívánják bizonyítani, azt már nem mondják el egy jó darabig még.

chocho # 2013.04.05. 17:33

Tisztelt Ügyvédek!

Nagyon megköszönném ha segitenének...Egy baratom kábitoszert vásárolt és rajtakapták kb 1 honapja...első kérdésünk az volt hogy nekem lesz e illetve még 1-2embert felsoroltak...gondolom telefonálgatásbol köbetkrztettek...ő persze mondta h magának vásárolta...most kaptam egy idézést ,,gyanusitott csekély mennyiségű kábítószer birtoklás fogyasztás stb...ilyenkor mi is van?most belémverik h vettem vagy?mi alapján vagyok igy gyanusitott?mit tegyek mondjak?még van 1hetem...kérem segitsenek

ObudaFan # 2013.04.05. 09:03
  1. Élhetsz.
  2. Az, hogy tudott róla, még kevés a bajhoz, de azért egy ilyen együttélésnél nem nehéz találni valamit, ami már bűnsegédi bűnrészességnek minősülhet.
  3. Ezt nem érzem olyan nagy veszélynek, ha csak ennyi történt.
shitfacejoe # 2013.04.04. 13:18

A kérdések buták vagy túl nehezek voltak, vagy pontosítanom kéne valamit?

shitfacejoe # 2013.03.30. 14:12

Csekély mennyiségű kábszer birtoklásával (5 tő kender) kaptak el, ami úgy tudom még elterelhető. Viszont még tart a felfüggesztett büntetésem, amit ugyancsak kábszer birtoklása miatt kaptam.

1.) Élhetek még az elterelés lehetőségével?
2.) Ha csak a felfüggesztett letelte után kaptak volna el, akkor már élhettem volna az eltereléssel?
3.) Párom tudott róla hogy termesztek (be is ismerte), lehet emiatt baja? (rendőrök azzal fenyegetnek, hogy ha nem teszek beismerő vallomást és vallok még pár ember ellen, akkor a párom sínyli meg, mert ő már beismerte hogy termesztettem)
4.) 2 éves fiunk elvételével is fenyegetnek kiskorú veszélyeztetése vagy hasonló címen (mert a kender a lakásban volt egy szekrényben)

A válaszokat előre is köszönöm.