kerékbilincs jogos - e?


Agent Cooper # 2013.04.17. 22:05

Kedves Adriella!

"záróvonal: hosszirányú folytonos vonal, amely az úttest felezővonalát jelzi, illetőleg a két forgalmi irányt, a forgalmi sávokat egymástól, vagy a nyílt villamospályát a forgalmi sávtól választja el; a záróvonalat járművel sem átlépni, sem érinteni nem szabad; ha azonban közvetlenül a záróvonal mellett terelővonal is van, a záróvonal a terelővonal felől - az előzésre, illetőleg a bekanyarodásra vonatkozó szabályok megtartásával - átléphető"
Sajnos a fentiekből én is azt olvasom ki, hogy az Ön által jelzett "felfestés" záróvonal.
Ennek ellenére gusztustalan és csúnya, amit csináltak, át tudom érezni a felháborodását.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

adriella # 2013.04.17. 12:30

a mai napon megálltam a XIV.ker. Rónából bekanyarodva a VArsó utca elején (a sarkon a K&H bank van). Rárakták a kerékbilincset arra hivatkozva, hogy záróvonaltól 3m-es távolságon belül álltam meg. Tényleg záróvonalnak számít-e a "felfestés"? mert a szembe irányban van egy elsőbbségadás kötelező tábla a Rónára jobbra kanyarodóknak. Jogos volt a bünti? Vagy csak keresik a "kiskapukat" a KRESZ-en a lóvé miatt....?